افکار منفی و چالش کارآفرینی

یکی از موضوعاتی که در کارآفرینی مطرح می شود، مقاومت افراد به تغییر است و این مقاومت معمولاً باعث می شود اطرافیان مدام انرژی و تاکید منفی داشته باشند که این طرح جدید اصلاً جواب نمی دهد. در همین راستان چند داستان واقعی را که در کتاب ای کاش وقتی 20 ساله بودم می دانستم، آمده است، باهم مرور می کنیم.

؛.............................................................................

یکی از روش های رایج در جراحی قلب، آنژیوپلاست با بالون است. در این تکنیک بالونی به شریان بیمار وارد کرده و آنقدر جلو می برند تا رگ مسدود باز شود.

پیش از این اختراع پیشگامانه اغلب متخصصان قلب گمان می کردند تنها راه درمان انسداد رگها، جراحی قلب باز و برداشتن رگهای آسیب دیده است. با وجود اینکه که روش آنژیوپلاست با بالون به خاطر عدم نیاز به شکافتن سینه بیمار بسیار کم خطرتر است، این تکنیک پس از معرفی به جامعه پزشکی با تردید و مقاومت فراوان روبه رو شد؛ حتی جراحان بلند آوازهای که بهتر از همه می دانستند چگونه باید این ناخوشی را درمان کنند بر این روش خط بطلان کشیدند. تا بدانجا که جان سیمسون، یکی از مبتکران این تکنیک، دانشگاه را ترک و تحقیقاتش را در بیمارستانی خصوصی دنبال کرد.

اما به مرور زمان و با پیشرفت علم و تکنولوژی مزایای آنژیوپلاست با بالون برای همگان ثابت شد و اکنون سالهاست که به عنوان یک روش درمانی استاندارد برای باز کردن انسداد رگها مورد استفاده قرار می گیرد. این مثال به روشنی نشان میدهد که مفروضات و دید قالبی فیلترهایی هستند که به افکار ما جهت داده و از ظهور افکار بکر و پویا جلوگیری می کنند.

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید اینجـــــــــــــــــــا کلیک نمایید.

مسأله نابینایی (Problem blindness) نیز مانع دیگری است که از افزایش تولید محصول جلوگیری می کند. به طور مثال پیش از نصب دستگاههای خودپرداز در جلوی بانکها، از بعضی افراد پرسیدند که اگر بتوانند به وسیله دستگاهی پول را به حسابشان واریز و یا از آن برداشت کنند همچنان به بانک مراجعه خواهند کرد. جالب است بدانید که اغلب افراد به استفاده از این دستگاهها رغبت نشان ندادند. حتی تصور اینکه بتوانند عادت و رفتارشان را در این زمینه تغییر دهند برایشان دشوار بود. اما پس از آن که همگان دریافتند دستگاه خودپرداز، واریز و برداشت پول از حساب را به میزان قابل توجهی تسهیل می کند، برای بعضی افراد زندگی بدون آن قابل تصور نبود.

؛.......................................................................

نکته مهمی که می توان از این مطلب و دو داستان برداشت کرد، این است که خیلی اوقات در مسیر کارآفرینی نباید توجه خاصی به نظرهای غیرکارشناسی اطرافیان بدهیم.

پیشنهاد می کنیم برای یادگیری بیشتر در دوره مجازی ویژگی های کارآفرینان موفق شرکت نمایید

کارآفرینی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top