5 روش جذب و حفظ مشتری

 

اداره یک کسب و کار هیچ گاه آسان نبوده است. چالش های مختلفی، از جمله جذب مشتریان جدید، مدیریت امور مالی و رسیدگی به امور مشتریان مواردی هستند که می توانند روزها و هفته ها شما را به خود مشغول نگه دارند.

تکنیک های تجارت و روش های جذب مشتری در چنین شرایطی اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کنند؛ به ویژه اگر کسب و کار شما در یک حیطه رقابتی، فعال باشد. ما در ادامه چند ایده مناسب برای جذب مشتریان بیشتر و گسترش کسب و کار را به شما ارائه می کنیم با این توضیح که بیشتر آن ها برای کسب و کارهای کوچک و نوپا موثر هستند.

جذب مشتری

1- قابل اعتماد باشید!

شاید گفتن این موضوع آسان تر از انجام آن باشد، اما یکی از کلیدی ترین و موثرترین شیوه های جذب مشتری بیشتر در این جمله خلاصه می شود: کار خود را درست انجام دهید!

اگر کسب و کار شما قابل اعتماد نباشد، خدماتی که ارائه می دهید از کیفیت پایینی برخوردار باشند و یا شهرت خوبی به واسطه ارائه محصولات خود نداشته باشید، مشتریان و افراد جدید به شما اعتماد نخواهند کرد. این کار مستلزم پیاده سازی نظم و یک سیستم یکپارچه در ارائه محصولات، رسیدگی به شکایات و نظرات مشتریان و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف است. تنها در این صورت است که می توانید اعتماد و در مرحله دوم سرمایه افراد را جذب کنید.

2- نقاط قوت خود را در نظر بگیرید!

شرکت یا مجموعه شما در چه زمینه ای مهارت و تبحر دارد؟ آیا محصول خاصی وجود دارد که مشتریان شما به آن توجه ویژه ای نشان می‌دهند؟ بیشترین درخواست شما برای چه محصولی است؟ روی این محصول سرمایه گذاری کنید و سعی کنید آن را با سطح بالایی از خدمات ارائه دهید. این محصول برگ برنده شما در بازار است پس باید از آن درست استفاده کنید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

3- از مشتریان نظرسنجی کنید!

مشتریان خونی هستند که در شریان های کسب و کار شما در جریان است، بنابراین نظرات، نیازها و انتقادهای آن ها را باید جدی بگیرید. از مشتریان خود نظر سنجی کنید و سپس این نظرات را بررسی کنید. این کار دو فایده بزرگ دارد.

اول اینکه مشتریان، خود را در کسب و کارتان و موفقیت شما سهیم می دانند و احساس مهم بودن به آن ها دست می دهد.

 دوم اینکه مشتریان شما می توانند سمت و سوی کسب و کارتان را تعیین کنند. اگر کسب و کار شما در راستای نیاز مشتریان حرکت کند، نسبت به سایر رقیبان متمایز می شود، چرا که نیازهای مشخصی از جامعه مخاطب را هدف قرار داده است. این به معنای جذب مشتری بیشتر خواهد بود.

4- رقبای خود را زیر نظر داشته باشید

رقیبان بزرگترین تهدید برای تجارت شما هستند. این جمله اگر حقیقتی تلخ است اما همیشه درست نیست! گاهی حضور رقیبان، به شرط مدیریت صحیح، می تواند به جذب مشتری بیشتر نیز کمک کند. اگر در نزدیکی شما افرادی حضور دارند که خدمات مشابهی را ارائه می کنند، با دقت آن ها را زیر نظر بگیرید. از آن ها کپی نکنید، بلکه نقاط قوت و ضعف خدمات و محصولات آن ها را تحلیل کنید تا با توجه به این اطلاعات، بتوانند استراتژی های راهبردی خود را تقویت کنید. در خلال این مطالعه، کارهایی که نباید انجام دهید و کارهایی که برای بهبود کیفیت کارتان باید انجام دهید را لیست کرده و به آنها بپردازید.

5- شکایات فرصت هستند نه تهدید!

به عنوان یک کسب و کار، بدون شک شما شکایت هایی از مشتریان خود دریافت کرده اید. به هنگام دریافت چنین پیام هایی، می توانید دو رویکرد را در پیش بگیرید: این نظرات را توهینی به خود و کارتان تلقی کنید یا اینکه از آن ها برای بهبود خدمات خود استفاده کنید. اگر هوشمند باشید، متوجه پتانسیل بالای شکایت ها و پیام های مشابه خواهید بود. با رسیدگی به این شکایات، برطرف کردن آنها و سپس مطلع کردن مشتریان از تغییرات اعمال شده و نقص های برطرف شده، می توانید مشتریان ناراضی را به مشتریانی وفادار و دائمی تبدیل کنید. در مقابل، بی توجهی به چنین پیام هایی می تواند به تبلیغات منفی منجر شود و نعمت حضور مشتریان جدید را از کسب و کار شما سلب کند؛ پس انتخاب نهایی با شماست! 

متقاعدسازی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top