بازاریابی چریکی (بازاریابی پارتیزانی) - قسمت اول


مطمئنا شما هم هر وقت کلمه بازاریابی پارتیزانی یا چریکی را می شنوید، مثل خیلی های دیگه یاد سربازها چریکی می افتید که بسیار حرفه ای و خطرناک هستند و تنها چند نفر از اونها کافی هست که یه لشکر یا یه پادگان نظامی را نابود کنند.

پارتیزان فردی بود که موفق شد با جنگ های نامنظم لشکر ناپلئون را شکست بده و تکنیک بازاریابی چریکی که توسط آقای لوینسون معرفی شد، دقیقا برداشتی از همین جنگ های نامنظم و پاتیزانی هست. لوینسون که در کتاب خود به این تکنیک پرداخته است و معتقد است کسب و کارها هم می توانند با استفاده از روش های نامنظم در جنگ کسب و کارها بر رقبای قدرتمند خودشان پیروز شوند.

 

بازاریابی چریکی


این مطلب را از دست ندهید: بازاریابی چریکی (بازاریابی پارتیزانی) - قسمت دوم

 

ایشان در کتاب خودشان به معرفی این تکنیک بازاریابی پرداخت و ایده اولیه ایشان برای کسب و کارهای کوچک بود که با بودجه ای کم و با انجام تکنیک های خلاقانه و نامتعارف در بازاریابی و تبلیغات بتوانند محصولات و خدمات خودشان را به مشتریان بالقوه معرفی کنند.

البته امروزه شرکت های بزرگ هم روی به این نوع بازاریابی آورده و با صرف هزینه، توانسته اند تبلیغات کاملا متفاوت و خلاقی را ایجاد کنند و امروزه می بینیم که بسیاری از برند های بزرگ این سبک تبلیغات را انتخاب می کنند.

خلاقیت و تفکری خلاق، اساس بازاریابی پارتیزانی است.


اگر بخواهیم مهمترین و بارزترین ویژگی بازاریابی و تبلیغات چریکی را بیان کنیم، باید به سراغ خلاقیت برویم، خلاقیت ابزار بسیار مهمی در بازاریابی چریکی است و مطمئناً بدون خلاقیت که ماحصل یک کار تیمی است، نمی توان کمپین مطلوبی را طراحی و اجرا کرد.

زمانی یک تبلیغ و بازاریابی پارتیزانی نتیجه می دهد که خلاقیت چاشنی کار باشد. معمولاً این خلاقیت ها ماحصل تفکر تیم است و خیلی اوقات خروجی جلسات طوفان فکری

 

تبلیغات چریکی

 

سه مطلب زیر در بازاریابی چریکی بسیار مهم است:

1- در بازاریابی چریکی هدف جلب توجه ببینده و مخاطب تبلیغات است بطوری که فرد جذب سازمان شما شود. اگر نتوانید این جذابیت را ایجاد کنید مسلماً کمپین مناسبی را راه اندازی نکرده اید، چرا که اگر مخاطب به ما توجه نکند، پس تبلیغ ما بر روی او اثری نگذاشته است و او جذب سازمان و محصولات ما نمی شود.

2- در بازاریابی چریکی اساس بر پایه خلاقیت است و هر چه میزان خلاقیت در بازاریابی و تبلیغات بیشتر باشد، شانس موفقیت بیشتر خواهد شد. زمانی که از خلاقیت در معرفی محصول و اجرای تبلیغات استفاده می کنیم، بهتر می توان مخاطب را جذب کرد و او را به سمت محصولات و خدمات خودمان ترغیب کنیم. اگر خودمان هم دقت کرده باشیم، بیشتر مجذوب تبلیغ هایی می شویم که در آنها خلاقیتی وجود داشته است. اگر بیلبورد خلاقانه ای را ببینیم، به آن دقت می کنیم و برای دیگران هم تعریف می کنیم، پس برای موفقیت در بازاریابی پارتیزانی یا همان چریکی باید خلاق بود.

3- در بازاریابی چریکی کار تیمی خیلی بیشتر تاثیر گذار می باشد و برای اینکه بتوانید یک تبلیغات و بازاریابی خلاق ارائه کنید، باید تیم هایی را تشکیل دهید و با استفاده از طوفان ذهنی بتوانید ایده های افراد تیم را دریافت نمایید. مطمئناً شما هم موافق این موضوع هستید که کار تیمی می تواند اثربخشی چندین برابری نسبت به کار انفرادی داشته باشد، این جمله معروف را فراموش نکنید که هیچ کدام از ما بیشتر از همه ما نیست. بازاریابی چریکی که بر پایه خلاقیت است، به این کار تیمی بیشتر نیاز دارد. هرچه کار تیمی و طوفان فکری در شرکت و سازمان گسترش یابد، ایده های خلاق بیشتری تولید می شود و می توان کارهای بهتری را برای موفقیت سازمان انجام داد.

 


پیشنهاد دوستــانه:

برای آشنایی بیشتر با این تکنیک بازاریابی در دوره آموزش تبلیغات و بازاریابی پارتیزانی (بازاریابی چریکی) شرکت نمایید.

 

دوره بازاریابی چریکی

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top