7 اصل برای پیاده سازی استراتژی

سازمان ها باید به صورت مداوم استراتژی های خود را کنترل و تنظیم نمایند تا بتوانند به چالش ها و ریسک های تجاری جدید رسیدگی کنند. مدیران هنگامی که نیاز به پیاده سازی استراتژی تازه ای است باید از اجرای موفقیت آمیز آن اطمینان پیدا کنند. درک کردن فرآیند اجرای استراتژی و نحوه ارتباط آن با تغییر های سازمانی برای اطمینان پیدا کردن از مؤثر بودن در حرفه خود، بسیار مهم و اساسی است. در این مقاله اطلاعاتی درباره اجرای استراتژی و اصول پیاده سازی استراتژی آورده شده است که می توان جهت ایجاد تغییرات مؤثر در کسب و کار از آن ها استفاده کرد.

پیاده سازی استراتژی چیست؟

اجرای استراتژی عملیات تبدیل نمودن برنامه ها از طرح به عمل برای رسیدن به نتیجه یا هدفی مطلوب می باشد. موفقیت هر سازمان به ظرفیت آن برای اجرای تصمیمات و اجرای فرآیندهای کلیدی به طور موثر و پیوسته بستگی دارد. در حالی که توسعه یک استراتژی یکی از اولین گام ها برای اجرای تغییرات سازمانی است، پیاده سازی استراتژی برای موفقیت یک شرکت حیاتی است. بدون یک فرآیند اجرایی کارآمد، حتی بهترین طرح ‌ها هم ممکن است نتیجه مطلوب را نداشته باشند.

 

اصول پیاده سازی استراتژی کدامند؟

برای اینکه یک مدیر موفق بود و یک استراتژی را به صورت مطلوب در سازمان اجرا کرد حتماً باید اصول زیر را برای  پیاده سازی استراتژی رعایت نمود.

اصل اول: تعیین واضح اهداف و تعریف متغیرهای کلیدی

 باید اهداف مورد نظر از پیاده‌ سازی استراتژی جدید را تعیین و به صورت واضح تعریف کرد. بدون داشتن تصویر واضحی از آنچه تلاش می کنید به آن برسید، ایجاد یک برنامه جهت رسیدن به آن دشوار است. یکی از اشتباهات بزرگ و رایج زمان، تعیین کردن اهدافی است که دستیابی به آنها غیرممکن است. اهداف باید دست یافتنی باشند. از دیگر جنبه های مهم هدف گذاری، در نظر گرفتن متغیرهایی است که ممکن است مانع توانایی های شما یا سازمان برای رسیدن به اهداف و تنظیم برنامه های احتمالی شود. هرچه آمادگی بهتری داشته باشید، پیاده سازی استراتژی نیز موفقیت آمیز تر خواهد بود.

اصل دوم: بیان انتظارات و برنامه اجرایی

پس از تعیین اهدافی که دارید و مشخص کردن متغیرهایی که ممکن است مانع شما یا سازمان شوند، باید یک نقشه راه برای دستیابی به آن اهداف بسازید. انتظارات را در بین تیم خود تعیین کنید و برنامه اجرایی خود را به وضوح بیان کنید، بنابراین هیچ سردرگمی وجود ندارد.

اجرای استراتژی مستلزم روابط قوی است. به عنوان یک مدیر، شما مسئول خواهید بود که به دیگران بگویید چگونه و چند وقت یکبار با یکدیگر تعامل داشته باشند. همچنین  تعیین کنید که تصمیم گیرندگان چه کسانی هستند، چه کسی در قبال چه چیزی مسئول است و چه چیزی باید انجام شود.

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

 اصل سوم: تفویض کار و تعیین مسئولیت

زمانی که می دانید برای رسیدن به موفقیت چه کاری باید انجام دهید، مشخص کنید چه کسی باید چه کاری و چه زمانی انجام دهد. به جدول زمانی و فهرست اهداف اصلی خود مراجعه کنید و وظایف را به دیگران محول نمایید. شما باید چشم انداز شرکت را برای بقیه کارمندان قابل درک نمایید تا مطمئن شوند همه مسئولیت های خاص خود را می دانند.

اصل چهارم: اجرای استراتژی ، نظارت بر پیشرفت و عملکرد و ارائه پشتیبانی مستمر

این مرحله، مرحله‌ ی اجرای استراتژی است. یکی از دشوارترین مهارت ها برای یادگیری به عنوان یک مدیر این است که چگونه کارمندان را به طور موثر راهنمایی و حمایت کند. تمرکز مدیر احتمالاً بیشتر اوقات بر روی تفویض اختیار خواهد بود. ولی باید خود را برای پاسخ به سوال های کارمندان یا چالش‌ ها و موانعی که ممکن است تجربه کنند، آماده و در دسترس قرار دهد.

اصل پنجم: اقدام اصلاحی انجام دهید

پیاده سازی استراتژی یک فرآیند تکراری است، بنابراین به محض اینکه فکر می کنید به هدف خود رسیده اید، کار متوقف نمی شود. فرآیندها می ‌توانند در اواسط مسیر تغییر کنند و مسائل یا چالش ‌هایی پیش بینی نشده ای ایجاد کنند. گاهی اوقات، با تغییر ماهیت خود پروژه، اهداف اصلی باید تغییر کند.

اصل ششم: بسته شدن پروژه و توافق بر روی خروجی

همه اعضای سازمان باید بر طبق اهداف تعیین شده در ابتدا در مورد اینکه محصول نهایی چگونه باید باشد به توافق برسند. بعد از اجرای استراتژی با موفقیت، با هر یک از اعضای تیم و بخش تماس بگیرید تا مطمئن شوید که همه چیزهایی را که برای اتمام کار نیاز دارند و احساس می کنند کارشان کامل شده است، دارند.

اصل هفتم: مروری در مورد چگونگی روند انجام دهید

هنگامی که استراتژی شما به طور کامل اجرا شد، به روند گذشته نگاه کنید و ارزیابی کنید که اوضاع چگونه پیش رفت.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top