فروشنده حرفه ای چطور با مشتری رفتار می کند

یکی از سوالاتی که برای اکثر فروشندگان تازه کار ایجاد می شود، این است که فروشندگان حرفه ای چگونه با مشتریان خود برخورد می نمایند؟ کدام رفتار آن ها موجب شده تا مشتریان جذب فروشگاه و محصولات آن ها شوند؟

 اگر می خواهید به یک فروشنده حرفه ای تبدیل شوید، در ابتدا باید بهترین نحوه برخورد با مشتری را بیاموزید. فروشندگان حرفه ای به خوبی می دانند که مشتریان سرمایه های اصلی و با ارزشی برای موفقیت آن ها هستند. بنابراین با این سرمایه ها به خوبی و به بهترین شکل برخورد می نمایند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با نحوه برخورد یک فروشنده حرفه ای با مشتری، به طور کامل آشنا کنیم.

 فروشنده حرفه ای


نحوه برخورد فروشنده حرفه ای با مشتریان

نحوه برخورد با مشتریان اولین اصل موفقیت در فروشندگی و تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای و موفق است. بنابراین اگر می خواهید فروشنده ای ایده آل و حرفه ای باشید، بهتر است مناسب ترین روش برخورد با مشتریان را بیاموزید. از مهم ترین نکاتی که هنگام برخورد با مشتری باید به آن توجه نمایید، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

دوستانه برخورد کنید

یکی از ابتدایی ترین نکاتی که فروشندگان حرفه ای هنگام برخورد با مشتریان به آن توجه می نمایند، داشتن رفتاری دوستانه با آن ها است. یک فروشنده حرفه ای در نهایت احترام با صمیمیت و لحنی منعطف با مشتریان صحبت می نماید و با او گفتگو می نماید. این لحن دوستانه موجب می شود تا مشتریان بتوانند راحت تر به شما اعتماد نمایند و از شما خرید کنند.

با مشتریان صادق باشید

 از دیگر نکاتی که هنگام برخورد با مشتریان باید به آن توجه نمایید، رعایت اصل صداقت است. فروشندگان حرفه ای به هیچ عنوان راجع به محصولات خود و کارایی آن ها دروغ نمی گویند. زیرا می دانند که اطلاعات غلط و دروغ در رابطه با محصولات به معنای از دست رفتن مشتریان است. آن ها در نهایت صداقت به بهترین نحو کارایی و ویژگی های محصولات خود را معرفی می نمایند. این کار موجب می شود تا مشتریان پس از خرید محصول به فروشنده اعتماد نموده و برای خرید مجدد نیز به فروشگاه او مراجعه نمایند.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

شخصیت های مختلف را بشناسید

 قطعا اگر شما بخواهید به یک فروشنده حرفه ای تبدیل شوید، باید با مشتریان زیادی برخورد داشته باشید. از آنجایی که تمامی انسان ها با یکدیگر متفاوت می باشند. نمی توانید با تمامی مشتریان خود به یک شیوه برخورد نمایید. بنابراین بهتر است تیپ های شخصیتی مختلف را بشناسید و نحوه برخورد با آن ها را بیاموزید. در این صورت می توانید اکثریت مشتریان خود را راضی نگه دارید و میزان فروش خود را نیز افزایش دهید.

به مشتریان توجه نمایید

 از دیگر نکاتی که یک فروشنده حرفه ای هنگام برخورد با مشتریان به آن توجه می نماید، گوش دادن و توجه نمودن به صحبت ها و خواسته های مشتریان است. برای اینکه بتوانید مخاطب را جذب نمایید، باید احساس ارزشمند بودن را در آن ها ایجاد کنید. بنابراین زمانی که مشتریان در رابطه با خواسته و نیازهایشان با شما صحبت می کنند، به خوبی به صحبت های آن ها گوش دهید و مستقیما به آن ها توجه نمایید. رعایت این موضوع موجب اعتماد و احترام بیشتر میان فروشنده و مشتری می شود.

مهارت های ارتباطی خود را تقویت نمایید

 از دیگر نکاتی که فروشندگان موفق و حرفه ای به آن توجه می نمایند، تقویت مهارت های ارتباطی است. زیاد نحوه بیان و زبان بدن می تواند تاثیر فوق العاده زیادی روی مخاطب شما داشته باشد. بنابراین اگر می خواهید به یک فروشنده حرفه ای تبدیل شوید، بهتر است مهارت های ارتباطی خود را تقویت نمایید. بدانید که دقیقا کدام رفتار و واکنش های فیزیکی شما می تواند روی مشتریان تاثیر بگذارد و چه رفتارهایی بیشتر روی مشتریان تاثیر می گذارند.

این دوره می تواند مفید باشد: مهارت های حرفه ای ارتباط با مشتریان

برای فروش سریع تر به مشتریان فشار نیاورید

 از دیگر نکاتی که فروشندگان حرفه ای هنگام برخورد با مشتریان به آن توجه می نمایند، آزاد گذاشتن مشتری برای انتخاب است. زمانی که شما بیش از اندازه به مشتری فشار وارد می نمایید تا سریع تر انتخاب نماید و خرید خود را تکمیل کند. مشتری احساس می کند که در یک تنگنا قرار گرفته و هدف شما این است که سریع تر محصول خود را به او بفروشید. بنابراین پس از معرفی کامل محصولات به مشتریان اجازه دهید که آزادانه برای خرید تصمیم بگیرند.

 

 

 متقاعد سازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top