متن پیام روز جهانی استاندارد

استانداردها زبان مشترك جهان

دنیایی را تصور کنید که کارت اعتباری شما در هر دستگاه خودپردازی جای نگیرد یا جایی که نتوانید حتی با مراجعه به یک فروشگاه، لامپ مناسب چراغ خود را بیابید. دنیایی بدون پیش شماره های تلفن، کدهای کشوری و ارزی و دسترسی به اینترنت. چگونه میدانید مبدأ تماس شما از کجا بوده؟ یا این که چگونه به یک ناحیه مشخص برسید؟ اگر استانداردها را نداشتیم ارتباط میان مردم، ماشینها، قطعات و محصولات فوق العاده دشوار میشد.
مهم نیست به چه زبانی صحبت میکنیم یا میخوانیم، به عنوان مثال، نمادهای گرافیکی اطلاعات مهم را سریع و به وضوح نشان می دهند، اعم از دستورالعمل مراقبت و شستشو در لباس ها، علایم تخلیۀ اضطراری یا دستورالعمل تجهیزات الکتریکی. اما اگر هر کسی نمادهای متفاوتی را برای پیامی مشابه به کار میبرد، هدف آنان برآورده نمیشد!
فناوری نیز برای برقراری ارتباط، نیازمند استانداردها است. آیا هرگز اندیشید ه اید چگونه رایانه شما مدارك را به چاپگر یک سازنده ی دیگر ارسال میکند؟ استاندارده،  قوانین و شاخص های مشترک ی برای این کارکرد هماهنگ محصولات با یکدیگر ارایه می کنند. فرمت استاندارد فایلهایی مانند JPEG و MPEG امکان را فراهم مینمایند تا با بهره گیری از فناوری شرکتهای مختلف، فیلمها، ویدئو و عکسهای خود را با خانواده و دوستان به اشتراك بگذارید.
حال تصور کنید اگر واحد اندازه گیری استاندارد وجود نداشت، سفارش دادن محصولات و قطعات به تأمین کنندگان بین المللی تا چه اندازه دشوار میشدند. "کوچک"، "متوسط " و "بزرگ " معانی گوناگونی برای افراد مختلف دارند.
استانداردها نه تنها برای تجا رت سودمند می باشند، بلکه تعامل مردم سراسر جهان با یکدیگر را آسان میکنند.
استانداردهای بین المللی  "کتیبه روزتای"   (کتیبه روزتا: سنگ نبشته ای از دوران مصر باستان که در درك نوشتار هیروگلیف ابزاری سودمند بوده است.)   فناور  هستند. آنها برای کار کردن بی دغدغه محصولات و برقراری ارتباط آسان مردم ضروری به شمار میآیند. زمانیکه استانداردها اجرا میشوند، همه چیز به درستی پیش میرود. اما اگر استفاده نشوند، بیدرنگ به عدم وجود آن ها پی می بریم. در جهان بدون استاندارد، فعالیتهای روزمره و بدیهی مانند تماس تلفنی، گشت و گذار در اینترنت یا استفاده از کارتهای اعتباری در هنگام سفر بسیار پیچیده تر و تقریباً غیر ممکن خواهد شد.

ترجمه: فاطمه عرفانیان تقوایی، دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل اداره استاندارد ایران


 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top