چرا تبلیغات خلاق مهم است؟

تجارت در دنیای کنونی به معنای رقابتی تنگاتنگ با کسب و کارها و برندهای مشابه است و یکی از موثرترین و رایج ترین روش ها برای برنده شدن در چنین فضایی، تمرکز بر روی تبلیغات می باشد. تبلیغات موثر از ایده های نوین و خلاقانه سرچشمه می گیرد، چرا که هر چیز جدید و بدیعی بدون شک توجه افراد را به خود جلب می کند. تبلیغات خلاق، تمام آن چیزی است که یک برند برای موفقیت در دنیای مدرن به آن احتیاج دارد؛ چرا که این تبلیغات است که می تواند به فعالیت های برند معنا ببخشد.

دراین راستا، می توان خلاقیت را این گونه تعریف کرد: "استفاده از ایده های اورجینال و خیال پردازی برای خلق چیزی جدید". این مقاله تلاش دارد تا به یک پرسش پاسخ دهد: چرا باید بر روی تبلیغات خلاق سرمایه گذاری کنیم؟

تبلیغات خلاق

 

تبلیغات خلاق برابر است با شخصی سازی برند

فرض کنید به کافی شاپ محبوب خود رفته اید و قصد دارید در پیشخوان سفارش دهید. کافه دار به جای آنکه منتظر سفارش شما باشد، به شما می گوید " می دانم، همان همیشگی". به این تکنیک، شخصی سازی تجربه مشتریان گفته می شود و یکی از موثر ترین روش های برقراری ارتباط با مشتریان در تجارت محسوب می شود. این کار کافه دار نیز نوعی تبلیغ خلاق محسوب می شود، چرا که ضمن ایجاد خدماتی با کیفیت، خاطره ای دلچسب را نیز برای شما ثبت می کند. ترکیب خلاقیت با تجربه هایی که می توانند در سطح عاطفی با مشتریان ارتباط برقرار کنند، فرمولی طلایی برای ایجاد تبلیغاتی موفق محسوب می شوند.

تبلیغات خلاق به شناخت بهتر برند کمک می کند

خلاقیت در تبلیغات نباید معنا و مفهوم را از آن ها سلب کند. در واقع شما با ترکیب معنا و خلاقیت در تبلیغات، به مشتریان خود احترام می گذارید، به آن ها کمک می کنید تا شناخت بهتری از برند شما پیدا کنند و با آن ارتباط عمیق برقرار کنند. بدین ترتیب است که آوازه برند شما طنین انداز می شود و موفقیت بیشتری را تجربه خواهید کرد.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

تبلیغات خلاق یعنی توانایی داستان سرایی

هر برند موفقی، داستانی دارد. معمولا تاثیر عاطفی این داستان بسیار بیشتر از تاثیر مالی یا کمی آن می باشد. با کمک این داستان، مشتریان می توانند با برند شما ارتباط عاطفی برقرار کنند و در بسیاری از مواقع، این داستان برند است که سبب موفقیت آن می شود.

تبلیغات خلاق با داستان سرایی ارتباط دارد، چرا که هر چیزی با کمک یک داستان جذاب، راحت تر در ذهن مخاطب ثبت می شود. اگر در استراتژی های بازاریابی خود بر روی یک داستان واقعی و جذاب کار کنید، مشتریان راحت تر شما را به خاطر می آورند، تمامی کمپین های بازاریابی و تبلیغات شما حول یک موضوع واحد می چرخد که این خود به معنای یک استراتژی مشخص می باشد و می تواند تلاش های تیم بازاریابی و تبلیغات را هدفمند تر کند. مشتریانی که داستان برند شما را دوست داشته باشند، به مشتریان وفادار برندتان تبدیل می شوند.

تبلیغات خلاق و مخاطبان بیشمار

یک تبلیغ زمانی عملکرد بهینه دارد که خلاقیت را با هدف گیری مخاطب ادغام کند و به ایده ها با کمک بهترین و جدیدترین ابزار و فناوری های موجود، جامه عمل بپوشاند. شاید این امر در ابتدا بدیهی به نظر برسد، اما پیاده سازی آن به معنای همکاری میان افرادی با مهارت ها و توانایی های مختلف است.

از سویی دیگر، تبلیغاتی که بتواند به جامعه بزرگ تری از مخاطبان دسترسی داشته باشد، نقش موثرتری را در موفقیت کسب و کار ایفا می کند. هرچه همکاری میان افراد مختلف دقیقتر و موثرتر باشد، کیفیت تبلیغات نیز بالاتر می رود و در نتیجه آن، گروه بزرگتری از مشتریان به جامعه مخاطبان برند سرازیر می شوند.

 

 بسیاری رابطه میان تبلیغات و خلاقیت را به یک کلید و قفل تشبیه می کنند. بدون وجود خلاقیت، تبلیغات قفلی است که امکان باز شدن آن وجود ندارد. به عنوان صاحب یک کسب و کار، به ویژه اگر در اول راه هستید، از ایده های خلاقانه و داستان محور حمایت کنید. شعار برند خود را تعیین کنید و تلاش کنید در چارچوب تبلیغات، آگاهی مخاطبین خود را نیز افزایش دهید و یا ارزشی را به آن ها عرضه کنید. شاید این کار زمان ببرد و یا هزینه زیادی را برایتان در پی داشته باشد، اما در طولانی مدت اثرات مثبت آن را مشاهده خواهید کرد.

منبع

می توانید با کلیک اینجا، توضیحات دوره اصول و تکنیک های تبلیغات موثر و اثربخش مشاهده نمایید

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top