مشتری ها اهمیتی به محصولات و خدمات شما نمی دهند!؟

اینکه ما محصولات و خدماتمان را چگونه معرفی می کنیم تاثیر بسیار زیادی بر فروش و یا عدم فروش محصولاتمان دارد. در ادامه قسمتی از کتاب تجربه اپل را میخوانیم، در این قسمت کتاب به اهمیت معرفی صحیح اشاره شده است.


چرا باید برایم مهم باشد؟

زمانی که در مدرسه روزنامه نگاری مدیل شمال غرب تحصیل میکردم اولین مفهومی که در درس «ژورنالیزم یک به یک» به ما آموخته شد پاسخ دادن به این سوال بود: «چرا باید خوانندگانتان به آن اهمیت بدهند؟»

همین تکنیک در صحبتی که از شرکتتان، محصولتان، خدماتتان و یا انگیزه تان می کنید صدق می کند. هیچ کسی به خود محصول به اندازه کاری که محصول برایش انجام میدهد اهمیت نمیدهد. کارکنان فروشگاه های اپل آموزش دیده اند که مزایای نهفته در محصولات را بفروشند، دقیقا به همان شیوهای که جابز در سخنرانی هایش به شکل برجسته ای بدان عمل میکرد. جابز همیشه به این سوال پاسخ میداد «چرا باید برایتان مهم باشد؟»

من هم اکنون مخاطبانم را تشویق می کنم که پاسخی روشن برای این سوال داشته باشند و به کارکنانشان نیز آموزش دهند که آنها نیز همان پاسخ را داشته باشند. کار با مدیرعامل یک شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی را به خاطر می آورم که میخواستیم برای دستگاههای جدید سیتی اسکن انقلابی شرکتش پیامی بسازیم. پرسیدم: «می توانی از محصول جدیدت برایم بگویی؟» مدیرعامل با افتخار گفت: «این دستگاه، اولین سیتی اسکن با حجم متحرک دنیا است که تنها با یک گردش دروازه ۳۲۰ طیف فوق العاده دقیق را برای عکس برداری از یک عضو کامل به کار می گیرد.» گفتم: «اجازه بده سوال را به طرز دیگری بیان کنم: که چی؟»

 

این مطلب را از دست ندهید: چگونه یک فروشنده حرفه ای شویم؟

 

او گفت: «خوب، بدین معنی است که اگر دچار سکته شوید، پزشکان میتوانند از دستگاه ما برای تشخیص های بسیار سریع تر و دقیقتر استفاده کنند که این امر میتواند به مفهوم تفاوت بین رفتن به خانه و داشتن یک زندگی طولانی و سالم، با نشناختن اعضای خانواده تان تا ابد باشد.»

گفتم: «خوب، حالا علاقه مند شدم، چرا این را قبلا نگفتی؟» گفت «شاید هیچ وقت در موردش از این منظر فکر نکرده بودم»

شروع کنید به فکر کردن درباره کارتان از چنین منظری! کسی اهمیتی به محصول یا خدمات شما نمیدهد. آنها به این اهمیت میدهند که محصول یا خدمات شما چه کاری برای آنها انجام خواهد داد. فروش مزایا، در تجربه اپل بازی نقش بزرگی می کند. از این که در تجربه شما هم نقش برجستهای را بازی کند اطمینان یابید.

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top