چگونه شغل مناسب پیدا کنم

 

یک سوال مهم برای خیلی از جوان ها این است که چگونه شغل مناسب پیدا کنم و اینکه چه پارامترهایی برای یافتن شغل خوب وجود دارد.

در مطلب مقداری درخصوص نکاتی صحبت می کنیم که پیش از یافتن شغل خوب است به آنها فکر کنید:

 

شغل متناسب با روحیات شما باشد.

مطمئناً اولین سوال این است که چگونه بفهم که شغلی با روحیات من سازگار است یا خیر؟ یکی از مهمترین مسائل و البته موردی که کمتر به آن توجه می شود، پیدا کردن شغل متناسب با روحیات و شخصیت فرد است.

بعنوان مثال فردی که برونگرا است به احتمال زیاد نمی تواند در یک اتاق، تنها کار بایگانی شرکت را انجام بدهد و از طرفی شاید فردی که درونگرا است نتواند به سادگی در در شغل فروشندگی موفق شود.

البته نمی خواهم این را بگویم که تا کاری که با روحیات و شخصیات شما متناسب باشد را پیدا نکرده اید، هیچ کاری انجام ندهید اما مهم است که در زمانی که قرار است کاری پیدا کنید به این موضوع هم توجه کنید.

پیشنهاد میکنیم به سراغ تست های شخصیت شناسی و رفتارشناسی بروید و خودتان را بهتر بشناسید. تست های MBTI و DISC گزینه های خوبی هستند.

 

فاصله محل کار تا محل زندگی

دور بودن محل کار و خانه یک چالش مهم است. من هر روز 30 دقیقه رانندگی می کنم تا به محل کارم برسم و این زمان اصلاً جذاب نیست.

حتماً در انتخاب شغلتان گوشه چشمی هم به مسافت آن تا محل زندگی داشته باشید.

 

بحث مالی.

این موضوع را معمولاً همه با دقت در نظر دارند و همه مایل هستند که بهترین و بیشترین حقوق را بگیرند. قبل از مصاحبه استخدامی حتماً گوشه چشمی به حداقل حقوقی که برای شما متناسب است داشته باشید و در فرایند مصاحبه استخدامی، زمانی که در این خصوص از شما سوال شد، با آگاهی قبلی در موردش صحبت کنید.

 

 این مطلب را از دست ندهید: نکاتی مهم در تهیه رزومه

 

خانواده و کار

در کنار شغل، خانواده و زندگی هم مهم است. اگر کاری داشته باشید که مجبور باشید همیشه در حال کار کردن و فعالیت باشید، بخشی از زندگی شما نابود می شود. اگر نتوانید بین کار و زندگی توازن ایجاد کنید، دیگر از کار کردن و درآمد لذت نمی برید، لذا در زمانی که بدنبال کار هستید، گوشه نگاهی به شرایط کاری و تاثیرش بر زندگی هم داشته باشید.

 

موارد فوق فقط تعداد اندکی از شرایطی بود که می تواند در یافتن و انتخاب شغل خوب و مناسب شما تاثی گذار باشد و مطمئناً موارد بیشتری هم وجود دارد. شما می توانید تمام موارد را لیست کرده و به هرکدام امتیاز بدهید و هر شغلی که امتیاز بیشتری آورد، بسراغ آن بروید.

و اما نکته آخر، احتمالا می گویید همه بدنبال کار هستند و اگر یک کار هم پیدا بشود به سرعت بسراغش می روند، این را میدانم، اما این موارد لااقل کمک می کند تا برخی از دوستانی که اینگونه شرایطی را دارند و یا بین انتخاب دو شغل مانده اند، انتخاب بهتری داشته باشند.

 

مصاحبه استخدام

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top