آشنایی با تکنیک ها و روش های فروش

تمامی کسب و کارها چه نوپا و چه کسب و کارهای شناخته شده و معروف با دغدغه اصول فروش روبرو هستند و همیشه بر روی فروش بیشتر تمرکز می کنند. اگر صاحب کسب و کاری هستید که مستقیما با مشتریان در ارتباط هستید باید تکنیک ها و اصول فروش را سرلوحه کار خود قرار دهید.

اصول فروش

اصول فروش چیست؟

اصول فروش یک سری تکنیک ها هستند که مستقیما بر روی مشتری، انتخاب مشتری و سلیقه مشتری تاثیر می گذارد. اگر به کسب و کارهای موفق و تاریخچه آن ها نگاهی بیندازید خواهید دید که در مدیریت کسب و کارها، فروش یک المان اصلی و مهم است. اگر از بعدی دیگری به مسئله نگاه کنیم برخی از کسب و کارها لزوما به دلیل کیفیت محصول یا شناخته شدن برند از فروش بالایی برخوردار نیستند و صرفا به دلیل مهارت و علم بالا در فروش توانسته اند موفق ظاهر شوند و درصد فروش خود را بالا ببرند.

اگر به اصول فروش تمرکز نداشته باشید قطعا در کسب و کار شما خلاء ایجاد می شود. آموزش اصول فروش و یادگیری مفاهیم اصلی تا حد زیادی می تواند نقاط ضعف و قدرت بخش فروش را تشخیص دهد و تکنیک های موثری را ارائه دهد.

اصول مهم فروش کدامند؟

همه ما به این نتیجه رسیده ایم که اصول فروش سنتی دیگر جوابگوی کسب و کارهای فعلی نیست. هر چه تکنولوژی پیشرفت می کند تکنیک های فروش هم مدرن تر می شوند و باید برای کسب رضایت مشتری بهتر عمل کنند. کسب مهارت های جدید و رفع چالش ها و مشکلات جدید به ایجاد راهکارهای موثر و حرفه ای کمک می کند. در زیر مهمترین اصول فروش را معرفی می کنیم تا فروشندگان بهتر بتوانند مسیر هدفمند خود را پیدا کنند.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

مهم ترین تکنیک ها و اصول فروش

  • یکی از اصول مهم و اساسی شناخت مشتری است. برای فروش موفق شما باید بدانید که مشتریان مجموعه شما چه نیازها و خواسته هایی دارند. شناخت خواسته ها و قدم برداشتن برای رفع این نیازها به اعتماد سازی منجر می شود. پس نکته اصلی این است که ابتدا مشتریان اصلی و دائمی خود را هدف قرار دهید سپس به رفع نیازهای مشتریان عمومی بپردازید.
  • یکی از موثرترین و بهترین تکنیک های فروش موفق صمیمی بودن با مشتریان است. با صحبت کردن و تعامل با مشتریان احساس امنیت را در آنها ایجاد کنید. همه ی ما به عنوان مشتری برای افرادی که محترمانه با ما رفتار می کنند ارزش قائل هستیم. رفتار درست با مشتری به آن ها احساس راحتی می دهد.
  • ارائه محصولات با کیفیت به مشتریان دائمی شما اضافه می کند. برای موفقیت در فروش باید از محصولات با کیفیت استفاده کنید. زمانی که کسب و کار شما خدمات یا محصولات با کیفیت ارائه می دهد مشتریان به جای یک محصول چند محصول خریداری می کنند. پس از اصول فروش موفق کیفیت محصولات است.
  • بعد از فروش حتما با مشتریان خود در ارتباط باشید تا بدانید که آیا محصول خوب بوده یا خیر؟ چون قبل از فروش باید هدف شما کسب رضایت مشتریان باشد. روش های مختلفی برای پیگیری رضایت مشتریان وجود دارد. شبکه های اجتماعی یا پیامک می تواند در نظرسنجی موثر واقع شود.
  • یکی از اصول فروش موفق شناسایی نیاز مشتریان است. اگر خواسته و نیاز مشتریان را بشناسید مطابق نیاز آن ها محصول خود را تولید و عرضه می کنید. تعامل با مشتریان، گوش دادن به صحبت های آنها و شناخت سلیقه آنها به تولید محصول بهتر و فروش موفق تر کمک می کند.
  • نقش شبکه های اجتماعی را نادیده نگیرید. تبلیغات در این شبکه ها به فروش بیشتر و کسب درآمد کمک می کند.
  • قیمت منصفانه یکی از مهمترین اصول فروش است. با قیمت گذاری بالا احتمال از دست دادن مشتریان را خواهید داشت؛ اما مناسب بودن قیمت با کیفیت محصول می تواند به فروش بیشتر و تبدیل مشتریان جدید به دائمی کمک کند.
  • اگر حین فروش یا حین معرفی محصول یا در هر یک از مراحل فروش دچار خطایی شدید از مشتری عذرخواهی کنید. با این کار مشتریان خوشحال می شوند و شما به یک فروشنده با شخصیت تبدیل خواهید شد.

نتیجه گیری

اصول فروش موفق مجموعه ای از دستورالعمل ها هستند که برای فروش و کسب درآمد بسیار مهم هستند. اگر بخواهید در این زمینه موفق باشید باید نحوه رفتار درست با مشتری را یاد بگیرید. پس سرلوحه قرار دادن تکنیک های فروش موفق منجر به افزایش مشتریان و شناخته شدن برند و افزایش فروش می شود.

 

پیشنهاد می کنیم برای متخصص شدن در حوزه مشتری مداری، در دوره مهارت های حرفه ای ارتباط با مشتریان شرکت کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top