بازاریابی چریکی در ایران - نمونه های عملی اجرا


تا کنون مطالب مختلفی از بازاریابی چریکی را در ایران آکادمی منتشر کرده ایم، در این مطلب به برخی از روش های مورد استفاده در این سبک بازاریابی و نمونه های عملی بازاریابی چریکی در ایران می پردازیم.

پیش از آنکه به سراغ اصل موضوع برویم یک یادآوری برای دوستانی که برای اولین بار با مفهوم بازاریابی چریکی مواجهه می شوند یا مطالب قبلی سایت را نخوانده اند داشته باشیم.

بازاریابی چریکی روشی است که در آن شرکت ها با بودجه ای کم و با انجام تکنیک های خلاقانه و نامتعارف در بازاریابی و تبلیغات بتوانند محصولات و خدمات خودشان را به مشتریان بالقوه معرفی کنند.

این سبک بازاریابی توسط جی کنراد لوینسون معرفی شد و ایشان کتابی با همین عنوان دارند. علت نامگذاری این تکنیک هم تشابه دنیای رقابت در بازار با جنگ است، در جنگ خیلی اوقات یک گروه چریک می توانند لشکری را بهم بریزند و این تکنیک بازاریابی هم کمک می کند با بودجه ای کم در مقابل رقبای بسیار قوی موفق تر عمل کنیم. در دوره بازاریابی چریکی، به طور کامل این تکنیک ها توضیح داده شده است.


اما برویم سراغ برخی از روش های اجرا بازاریابی چریکی.

ایجاد روش های خلاقانه و جدید:

یکی از مواردی که باعث موفقیت در بازاریابی چریکی می شود، خلاقیت است، اگر این خلاقیت را در نحوه ارائه تبلیغ هم مورد استفاده قرار دهیم، می تواند تاثیرگذاری بالایی داشته باشد.

بعنوان مثال معروف در این زمینه در ایران می شود به اقدام آپارات برای برند فیلمیمو اشاره کرد که جوانی با لباس زرد رنگ در کنار اتوبان تابلویی را در دست دارد که روی آن نوشته: "لم بده و فیلیمو ببین"

بازاریابی چریکی در ایران

 

معرفی بوسیله مردم و بصورت ویروسی:

اگر کسب و کاری بتواند در تبلیغات خلاقیتی بخرج بدهد که این تبلیغ در بین مردم بچرخد، توانسته یک تبلیغ موفقیت آمیز ارائه دهد.

یکی از اقدام ها می تواند توجه به روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی باشد، بعنوان مثال کاری که سافتلن در روز اول مدرسه ها انجام داد را می توان نمونه ای هرچند ضعیف از این کار دانست.

البته شرکت های مختلف امروزه به وسیله اینفلوئنسرها اقدام به تهیه تیزرهای تبلیغاتی و نشر آن ها از طریق فضای مجازی می کنند که خیلی اوقات بخوبی منتشر می شوند.

 
این مطلب را از دست ندهید: بازاریابی و تبلیغات چریکی

 

استفاده از فرصت های رایگان:

خیلی اوقات می توان با استفاده از یک دیوار ساده، کار تبلیغاتی اثرگذار انجام داد و این اقدام شاید هزینه چندانی هم نداشته باشد.

نمونه این کار، اقدام سازمان آب و فاضلاب است که با ترسیم شکل زیر و استفاده از لوگو این شرکت توانسته مفهوم جالبی را منتقل کند.

 

تبلیغات چریکی در ایران

 

یکی دیگر از این فرصت ها استفاده از آسانسورهاست، اگر شما در یک مجتمع هستید، می توانید از آسانسورها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. در این زمینه نمونه ایرانی ندیدم اما شکل زیر نمونه ای از استفاده آسانسور برای تبلیغات است.

 

بازاریابی پارتیزانی در ایران

 

هرکجا که فرصتی برای تبلیغات محیا است:

اگر بخواهیم بهترین توصیه برای بازاریابی و تبلیغات چریکی را داشته باشیم، این است که هرکجا که فرصتی برای تبلیغات خلاقانه هست، باید از آن استفاده کرد.

نمونه های زیر مثال هایی از همین سبک است.

 

بازاریابی چریکی

 

تصویر بالا مربوط به تبلیغات دوربین های ضد آب کنون است که در کف روشویی هایی که در مکان های عمومی بوده، نصب شده است.

 

تبلیغات

تبلیغات یک فروشگاه بر روی مترو

 

تبلیغات چریکی

تبلیغ برروی نوار پیشخوان فروشگاه ها

 

نکته مهم در بازاریابی پارتیزانی یا همان بازاریابی چریکی این است که به بهترین نحو ممکن از تمام امکانات و فرصت ها استفاده کرد و با چاشنی خلاقیت اقداماتی را انجام داد که بتواند به جذب مشتری کمک کند.


 
دوره آموزش مجازی بازاریابی چریکی می تواند یک آموزش مناسب و کاملاً کاربردی برای دوستانی باشد که می خواهند تبلیغات خلاقانه و چریکی داشته باشند.
برای مشاهده توضیحات برروی تصویر کلیک نمایید.
 
تبلیغات چریکی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top