بازاریابی اجتماعی چه چیزی هست و چه چیزی نیست؟


در مطلب قبلی در خصوص معرفی بازاریابی اجتماعی نکاتی را برای شما گفتم، در این مطلب به نکات تکمیلی دیگری می پردازیم که دید ما را نسبت به این تکنیک بازاریابی بازتر کند.

بازاریابی اجتماعی یکی استراتژی تغییر رفتار است که در این استراتژی با هدف قرار دادن یک جامعه هدف سعی خواهیم کرد که تغییر رفتار ایجاد کنیم، زمانی که صحبت از استراتژی می شود یعنی مسیرها و گام های مختلفی برای دستیابی به هدف مشخص می شود، لذا بازاریابی اجتماعی صرفا یک شعار و پیام تبلیغاتی و یکسری کارهای تبلیغاتی نیست.

 

بازاریابی اجتماعی
بازاریابی اجتماعی نیازمند برنامه ریزی و صرف زمان است و یکی از تفاوت های این بازاریابی با بازاریابی تجاری در همین زمان بر بودن است، ما در بازاریابی تجاری در بسیاری از مواقع می توانیم با اقداماتی به سرعت به نتیجه برسیم، اما بازاریابی اجتماعی پروسه ای زمان بر است و نیاز به تحمل دارد.

بازاریابی اجتماعی برای مخاطب هدف است، مخاطبی که آن را شناسایی کرده ایم، همانطور که در بازاریابی تجاری باید مخاطب هدف تعیین شود و اقدامات بازاریابی بر مبنای مخاطب هدف باشد، در بازاریابی اجتماعی نیز این تقسیم بندی ضروری است و نباید بازاریابی اجتماعی را یک طرح عمومی و کلی در نظر بگیریم.

بعنوان مثال مواردی که در تقسیم بندی می تواند تاثیر گذاری باشد به دو نوع عمومی و تخصصی تقسیم می شود، عمومی مانند سن و جنسیت، تحصیلات و ... و تخصصی تر مانند میل به تغییر رفتار، تعداد دفعاتی که برای تغییر تلاش شده، اعتقادات و مذهب. نحوه اجرای بازاریابی اجتماعی را در مقاله اجرای بازاریابی اجتماعی توضیح داده ایم.

بعنوان مثال برای کمپین ترک اعتیاد مطمئنا برنامه ما برای فردی که تا بحال چندبار برای ترک اقدام کرده با فردی که اصلا هیچ اقدامی برای ترک نکرده است، متفاوت خواهد بود.

هر چقدر بازاریابی اجتماعی در شناسایی جامعه هدف و تقسیم بندی مشتریان دقت بیشتری کند، میزان موفقیت برنامه بازاریابی اجتماعی بیشتر خواهد شد.

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top