5 مثال جالب از کاربرد بازاریابی عصبی در تبلیغات!

بازاریابی عصبی یکی از شاخه های نسبتا نو ظهور در امر بازاریابی است که امروزه مانند سیلی مهار نشدنی، دنیای تبلیغات و مارکتینگ را در خود بلعیده است. با وجود این تاثیرگذاری عظیم و گسترده، هنوز هم بسیاری از افراد دقیقا نمی‌دانند که بازاریابی عصبی (یا همان نورومارکتینگ) چیست یا چگونه می‌توان از آن به شیوه‌ای موثر و کارآمد، استفاده کرد.

در این مقاله قصد داریم 5 مثال جذاب از بازاریابی عصبی و نحوه‌ی اثرگذاری آن را بررسی کنیم.

اهمیت جهت چشم‌ها در بازاریابی عصبی

این کشف جدیدی نیست که تبلیغاتی که شامل تصاویری از انسان‌ها باشند، بسیار موثرتر از تبلیغاتی عمل می‌کنند که چنین ویژگی‌ای را ندارند. به خصوص تصاویر و ویدیوهایی که شامل نوزادان می‌شود، توجه طولانی‌تر و متمرکزتری را از مشتریان بالقوه به خود جلب می‌کنند. به همین دلیل فعالان عرصه‌ی تبلیغات، مدت‌هاست که تلاش داشته‌اند تا فروش محصولات مربوط به کودک را با استفاده از گرفتن تصویر از نمای نزدیک از چهره‌های زیبای کودکان افزایش دهند. اما نکته اینجاست که یکی از تاثیرگذارترین روش‌ها در این امر، توجه به جهت نگاه کودک است.

می تواید برای یادگیری بیشتر، در دوره آموزشی تولید محتوا برای سایت و رسانه های اجتماعی شرکت کنید.

 

بازاریابی عصبی

 

کارشناسان بازاریابی عصبی دریافته‌اند که وقتی نوزاد در تبلیغ به دوربین نگاه می‌کند، بینندگان بیشتر روی صورت کودک تمرکز می‌کنند تا محتوای تبلیغاتی. این درحالی است که اگر نوزاد نگاه خود را به محصول یا متن مورد نظر معطوف کرده باشد، بیننده ناخودآگاه توجه بیشتری به محصول و محتوای تبلیغاتی نشان خواهند داد. به همین دلیل است که در هنگام ساخت تبلیغات دقت می‌کنند که علاوه بر نشان دادن صورت کودک، حتما نگاه او نیز به سمت محصول تبلیغاتی باشد.

 

استفاده از بسته بندی‌های مناسب

حتما برای شما هم پیش آمده که بسته بندی محصول خاصی را جذاب یا جالب بدانید. فعالان بازاریابی عصبی و صنعت مارکتینگ این را به خوبی می‌دانند که ظاهر محصول در فروش آن چقدر تاثیرگذار است اما تصویرسازی از محصول با در نظر گرفتن اصول بازاریابی عصبی، تبلیغات و برندسازی را به وضوح به سطح بالاتری منتقل کرده است.


  بسته بندی در بازاریابی

در بازاریابی عصبی به طراحی بسته بندی، رنگ‌های به کار رفته در آن، نوع فونت محصول و همچنین لوگو و تصاویر روی بسته بندی توجه می‌شود. برند‌های مختلفی در این زمینه تحقیقات گسترده‌ای انجام داده‌اند. آنها محصولات خود را با بسته بندی‌های متفاوت در اختیار تعداد خاصی از افراد آزمایشی قرار می‌دهند و نظر آنها را می‌پرسند. به این ترتیب می‌توانند بهترین گزینه را برای اثرگذاری هر چه بیشتر بسته بندی محصولات خود پیدا کنند.


بازاریابی عصبی

 

رنگ در بازاریابی عصبی یک عنصر کلیدی است!

در بازاریابی عصبی هنگام انتخاب رنگ باید این نکته را به خاطر داشته باشید که رنگ‌ها تاثیرات مشخصی بر احساسات مشتریان بالقوه‌ی شما دارند. بررسی‌ها نشان داده‌اند که رنگ‌ها می‌توانند طیف وسیعی از احساسات را درون ما بیدار کنند. یعنی هر رنگ خاص می‌تواند احساسات مشخصی را در ما برانگیزد. استفاده‌ی موثر از رنگ‌ها یک ابزار قدرتمند در بازاریابی است. برای مثال یکی از مشهورترین نمونه‌های استفاده‌ی درست از رنگ در امر تبلیغات، استفاده‌ی برند کوکاکولا از رنگ قرمز است.

 

رنگ ها در بازاریابی عصبی


کارشناسان بازاریابی عصبی که در زمینه‌ی رنگ و تبلیغات تخصص دارند، رنگ‌ها را به زیر گروه‌هایی تقسیم کرده‌اند تا راهنمایی برای چگونگی استفاده‌ی موثر از آنها باشد.

 

کارایی تبلیغاتی

برای سال‌های متمادی تصویربرداری از مغز، صرفا ابزاری مرتبط با مسائل علمی یا تحقیقات پزشکی بود. اما در حال حاضر بازاریابی عصبی از پتانسیل باور نکردنی تصویربرداری fMRI بهره برده تا به ما بینش روشنی در زمینه‌ی رفتار انسان و عادات مصرف کنندگان بدهد.

یکی نمونه از اثبات کاربرد موثر fMRI در بازاریابی عصبی، استفاده از آن در یک پروژه‌ی تحقیقاتی خاص بود. در این پروژه، سه آگهی مختلف برای خط تلفنی موسسه ملی سرطان برای شرکت کنندگان مختلفی پخش شد. یکی از آگهی‌ها که سبب تحریک یک نقطه‌ی خاص از مغز می‌شد، تماس‌های بسیار بیشتری را با خط تلفن مورد نظر فراهم کرد. این رویکرد جدید، راهکار متفاوتی برای شناسایی بهترین کمپین‌های تبلیغاتی است که واقعا مردم را با خود درگیر می‌کنند.

 

فلج تصمیم

گاهی اوقات تحقیقات رفتار مصرف کننده برخلاف آنچه انتظارش را داریم، پیش می‌رود. یک پروژه‌ی مطالعاتی انجام شده توسط دانشگاه کلمبیا نشان داد که داشتن انتخاب‌های زیاد ممکن است در واقع یک عامل بازدارنده برای مشتریان بالقوه محسوب شود. معمولا فکر می‌کنیم دادن گزینه‌های بیشتر به مخاطب روش خوبی است اما نکته اینجاست که نباید با گیج کردن مشتریان، آنها را دچار فلج انتخاب (یا همان ناتوانی در تصمیم گیری) کنیم.

بازاریابی عصبی

 

امیدواریم این مثال‌ها برایتان مفید بوده باشند. هر چه بیشتر با بازاریابی عصبی و کاربردهای گسترده‌ی آن آشنا شوید، راحت‌تر می‌توانید آن را وارد کمپین‌های تبلیغاتی خود کنید.

 
می تواید برای یادگیری بیشتر، در دوره آموزشی تولید محتوا برای سایت و رسانه های اجتماعی شرکت کنید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top