3 استراتژی کلیدی که می تواند فروش شما را بیشتر کند

برای فروش یک محصول یا عرضه خدمات، استراتژی های بازاریابی و راه حلی های متنوعی در دنیا وجود دارد. جلب نظر مشتریان و متقاعد کردن آن ها به خرید یک کالا یا خدمات، اولین گام برای موفقیت در این راستا است، اما تمام داستان به اینجا ختم نمی شود.

هر برند، فروشگاه یا شرکتی دوست دارد جامعه مشتریان وفادار خود را گسترش دهد. اگر به عنوان یک فروشنده یا عرضه کننده خدمات نتوانید مشتریان خود را متقاعد کنید که برای خرید بیشتر به مجموعه شما بازگردند، از بین رفتن کسب و کارتان حتمی خواهد بود.

تداوم تعاملات مشتریان وفادار با یک برند است که می تواند موفقیت طولانی مدت آن را تضمین کند. یکی از راه حل های موثر، پیاده سازی استراتژی های پس از فروش است. نظرسنجی ها، ارسال خبرنامه ها، کد های تخفیف و پیامک ها از جمله مواردی هستند که در این دسته قرار می گیرند.

استراتژی های پس از فروش، راهکارهایی هستند که می توانند خریداران را به مشتریان وفادار تبدیل کرده و در نتیجه به تداوم کسب و کارتان کمک کنند. در ادامه با سه استراتژی کلیدی در این راستا آشنا می شویم.

 فروش بیشتر

استراتژی اول: استفاده از واسطه های مختلف

برای آنکه بتوانید فروش خود را 80 درصد افزایش دهید، باید حداقل پنج مرحله پیگیری مشتری را انجام دهید. شما می توانید با او تماس بگیرید و از او در خصوص خدمات و کالای عرضه شده نظر سنجی کنید؛ می توانید برای او بن های تخفیف بفرستید و یا او را در قرعه کشی های برند شرکت دهید؛ اما مطمئن شوید برای مشتری خود مزاحمت ایجاد نمی کنید. بنابراین بهتر است واسطه ها و تکنیک های پیگیری مختلفی را برای این منظور به کار ببرید. ایمیل ها و شبکه های اجتماعی گزینه های متنوع، کاربردی و بسیار تاثیر گذاری را در اختیارتان قرار می دهند.

 

 

استراتژی دوم: پیگیری ملایم

یکی از تکنیک های بازاریابی، ایجاد احساس نیاز به یک کالا یا خدمات در مشتریان است. شما می توانید در مواجهه رودررو با مشتری این احساس را در وی ایجاد کنید و یا با استفاده از تکنیک های تبلیغاتی، به ویژه تبلیغات آنلاین، این احساس را در مشتری به وجود آورید. شما می توانید تبلیغات هدفمندی را برای مشتری خود ارسال کنید و یا با تولید محتوای هدفمند در خصوص نیاز مشتریان و معرفی محصولاتتان آن ها را ترغیب کنید که به سراغتان بیایند. این روش ها غیر مستقیم هستند و می توانند استراتژی های پیگیری ملایمی را ایجاد کنند. با این حال، این شیوه از جلب نظر مشتریان یک سرمایه گذاری طولانی مدت اما سود آور است و اگر به درستی انجام شود، خیلی زود به تعداد مشتریان وفادار شما می افزاید.

 

استراتژی سوم: حفظ نظم

حفظ نظم در هر سیستمی یکی از مهم ترین و کلیدی ترین راهکارها برای موفقیت است. به عنوان یک برند موفق، شما احتمالا با لیست های بلند بالایی از مشتریان روبرو هستید که هر کدام از آن ها ویژگی ها، نیازها و محدودیت های مختلفی دارند. ایجاد یک سیستم منظم و طبقه بندی اطلاعات به شما کمک می کند تا دید و شناخت بهتری در خصوص شرایط برند و کسب و کارتان داشته باشید و همچنین به شکل واقع بینانه ترین استراتژی های بازاریابی و پیگیری خود را طراحی کنید. در چنین شرایطی، محاسبات و برنامه ریزی های شما خطای کمتری خواهند داشت و شما می توانید با صرف هزینه کمتر، موفقیت بیشتری کسب کنید. با داشتن نظم، پیگیری مشتریان و ترغیب آنها به بازگشت به کسب و کارتان و تبدیل شدن به یک مشتری وفادار آسان تر خواهد بود.

امروزه برندها و کسب و کارها برای بقا تلاش می کنند و تنها راه حفظ موقعیت در اقتصادی های شکننده امروزی، بزرگ کردن جامعه مشتریان وفادار است. به همین دلیل است که استراتژی های بازاریابی دیگر در لحظه خرید و یا بسته شدن قرارداد یک معامله تمام نمی شوند. در واقع پس از عقد قرارداد و یا خرید یک محصول، استراتژی های بازاریابی جای خود را به استراتژی های پیگیری می دهند. این نوع از استراتژی ها مشتریان را ترغیب می کنند که خرید خود را تکرار کنند. تنها در این صورت است که چرخ کسب و کار یک مجموعه می تواند برای مدت زمان طولانی بچرخد.

منبع

متقاعدسازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top