اگر شما می خواهید به یک فروشنده حرفه ای تبدیل شوید، باید یک سری ویژگی ها و خصوصیت ها را در خود پرورش دهید تا بتوانید در مدت زمان کوتاه از خود یک حرفه ای و بی رقیب بسازید. با توجه به اینکه این روزها بازار رقابت در مشاغل مختلف بسیار داغ است، شما باید به نسبت سایر رقبای خود یک برتری داشته باشید. توجه کنید که این برتری فقط در نوع رفتار و ویژگی های شما پیدا می شود.

بهتر است تا همیشه در تلاش باشید تا سطح عملکرد خود را ارتقا دهید. زمانی که شما بتوانید نقاط قوت خود را شناسایی کنید، می توانید با ایده های نو و کمی خلاقیت آنها را تقویت کنید و در یک بازه زمانی مشخص به یک فروشنده بی رقیب تبدیل شوید.

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که فروشنده های موفق چه ویژگی هایی دارند؟ این را بدانید که هیچ کسی در گام اول حرفه ای و موفق نبوده است و برای رسیدن به جایگاهی که دارد دست از تلاش برنداشته است. مسلما یک فروشنده حرفه ای خصوصیاتی را در خود پرورش داده است مه شاید دیگران به آن توجهی نداشتند و به آن بی اهمیت بوده اند. این موضوع را در نظر بگیرید که حتی جزئی ترین و کوچکترین نکات هم می تواند باعث موفقیت شما در فروشندگی شود.

فروشنده حرفه ای


چگونه به یک فروشنده حرفه ای تبدیل شویم؟

قبل از هر چیزی به شما تبریک می گوییم که در حال خواندن این مطلب و دنبال کردن آن هستید؛ زیرا این اولین گام برای موفقیت و حرفه ای شدن شماست. به همین دلیل ما هم قصد داریم تا طلایی ترین نکاتی را که در فروشندگی مورد اهمیت قرار می گیرد، در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، یک فروشنده موفق و حرفه ای باید ویژگی ها و خصوصیت هایی که دیگران به آن بی توجه و بی اهمیت هستند را در خود پرورش دهد؛ زیرا موفقیت در این زمینه در گرو اهمیت دادن به همین نکات کوچک است. حال با درک این موضوع بهتر است تا با ویژگی هایی که قرار است در خود پرورش دهید، آشنا شویم.

  1. جسور باشید

اولین ویژگی که یک فروشنده حرفه ای باید در خود پرورش دهد، جسارت است. شما باید جسارت رو به رو شدن با مشتری ها را داشته باشید. این را در نظر بگیرید که تمام مشتری ها رفتار و برخورد یکسانی ندارند و ممکن است ارتباط برقرار کردن با بعضی از آنها بسیار سخت باشد. از این رو شما باید جسارت و شجاعت رو به رو شدن با مشتری، اعتراض مشتری و بسیاری از این قبیل مسائل را در خود پرورش دهید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

  1. سرسخت باشید

یکی دیگر از خصوصیاتی که شما باید آن را در خود تقویت کنید، سرسخت بودن است. شما باید در برخورد با جواب منفی مشتریان، کاملا صبورانه و مبتکرانه عمل کنید و دست از تلاش برای فروش بیشتر و جلب رضایت مشتری برندارید. سرسختی شما می تواند یک تلاش بسیار بزرگ برای رسیدن به موفقیت باشد. بهتر است تا از مشتریان قدیمی تر نظرشان را در مورد نوع برخوردتان بپرسید. تجربه مشتری از رفتار شما می تواند دیدگاه روشن تری را برای شما رقم بزند و شما را در سر سخت بودن تان مصمم تر کند.

  1. اعتماد به نفس داشته باشید

 اگر شما اعتماد به نفس را در خود تقویت کنید، می توانید ارتباط بهتری با مشتری برقرار کنید. اگر شما در پاسخگویی به مشتری ضعف نشان دهید و تمرکز خود را از دست دهید، مشتری هیچ گاه جذب شما نخواهد شد.

  1. صادق و مودب باشید

یکی از خصوصیت هایی که فروشنده های حرفه ای باید در خود پرورش دهند، ادب و صداقت است. معمولا افراد زیادی به دنبال فروشندگان صادق هستند و تمایل دارند تا با واقعیت   رو به رو شوند. شما می توانید در کمال ادب مزایا و معایب محصولاتی را که می فروشید و یا خدماتی که ارائه می دهید، را به مشتریان تان بگویید. این کار باعث می شود تا مشتری های شما با عاتماد کامل از شما خرید کنند و این خرید ادامه دار باشد.

به این موضوع توجه داشته باشید که فروش پایان کار نیست، یک فروشنده حرفه ای به دنبال جذب مشتری و جلب اعتماد آنهاست.

متقاعدسازی

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

مطالب آموزشی

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top