داستان مشتری مداری یک هتل


کریستینا مک منمی، یکی از مشتریان ثابت هتل Gaylord opryland بود که برای شرکت در یک کنفرانس سالانه به مدت سه سال، دائم در این هتل رفت و آمد داشت. کریستینا در هر بار اقامت خود شیفته یکی از وسایل اتاقش شده بود؛ ساعتی که موسیقی بسیار ملایم و آرامش بخش یا همان «اسپا» از آن پخش می شد. او در این مورد می گوید «شاید فکر کنید من دیوانه ام که این طور پیگیر یک ساعت شده ام.» اما منطق این علاقه این بود که او با صدای زنگ این ساعت خواب بسیار آرام تری داشت.

در مدت این سه سال، کریستینا سعی کرد عین این مدل ساعت را در فروشگاهی پیدا کند، اما موفق نشد. بعد از اینکه در یکی از آخرین سفرهایش در صفحه توییتر هتل Opryland پیغام گذاشت، امید خود را کاملا از دست داد. او در پیغام خود نوشته بود با ساعتی که در اتاقش دارد، خیلی بهتر می خوابد. کجا می تواند دقیقا همین ساعت را پیدا کند؟ مسوولان هتل در پاسخ به او گفتند که متاسفانه این نوع ساعت در دسترس عموم نیست، اما مشابه آن در آدرس Amzn.to/ADMXzL وجود دارد. کریستینا با ناامیدی عنوان کرد که این مدل پیشنهادی موسیقی اسپا پخش نمی کند.

مشتری مداری


کریستینا در نهایت تسلیم شد و این خواسته خود را رها کرد و برای شرکت در کنفرانس، هتل را ترک کرد. اما وقتی بعد از تمام شدن کنفرانس به اتاقش برگشت، دید ساعت دیگری هم در اتاق جای گرفته که روی یکی از آن ها نامه ای به اسم خودش گذاشته شده است. در نامه نوشته شده بود:

»کریستینا، از اینکه ما را در توییتر دنبال کردید، سپاسگزاریم. امیدواریم از این ساعت با صدای اسپا در خانه خود لذت ببرید. اگر به چیزی احتیاج داشتید، لطفا به ما اطلاع دهید.»

توییتر

هتل Opryland فرصتی را که یکی از مشتریان دائمی هتل از آن لذت برده بود، به خوبی شناسایی کرد. آن ها با این اقدام، نه تنها این مشتری را تا آخر عمر به خود جذب کردند، بلکه باعث شدند هر کس دیگری از اطرافیان کریستینا (و حتی فراتر از آن) که این داستان را بشنود، حس خوبی نسبت به این هتل داشته باشد.

کریستینا

 

کریستینا در پاسخ نوشت: «شما ثابت کردید که هنوز شرکت هایی هستند که بر خدمات ارزنده متمرکزند و باعث شدید تا آخر عمر احساسی فوق العاده نسبت به هتل شما داشته باشم.»

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top