4 اصل مهم در ارتباط با مشتری


سازمان ها همواره به دنبال دانستن اصول مشتری مداری هستند و می خواهند بهترین آن ها را بدانند. در این مطلب 4 اصل مهم ارتباط با مشتری را با هم مرور می کنیم که می توانند تاثیر مطلوب در افزایش رضایت مشتریان داشته باشند.


در دسترس باشید:

یکی از موارد بسیار مهم در امر مشتری مداری در دسترس بودن است، تمام مشتریان دوست دارند از سازمانی خرید کنند که در دسترس باشد، دسترس پذیری در موضوعات مختلفی وجود دارد. دسترس پذیر بودن سازمان از نظر مکانی و جغرافیایی، دسترس پذیر و پاسخگو بودن تلفن های سازمان، در دسترس بودن سیستم شکایات و انتقادات سازمان، دسترسی آسان به کارشناسان سازمان و موارد دیگر.

پیشنهاد می کنم هم اکنون سازمانتان را بررسی کنید و هر قسمتی که خللی در دسترس پذیری بهتر برای مشتریان ایجاد می کند را از بین ببرید.


عامل باشید:

معمولا در سازمان ها وعده هایی به مشتریان داده می شود، سازمان های مشتری مدار بر روی این وعده ها بسیار تاکید دارند و باید همانطور که به مشتری وعده داده اند به آن عمل کنند. مراقب باشید قولی به مشتری ندهید که نتوانید از پس آن بربیایید، خیلی اوقات کارشناسان سازمان ها از روی بی دقتی به مشتری ها زمان مراجعه بعدی را می گویند(مثلا می گویند کار شما نیم ساعت دیگه انجام میشه) اما پس از مراجعه مشتری هیچ اتفاقی نیافتاده و مشتری مجدد باید منتظر بماند، در وعده هایتان حتما مراعات مشتری را بکنید و برای وقت او ارزش قائل باشید.


پاسخگو باشید:

چیزی که مشتری از ما می خواهد این است ما او را درک کرده و به بهترین نحو ممکن پاسخش را بدهیم، همه انسان ها دوست دارند مورد توجه قرار بگیرند و به گفته ها و صحبت های آن ها توجه شود. کارشناسان سازمان های مشتری مدار سعی می کنند به بهترین نحو ممکن به گفته های مشتریان گوش کنند، نیازها و خواسته های آن ها را دریابند و پس از آن اقدام به ارائه راه حل کنند.

گوش دادن حرفه ای یکی از مهارت های مهم در امر ارتباطات بخصوص فروش و مشتری مداری است.


انتقاد پذیر باشید:

شنیدن انتقاد یکی از مشکل ترین کارها است و معمولاً انسان ها تحمل شنیدن انتقاد را ندارند و بالعکس علاقه دارند خیلی راحت به دیگران انتقاد کنند. این امر در حوزه کسب و کار نیز وجود دارد، کسب و کارهای حرفه ای سعی می کنند انتقادپذیری خودشان را بالا ببرند و امکاناتی ایجاد کنند تا مشتریان براحتی به سازمان انتقاد و شکایت کنند تا علاوه بر ایجاد رضایت در مشتریان، نقاط ضعف سازمانشان را نیز بیابند.

امکانات و کانال هایی ایجاد کنید تا مشتریان به سادگی بتوانند شکایات و انتقاداتشان را به شما برسانند و مهم تر از آن، به سرعت به این شکایات رسیدگی کنید و مشتری را در جریان امور قرار دهید.

 

 مشتری مداری

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top