سبد نامهای تجاری ، راهکاری برای توسعه کسب وکار


تمامی نامهای تجاری، حد و مرز مشخصی دارند و تا جای معینی توسعه پیدا می کنند. از سوی دیگر، تمام بخش های بازار در مقابل یک نام تجاری عکس العمل مناسبی از خود نشان نمی دهند. بنابراین، بازاریاب ها برای ارضای نیاز بخشهای مختلف بازار از چند نام تجاری استفاده می کنند. دلایل دیگری هم برای معرفی چند نام تجاری از سوی یک شرکت وجود دارند که مهم ترین آنها عبارتند از :
1. افزایش حضور شرکت در فروشگاهها و وابسته کردن فروشگاهها به شرکت

۲. ارضای نیاز مصرف کنندگان به «تنوع»

٣. افزایش رقابت بین بخشهای داخلی شرکت

۴. استفاده از صرفه جوییهای اقتصادی ناشی از تبلیغات، فروش، واسطه گری و توزیع فیزیکی

انبوه سبد نامهای تجاری (Brand Portfolio) در حقیقت عبارت است از تمامی نامهای تجاری ای که شرکت به بازار مشخصی عرضه می کند.

 

این مطلب را از دست ندهید: دوره آموزشی رایگان 8 فرمان مشتری مداری وفروش بیشتر با رویکرد تجربه مشتریان

 

هتلها و تفرجگاههای استاروود شرکت هتلها و تفرجگاههای استاروود، یکی از شناخته شده ترین و بزرگترین شرکت های فعال در صنعت هتلداری است. این شرکت بیش از ۸۵۰ هتل و تفرجگاه در ۹۴ کشور جهان و بیش از ۱۴۵٬۰۰۰ کارمند در این هتلها و تفرجگاهها دارد.


 استاروود برای اجرای برنامه بازسازی نام تجاری خود، به نام برنامه «فراتر از رختخواب»، هتلها و تفرجگاههای خود را به گروههای احساسی- تجربی مختلفی تقسیم کرد. در این برنامه، مرکز تماس و دفتر مرکزی شرکت، تجربیات مختلفی را برای هتل های زنجیرهای گوناگون خود طراحی کرد. این برنامه، در حقیقت نتیجه کار تحقیقاتی ۱۸ ماهه ای است که از سال ۲۰۰۶ آغاز شد. هدف این کار تحقیقاتی، یافتن مواضع جدید برای هتل های زنجیرهای شرکت با تمرکز بر برقراری ارتباطات عاطفی با مشتریان هدف هر یک از هتل ها بود. این کار تحقیقاتی، مواضع زیر را برای برخی از نامهای تجاری شرکت پیشنهاد کرد:


 هتل های شرایتون: با توجه به شعار تبلیغاتی «شما اینجا به طور موقت نمی مانید، شما متعلق به اینجا هستید»، شرایتون بزرگترین نام تجاری استاروود- بر اساس خلق تجربه ای توأم با صمیمیت، آسایش و روابط خودمانی، موضع یابی شده است. ارزش اصلی این هتل بر اساس «ارتباطات»، بنا شده است. به همین دلیل، شرايتون با همکاری یاهو، برنامه ارتباطی گستردهای به نام «Link@Sheraton» را آغاز کرده است.

هتلهای فور پوینتز: این هتلها بر اساس خلق تجربه ای توأم با صداقت، سادگی و راحتی، موضع یابی شده اند. هدف اصلی این هتل تامین آسایش مسافران بدون ولخرجی های رایج در سایر هتل ها میباشد. به طور مثال، در این هتل ها، خبری از دسترسی رایگان به اینترنت یا آب معدنی رایگان نیست. شعار تبلیغاتی این هتل هم بر همین اساس طراحی شده است: «راحت مثل خانه خودتان».

 

این مطلب را از دست ندهید: چگونه با مشتری برخورد کنیم؟ 5 راز فروشنده های حرفه ای


هتل های دبليو: این هتل ها، بر اساس شخصیت «یک آدم شوخ طبع و راحت»، موضع یابی شده اند. این هتل ها، تجربه یک مسافرت دوستانه را برای مسافران ایجاد میکند.


 هتل های وستین: وستین بر اساس «ارتباطات شخصی و تکرارشونده»، موضع یابی شده است. هتل های وستین خدماتی مثل چای عصرانه، موسیقی زنده شبانگاهی، چراغانی زیبا و پر کردن مداوم مینی بار اتاق ها را ارائه می کنند. علاوه بر این، وستین وارد بازار  لوازم خواب هم شده و تختخوابهای بسیار لوکس و گران خود را از طریق فروشگاههای زنجیرهای نورداستورم، عرضه میکند.

 

مطلب فوق برشی از کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر است

آموزش بازاریابی و فروش

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top