مهم ترین اصول راه اندازی کسب و کار چیست؟

راه اندازی واحدهای تجاری از قبیل کسب و کارهای بزرگ و کوچک، هدف بسیاری از فعالان عرصه اقتصادی است. امروزه بر کسی پوشیده نیست که نه تنها در خصوص راه اندازی و اداره کسب و کار، بلکه برای هر عمل اقتصادی دیگر اصولی وجود دارد که میان متخصصین این حوزه مطرح است و مورد استفاده قرار می گیرد. بدون تردید یادگیری، استفاده و تمرین این اصول می تواند در کوتاه مدت و بلند مدت، تاثیرات مثبتی بر یک کسب و کار بر جای بگذارد. در این نوشتار برخی از مهمترین و پذیرفته شده ترین اصول کسب و کار را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اغلب پیگیری ایده های اقتصادی نو بدون رعایت برخی از این اصول اساسی ممکن نیست و صاحب آن کسب  و کار را با شکست مواجه می کند.


اصول کسب و کار

کنار گذاشتن بهانه ها

راه انداختن کسب و کار و اداره آن مستلزم عزم و اراده قوی است. آدمی اگر بخواهد برای هیچ کار نکردن بهانه بیاورد، زندگی اجتماعی امروزه سرشار از بهانه ها است. برخی از بهانه ها مثل شیوع بیماری کرونا، رکود اقتصادی و ... میان بسیاری از افراد مشترک است. همچنین ممکن است هر اتفاق شخصی کوچک و بزرگ به عنوان مانعی در جهت راه اندازی کسب و کار قد علم کند. یکی از اساسی ترین اصول کسب و کار که نتیجه عملی و مستقیم در پی دارد، کنار گذاشتن بهانه ها و شروع به انجام دادن است. نکته جالب در زمینه بهانه ها این است که آنها را به سادگی می توان شکست داد و کنار گذاشت.


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

پیش از ورود به هر شغل و حرفه ای، تحقیقات کاملی در زمینه آن داشته باشید.

افرادی که بدون تحقیقات کافی به یک شغل یا حرفه وارد می شوند، دیر یا زود با ضعف دانایی مواجه می گردند. بنابراین در بسیاری از موارد ضعف دانایی و جست و جوی کافی منجر به وقوع شکست، خرابکاری یا آسیب به کسب و کار می شود. در حوزه کسب و کار های اقتصادی اصولاً کسانی به موفقیت می رسند که پیش از ورود به کسب و کار خود اطلاعات کاملی در مورد جنبه های علمی، فنی، اقتصادی و ... کسب و کاری که قصد وارد شدن به آن را دارند داشته باشند.

ترسیم نقشه راه

یکی دیگر از اصول کسب و کار، برنامه ریزی دقیق زمانی و مکانی است. در واقع کسی که کسب و کاری را اداره می کند، می بایست نقشه عملیاتی دقیقی در خصوص اهداف از پیش تعیین شده واحد اقتصادی مزبور داشته باشد. این اهداف معمولاً به دو گروه اهداف کوتاه مدت و اهداف بلند مدت تقسیم می شوند. تقسیم نقشه راه به عنوان یکی از اصول کسب و کار برای صاحب کسب و کار این امکان را فراهم می آورد که برنامه های و اقداماتی که انجام داده است را ارزیابی نماید.

 راه اندازی کسب و کار

تامین سرمایه راه اندازی کسب و کار

در جهان امروزی راه اندازی هر گونه کسب و کاری مستلزم تامین سرمایه ای کم و بیش است. راه های متنوعی برای تامین سرمایه مورد نیاز وجود دارد. برخی از عقود اسلامی از قبیل مضاربه و ودیعه نیز برای تامین سرمایه مورد نیاز به کار می آید. بدیهی است که تامین سرمایه می بایست قانونی باشد. در حقوق جاری قوانینی از قبیل قانون مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم مجازات هایی برای تامین غیرقانونی سرمایه مورد نیاز برای شروع کسب و کار تعیین گردیده است.

بزرگ فکر کنید، کوچک شروع کنید.

یکی از اصول کسب و کار این است که ایده های خلاقانه ای که برای کسب و کار استفاده می شوند بزرگ و جهانشمول باشد، در مقابل با توجه به منابع و امکانات در دسترس، گام های کوچک و متناسبی در جهت پیگیری این ایده ها برداشته شود. این اصل بر این مبنا مستقر است که همیشه ایده های بزرگ انگیزه بیشتری به آدمی می دهند. در عین حال باید توجه داشت که دست نیافتنی بودن ایده های بزرگ ممکن است انسان را از ادامه راه، ناامید نماید. بنابراین روی دیگر این اصل این است که رسیدن به هر مقصد بزرگی را می بایست با گام های کوچک شروع کرد.

 

  پیشنهاد می کنیم برای متخصص شدن در حوزه مشتری مداری، در دوره مهارت های حرفه ای ارتباط با مشتریان شرکت کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top