روش های نوین وفادارسازی مشتری چیست؟

به طور کلی منظور از وفادارسازی مشتریان ایجاد احساس اعتماد و تعلق خاطر در مشتریان فعلی یک واحد اقتصاد است. وفاداری یک اصطلاح عرفی است و منظور از آن در حوزه کسب و کار این است که مشتریان فعلی شما کالای عرضه شده توسط شما را به دیگر کالاهای مشابه ترجیح دهند. اندیشمندان علم اقتصاد امروزه کتب زیادی در زمینه روش های وفادارسازی مشتریان نوشته اند. بدون تردید استفاده از این روش ها می تواند به نگهداری مشتریان فعلی و همچنین جذب مشتریان جدید منجر شود. در نوشتار پیش رو به بررسی مهمترین روش های وفادارسازی مشتریان پرداخته ایم.وفادارسازی مشتریان

 

وفادارسازی مشتریان با ارائه پیشنهادات ویژه

یکی از روش های وفادارسازی مشتریان ایجاد و ارائه پیشنهادات ویژه به آنها می باشد. برای استفاده از این روش کافی است فهرستی از نام مشتریان فعلی خود تهیه کرده و محصول یا خدمت ویژه خود را به آنها پیشنهاد دهید. امروزه با ارائه محصولات رایگان، فرصت ها و تخفیف های جدید و منظم، می توانید مشتریان وفادار خود را جذب کنید. در این مسیر شما می بایست به مشتری هایتان حق انتخاب دهید. یعنی آنها می بایست بتوانند پیشنهاد ویژه شما را از میان دو یا چند گزینه مختلف انتخاب کنند.

 پیشنهاد می کنیم برای متخصص شدن در حوزه مشتری مداری، در دوره مهارت های حرفه ای ارتباط با مشتریان شرکت کنید.


وفادارسازی مشتری با استفاده از پاداش و تشویق

استفاده از پاداش و تشویق یکی از رایج ترین روش های وفادارسازی مشتریان به شمار می رود. پاداش دادن به مشتریان به عنوان یک راهکار برای حفظ ارتباط عاطفی با مشتری ها به شمار می رود. ایجاد پاداش برای مشتریان می تواند انگیزه آنها را برای خرید از شما هر لحظه افزایش دهد. هرچه پاداش ها و امتیازاتی که به مشتری های خود می دهید بیشتر باشد، مشتری های بیشتری برای استفاده از محصولات کسب و کار شما جذب می شوند. یکی از روش های پاداش به مشتری که امروزه کاربرد دارد این است که به مشتری در ازای تبلیغ محصولات شما، تخفیف ویژه بدهید.

 

وفادارسازی مشتریان با استفاده از فضای مجازی

یکی از روش های وفادارسازی مشتریان که امروزه رواج پیدا کرده است، استفاده از فضای مجازی در این راه است. بسیاری از نرم افزارهای اجتماعی از قبیل اینستاگرام این قابلیت را دارند که شما برای تبلیغ کسب و کار خود در آن صفحه راه اندازی کنید. در صورت رعایت اصول تبلیغات در فضای مجازی، می توان در حجم گسترده ای محصولات یک کسب و کار را تبلیغ نمود. همچنین در فضای مجازی این قابلیت وجود دارد که می توانید تجربیات موفق مشتری های فعلی را با مخاطبین جدیدتان به اشتراک بگذارید.


وفادار سازی مشتری

 

وفادارسازی مشتریان با استفاده از برقراری ارتباط عاطفی

مشتریان شما باید با این موضوع که شما آنها را دوست دارید و در تلاش برای کمک کردن به آنها هستید، باخبر باشند. همچنین شرکت در رویدادهای انسان دوستانه مثل انجمن های خیریه و به اشتراک گذاشتن این اقدامات می تواند برای وفادارسازی هر چه بیشتر مشتریان کاربرد داشته باشد.


 وفادارسازی مشتری با شخصی سازی ارتباط و حفظ این ارتباطات

مشتریان می توانند دوستان خوب و سود رسانی برای شما باشند. شما می توانید به اعتبار کسب و کاری که در حال مدیریت آن هستید با مشتری های خود رابطه عاطفی برقرار کنید. خصوصاً در صنعت مد و لباس دوستی میان تولید کننده و مصرف کننده اتفاق نادری نیست. خیاط های ماهر و بزرگ معمولاً با مشتریان خود روابط شخصی دارند. از جمله شیوه های دیگر شخصی سازی روابط می توان به انجام اقداماتی از قبیل تبریک زادروز و ... اشاره کرد.

راه اندازی باشگاه مشتری های وفادار

اگر امکانات آن را داشته باشید، بهتر است برای مشتریان وفادار خود یک باشگاه تشکیل داده و آنها را با همدیگر آشنا کنید. همچنین شما می توانید در باشگاه مشتری های وفادار خدمات رفاهی و فرهنگی برای مشتری های ثابت قدم خود قائل شوید. در این راه حتی می توانید میان مشتری های وفادار خود مسابقه یا بازی برگزار کنید. شما با انجام این کار می توانید طرفداران برند خود را به بازاریابان خودکار برای رشد و توسعه کسب و کار خود تبدیل کنید.

 

آموزش مشتری مداری

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top