گام های مشتری مداری در اپل


فروشندگان فروشگاه ها اپل آموزش های تخصصی در حوزه ارتباط با مشتری می بینند. در این فروشگاه ها 5 گام در ارتباط با مشتری آموزش داده می شود و تمام فروشندگان بایستی این گام ها را اجرا نمایند. این گام ها به حدی کاربردی و عمومی می باشد که شرکت های بسیاری آن را الگو برداری کرده و در سازمان خودشان اجرایی کرده اند.


این 5 گام را مرور می کنیم:


1- به استقبال مشتری رفتن:

فروشنده های اپل با خوش آمد گویی و برخوردی صمیمانه به استقبال مشتری هایشان می روند، این برخورد اولیه خیلی اوقات متناسب با هر مشتری متفاوت می باشد، در اپل برخورد اولیه با مشتری همانند برخوردی است که شما هنگام ورود مهمان به منزلتان با آن ها دارید. فروشندگان اپل تمام تلاش خود را برای ایجاد یک تصویر ذهنی اولیه مطلوب می نمایند.


2- کاوش:

برای درک نیاز مشتریان به طرز مودبانه کاوش می کنند، یکی از مزیت های فروشگاه های اپل این است که کارمندان آنجا بصورت درصدی کار نمی کنند. به همین علت کارکنان اپل برای فروش بیشتر تحت فشار نیستند. کارکنان اپل تلاش می کنند حس خوبی در مشتریان خود ایجاد کنند و بتوانند بخوبی به مشتریان خود کمک کنند. کارکنان اپل با پرسش هایی باز سعی می کنند مشتریان را تشویق به گفتگو کنند تا مشتریان تمام خواسته های خودشان را بگویند،  نکته بعدی در این قسمت این است که سوال ها و یا پیشنهاد ها همگی با اجازه خواستن می باشد " آیا مایلید از مشخصات این ای پد بیشتر بدانید؟"


فروشنده حرفه ای اپل

3- ارائه راه حل:

فروشندگان اپل تمام تلاش خود را می کنند تا بر اساس درکی که از نیازهای مشتری دارند بهترین محصول را به وی معرفی نمایند، فروشنده ها تعلیم دیده اند که تمام تلاش خود را بکنند تا مشتریان از فروشکاه راضی بیرون بروند، فروشنده ها تلاش می کنند تا اگر مشتری با حالتی غمگین وارد فروشگاه شد با حالتی شاد از آنجا خارج شود حتی اگر خریدی انجام نداد.(تقسیم بندی مشتریان)


4- گوش سپردن:

بر خلاف بسیاری از فروشگاه ها و فروشنده های دیگر که تمام تلاش خودشان را می کنند تا محصولی را به مشتری بفروشند و معمولا به صحبت های مشتریان خود بخوبی گوش نمی دهند. اما فروشنده های اپل یاد گرفته اند به خوبی به گفته های مشتریان گوش دهند تا تمام دغدغه ها و نگرانی های مشتریان از محصول را شناسایی کنند و مشتری را بخوبی راهنمایی نمایند، حتما ویدئو آموزش مهارت های گوش دادن را مشاهده نمایید. (نحوه برخورد با مشتری عصبانی)


5- بدرقه مشتری و دعوت از او برای بازگشت دوباره:

کارکنان تلاش می کنند تا حس خوش آیندی را لحظه ترک مشتری برای وی بوجود بیاورند، آن ها با مشتریان گفتگو می کنند و در انتها مودبانه و با صمیمت از مشتری می خواهند دوباره به آنجا مراجعه کند، این بدرقه گرم ربطی به خرید کردن و نکردن مشتری ندارد و هر کسی که به فروشگاه های اپل مراجعه کند با این رفتار مواجه خواهد بود.

مدیران اپل هیچگاه از فروشنده ها نمی پرسند  "آیا چیزی فرخته ای؟"  آن ها می پرسند "آیا مشتریان راضی بودند؟"

در صورتی که شما هم صاحب کسب و کاری هستید، تلاش کنید گام هایی مانند اپل برای حود و فروشنده های خود تعریف نمایید تا بتوانید حسی مطلوب را در مشتریان خود ایجاد نمایید.

 

پیشنهاد می کنم برای آشنایی بهتر با گام ها مشتری مداری و چگونگی اجرا آن در سازمانتان و تبدیل شدن به فروشنده ای حرفه ای در دوره صوتی فروشندگی حرفه ای (گام هایی برای فروش بهتر) شرکت نمایید.

 

مطالب مرتبط

نظرات (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

عالی بود

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top