معرفی قیف فروش و مزایای آن

قیف فروش یا Sales Funnel در واقع مدلی برای بهتر درک کردن فرآیند فروش بوده و اصطلاحی در بازاریابی می باشد. قیف فروش در واقع شامل تمام مراحل و پروسه های مربوط به شناسایی از هدف تا تبدیل آن به مشتری واقعی می باشد. در مدل بازاریابی قیف فروش همه چیز با یک سرنخ آغاز شده و نهایتا تا مرحله تبدیل شدن به خریدار وفادار و واقعی ادامه دارد.

 مبحث بازاریابی شباهت زیادی به مدل قیف دارد. برای مثال دهانه ورودی قیف دارای گنجایش زیادی است. در مبحث بازاریابی نیز معمولا هر کسب و کاری برای خدمات و محصولات مختلف با افراد مختلفی در ارتباط می باشد. اما دهانه خروجی قیف گنجایش کمتری دارد. در بازاریابی نیز تعداد خیلی کمی از جامعه هدف به خرید محصولات و خدمات عرضه شده  تمایل دارند.  به همین علت نام قیف را برای این نوع از بازاریابی انتخاب نموده اند. قیف  بازاریابی Marketing Funnel و قیف درآمد Revenue Funnel  مشابه قیف فروش هستند.

 

قیف فروش

 آشنایی با اصطلاحات مربوط به قیف فروش

 برای آشنایی بهتر با قیف فروش با اصطلاحات مرتبط با آن آشنا می شویم:

  • Leads

به معنی سرنخ یا همان افراد متمایل و راغب به خدمات، کسب و کار و محصولات.

  •  Prospects

 این واژه مربوط به مشتری های بالقوه بوده که شانس خریدار بودن آن ها زیاد می باشد.

  • Customers 

مشتری های واقعی بوده که خدمات و کالا را خریداری نموده اند.

بنابراین می ‌بینیم که در فرآیند فروش سه نوع مشتری داریم. این کار از یک سرنخ آغاز شده و تا خریدار واقعی شدن راه بسیاری در پیش می باشد. همه کارها از یک سر و نخ یا  Leads  آغاز می گردد. بنابراین تمامی افرادی که به خدمات، تبلیغات، محصول و کالا واکنش نشان می دهند و به نوعی در ارتباط با ما هستند در دسته سرنخ ها قرار دارند. ما آن را همانند دهانه بزرگ قیف در نظر می ‌گیریم.

 در دسته دوم مشتریان، افرادی هستند که در نیمه ‌های قیف فروش قرار دارند. این افراد تعدادشان کمتر از گروه اول می باشد. در دسته Prospects  معمولا مشتری های بالقوه قرار دارند. احتمال دارد این افراد به مشتری واقعی تبدیل گردند. در این مرحله هم با فیلتر شدن و عبور از سد فیلترها بسیاری از مشتریان از خرید منصرف می شوند. در نهایت مشتری های دسته سوم یا  Customers یا همان مشتری های واقعی از دهانه باریک قیف عبور می‌کنند. ایده آل ترین حالت ممکن برای قیف فروش زمانی است که استوانه فروش داشته باشیم نه قیف فروش.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

 مزایای قیف فروش در کسب و کار

از جمله مزایای قیف فروش در کسب و کارهای مختلف می ‌توان اشاره نمود به:

  •  شناختن مشتری واقعی

 با کمک این روش بازاریابی می توان از بین افرادی که از روی نیاز یا کنجکاوی آگهی شما را خوانده ‌اند یا وارد وب سایت شما شده ‌اند مشتری واقعی را پیدا کنید.

 پیش بینی کردن بازار

قیف فروش به شما این امکان را می‌ دهد که در هر مرحله بتوانید مشتری های واقعی و بالقوه را بررسی کرده و بر میزان فروش به طور مستمر نظارت داشته باشید. از همه این ها مهم تر بتوانید پیش بینی درستی از بازار آینده داشته باشید. با اندازه گیری میزان فروش در هر دوره می توان آینده را تخمین زد.

  •  شناختن موانع

با بررسی تعداد سرنخ ‌ها، مشتری های بالقوه و واقعی در هر دوره ای می توان موانع موجود در فروش و بازاریابی را شناسایی کرد. با برداشتن این موانع فروش نیز بالا می ‌رود.

  •  بازاریابی موثر

 با کمک گرفتن از قیف فروش می توان فهمید مشتری ها از کدام شهر، کشور یا محله ای هستند و نیز از چه نقاطی مشتری نداریم. در نتیجه می توان استراتژی بهتری برای آگاه‌ سازی مشتری و تبلیغات به کار برد. در نهایت تعداد مشتریان واقعی را به بیشترین مقدار رساند.

  •  فهمیدن ذائقه مشتری

 اگر دقیق نگاه کنید متوجه خواهید شد اکثر مردم شبیه به هم رفتار و فکر می ‌کنند. علت اینکه هر بار یک چیزی مد می گردد نیز همین مسئله می باشد. قیف فروش به شما کمک می کند تا رفتار مشتری هایی که جذب کسب و کارتان شده اند را بررسی نموده و بفهمید از چه چیزی خوششان می آید. در نتیجه متوجه سلیقه جامعه هدف شده و بر اساس آن می توانید آگهی های بعدی را تنظیم نموده و افراد بیشتری را جذب نمایید.

 

توصیه می کنیم برای یادگیری بیشتر، دوره آموزشی قیف فروش را مشاهده کنید. برای مشاهده توضیحات دوره بر روی عبارت زیر کلیک نمایید.

دوره آموزشی قیف فروش یا Sales Funnel (تبدیل مشتری راغب به خریدار)

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top