متقاعدسازی چگونه شما را کاریزماتیک میکند؟

متقاعدسازی می تواند یک سلاح پرقدرت برای دستیابی به خواسته هایتان باشد. از طرفی افراد موفق و کاریزماتیک از قدرت این مهارت غافل نشده اند و به خوبی از اهمیت آن با خبر هستند.

قطعا اطراف شما نیز افراد کاریزماتیکی وجود دارد که ناخواسته جذب او می شوید. اگر بخواهید مهارت های این افراد را مورد ارزیابی قرار دهید، قطعا به مهارت متقاعدسازی برخورد خواهید کرد.

اما این مهارت چه تاثیری در میزان جذابیت آن ها دارد؟ افراد کاریزماتیک به چه کسانی گفته می شود؟ چرا باید برای داشتن کاریزمای قوی مهارت متقاعدسازی را آموخت؟ چگونه می توانیم به فردی کاریزماتیک تبدیل شویم؟

اگر می خواهید به جواب این سوالات دست پیدا کنید. بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 متقاعدسازی

متقاعدسازی در روانشناسی

متقاعد نمودن دیگران می تواند به عنوان نقطه اوجی در روابط شخصی، اجتماعی، حرفه ای و ... شناخته شود. زمانی که شما بتوانید مخاطب خود را توجیه نمایید که با نظرات شما همسو شود، قطعا بیش از نیمی از موانعی که بر سر راه موفقیتتان قرار گرفته اند را از بین برده اید.

شما زمانی می توانید فرد مقابل را قانع کنید که با شما هم نظر شود، که تمامی ایده های ذهنی خود را به ذهن او منتقل کرده باشید. در این صورت او نمی تواند با شما مخالفت نماید. البته فراموش نکنید که کلاهبرداری کردن و یا گول زدن دیگران، متقاعدسازی نیست، بلکه نیرنگ و فریب است.

متقاعد نمودن افراد در گرو حفظ صداقت و بیان تمامی مسائل به طور واضح و درست است. به همین دلیل فکر نکنید که اگر از این مهارت استفاده نمایید، به این معناست که شخص مقابل را گول زده اید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

کاریزماتیک بودن در گرو متقاعدسازی

کاریزما به قدرت جذب اطرافیان است و افراد کاریزماتیک به کسانی گفته می شود که می توانند تمامی نظرات را به سمت خود جلب نمایند.

معمولا به سختی می توان با این افراد مخالفت کرد و یا به آن ها " نه" گفت. این افراد می توانند با کلام و یا رفتارشان شما را متقاعد نمایند که با آن ها موافقت کنید. بنابراین مهارت متقاعدسازی یکی از اصلی ترین و مهم ترین مهارت هایی است که افراد کاریزماتیک به خوبی نسبت به آن تسلط دارند.(روش های متقاعد کردن و جذب مشتری)

شاید فکر کنید که متقاعد نمودن مخاطب تنها با استفاده از زبان کلام امکان پذیر است. در صورتی که یکی از آموزش های مورد نیاز جهت یادگیری این مهارت، به دست آوردن زبان بدن قدرتمند است. بنابراین اگر می خواهید این مهارت را بیاموزید، باید با زبان بدن و بهترین روش استفاده از آن آشنایی پیدا کنید.

به طور کلی ای چرخه نشان می دهد که برای متقاعد نمودن دیگران باید علاوه بر کلام، زبان بدن خود را نیز تقویت نمایید. برای تبدیل شدن به فردی کاریزماتیک نیز باید مهارت متقاعد سازی را به خوبی بیاموزید.

تکنیک های افراد کاریزماتیک برای متقاعدسازی

اگر می خواهید متقاعدسازی به شیوه افراد کاریزماتیک را بیاموزید، بهتر است با تکنیک های این افراد جهت متقاعد نمودن مخاطبان خود آشنایی پیدا کنید. از مهم ترین تکنیک های افراد کاریزماتیک برای متقاعد نمودن مخاطبان خود می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • این افراد با دیگران ارتباط خوبی برقرار می نمایند: یکی از تکنیک های این افراد ارتباط دوستانه و صلح جویانه آن ها با دیگران است. این افراد معمولا با کسی دشمنی و ستیز نمی کنند. به هیچ فردی حسادت نمی کنند و در زندگی شخصی دیگران نیز دخالتی ندارند. معمولا با همه دوستانه برخورد می کنند. این احساس را در شما ایجاد می نمایند که از ناراحتی شما ناراحت و از خوشحالی شما خرسند هستند.

  • جذاب سخن می گویند: برای اینکه بتوانید به فردی کاریزماتیک تبدیل شوید، باید بتوانید دیگران را متقاعد نمایید که به شما گوش دهند. برای این کار نیز باید نحوه صحبت کردن خود را ارزیابی کنید. با قدرت، محکم، بدون ترس، آرامش دهنده و با حوصله صحبت کردن از مهم ترین ویژگی های یک صحبت تاثیرگذار است. باید به گونه ای صحبت کنید که فرد تمامی حرف های شما را متوجه شود و مجذوب نحوه سخنرانی شما گردد. به هیچ عنوان تند و سریع صحبت نکنید و هنگام صحبت کردن اعتماد خودتان نسبت به گفته هایتان را با صدایی قاطع به مخاطب نشان دهید.

  • موضوع را پیچیده نمی کنند: به هیچ عنوان موضوعات را پیچیده نکنید. سعی کنید به گونه ای صحبت کنید که تمامی حرف های شما برای مخاطب واضح و شفاف باشد. اینگونه او اعتماد بیشتری به شما و حرف هایتان خواهد داشت. از طرفی زمانی که او صحبت های شما را متوجه شود با دقت بیشتری به حرفهایتان گوش خواهد داد و با شما همسو خواهد شد.

  • دروغ نمی گویند: هرگز برای دستیابی به خواسته خود دروغ نگویید. زیرا در این صورت مخاطب دیگر هرگز به شما اطمینان نخواهد کرد. از طرفی یکی از بزرگ ترین ویژگی های افراد کاریزماتیک این است که به هیچ عنوان برای متقاعد ساختن مخاطب خود دروغ نمی گویند و کسی را فریب نمی دهند.

 

 متقاعد سازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top