چالش های مدیریت منابع انسانی

 

مدیریت منابع انسانی با چالش های مختلفی روبروست و مدیران این حوزه باید این چالش ها را بدانند تا بتوانند آنها را مدیریت و حل و فصل نمایند.

در این مطلب به برخی از چالش های مدیریت منابع انسانی می پردازیم.

 

توازن بین خواسته های مدیران و کارکنان.

مدیران سازمان ها همواره خواهان این موضوع هستند که کارکنان بیشتر اثربخشی و خروجی را داشته باشند و به بهترین نحو ممکن کار کنند و کارکنان معتقد هستند که با حقوق و مزایایی که دریافت می کنند، همین حد کار هم زیاد است.

مدیران منابع انسانی باید بتوانند بین این دو خواسته توازن ایجاد کنند و بتوانند در خواسته دو طرف یک نقطه وسط را ایجاد کنند و گاهاً این کار بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود. (برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می شود مطلب اصول مدیریت منابع انسانی را مطالعه نمایید)

 

تصور تخصصی نبودن شغل مدیر منابع انسانی.

برخی از مدیران بر این باور هستند که سمت مدیریت منابع انسانی سمت تخصصی و خاصی نیست و هر فردی که چندسالی تجربه در سازمان داشته باشد می تواند تصدی این پست را بر عهده بگیرد.

مشکل مهم بسیاری از سازمان ها هم همین است و گاهاً دیده می شود فردی که در شرف بازنشستگی هست را به این شغل می گمارند و تنش های مختلف ایجاد می شود.

این نکته را باید مدیران بدانند که شغل مدیریت منابع انسانی علی رقم این موضوع که زبانی ساده دارد و بنظر اقدام هایی ساده می طلبد، اما کار پیچیده ایست و به قول معروف، سهل ممتنع است.

 

کارهای متفاوت و فراوان مدیریت منابع انسانی

مدیران منابع انسانی و در کل واحد منابع انسانی، اقدام های زیاد و مختلفی را باید انجام بدهد. این واحد از امور استخدام و آموزش گرفته تا امور اداری کارکنان و بحث انگیزه، همه را باید انجام بدهند و گاهاً شمار این اقدام ها بسیار می شود و یک واحد منابع انسانی با نیروی انسانی اندک باید بتواند این اقدام ها را بصورت اثربخش و در زمان مناسب انجام دهد.

 

نتیجه دادن طولانی مدت.

اقدام هایی که توسط واحد منابع انسانی انجام می شود معمولاً بصورت طولانی مدت خواهد بود و گاهاً شاهد رشد و تغییر سریع نیستیم و این موضوع یکی از چالش های مدیریت منابع انسانی است.

این واحد برخلاف واحد های دیگر، بیشتر اقدام هایی کیفی انجام می دهد و نمی توان خیلی از اقدام ها را در قالب گزارش و نمودار به مدیریت ارائه کرد و حتی گاهاً بسیاری از تغییرات مهم آنقدر آهسته و در گذر زمان رخ می دهد که اصلاً این بهبود ها بحساب مدیریت منابع انسانی گذاشته نمی شود.


واحد مدیریت منابع انسانی چالش های فراوانی دارد و اقدام های مربوط به حوزه منابع انسانی بسیار مهم است، لذا یادگیری مباحث آن می تواند به ساخت و ایجاد سازمان رویایی کمک های فراوانی بکند. ما پیشنهاد می کنیم برای درک بهتر موضوعات منابع انسانی، در دوره مجازی ساخت سازمان رویایی شرکت کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top