چرا داشتن استراتژی تبلیغاتی برای یک شرکت موفق نیاز است؟

راهبردهای تبلیغات

یک راهبرد تبلیغاتی به مجموعه تلاش های جامع یک شرکت برای ایجاد آگاهی از برند محصول و افزایش فروش آن اطلاق می گردد. اهداف آن می تواند معرفی محصولات جدید و یا به دست آوردن مشترکین رسانه های اجتماعی باشد . این راهبردها همچنین دسترسی به بازار هدف را میسر می‌کنند .

این مطلب را از دست ندهید:      معرفی تکنیک گواهان نیرومند در تبلیغات

استارت‌آپ‌ها، کسب‌وکارهای کوچک و شرکت‌های بزرگ با استفاده از ترکیبی از کانال‌های بازاریابی سنتی و کانال‌های بازاریابی دیجیتال، کمپین‌های تبلیغاتی استراتژیک ایجاد می‌کنند. کانال‌های تبلیغات سنتی شامل کانال‌های تلویزیونی، چاپی، بیلبوردها، پست مستقیم و تیم های خیابانی است. تاکتیک های تبلیغاتی دیجیتال شامل تاکتیک‌های دیجیتال، بازاریابی محتوای مبتنی بر SEO، بازاریابی رسانه های اجتماعی و کمپین های بازاریابی ایمیلی است.

می توانید با کلیک اینجا، توضیحات دوره اصول و تکنیک های تبلیغات موثر و اثربخش مشاهده نمایید

استراتژی تبلیغات

اهمیت ایجاد یک استراتژی تبلیغاتی

شرکت‌های موفق به‌جای شروع به خرید آگهی‌های مبتنی بر شهود، فعالیت خود را با تهیه پیش‌نویس استراتژی‌های تبلیغاتی دقیق آغاز می‌کنند – که معمولاً در یک برنامه بازاریابی رسمی گنجانده شده‌اند. یک استراتژی تبلیغاتی موثر، استراتژی بازاریابی شرکت را با اهداف تجاری آن همسو می کند.

این مطلب را از دست ندهید: آشنایی با کمپین تبلیغاتی

 

یک استراتژی تبلیغاتی به تعیین نقش هر یک از اعضای تیم در دستیابی به اهداف شرکت کمک می کند . خواه ارتباط با مخاطب هدف، جذب مشتریان جدید و خواه رسیدن به سهمیه های فروش جدید باشد. بار بیشتر این کار بر عهده بخش بازاریابی یک شرکت خواهد بود، اما همه از تیم محصول گرفته تا کارکنان پشتیبانی می‌توانند در کمک به شرکت در رسیدن به اهدافش و افزایش سود شرکت نقش داشته باشند.

استراتژی‌های تبلیغاتی رسمی مبتنی بر یک «بیانیه موقعیت‌یابی» هستند، یک اصطلاح فنی که معنای آن  این است که محصول یا خدمات شرکت چیست، چگونه با محصولات و خدمات رقیب متفاوت است .

 تبلیغات

ضمناً در یک بیانیه موقعیت‌یابی خوب مفهوم محصول مشخص می گردد، یعنی مجموعه‌ای از ارزش‌ها که محصول یا خدمات نشان‌دهنده آن است و چارچوب‌های ارتباطی که در آن جا می‌شود. بنابراین یک چاقوی شکاری مفهوم محصول بسیار متفاوتی نسبت به یک جفت دمپایی ابریشمی صورتی دارد که در تاریکی می درخشد. مفهوم محصول بعداً انتخاب محتوای تصاویر و پیام را نشان خواهد داد. بیانیه مکان یابی محصول در بخش های مختلف بازار می بایست به طور ضمنی مشخصات مشتری هدف را دربرگیرد و دلایلی ارایه دهد مبنی بر اینکه چرا او این محصول یا این خدمات را خریداری می کند. در مرحله بعد، داده های بیشتری در مورد "مصرف کننده هدف" با شکل گیری استراتژی توسعه می یابد.


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

مصرف کننده هدف در بخش بندی بازار

مصرف کننده‌ی هدف ترکیب پیچیده ای از مصرف‌کنندگان است. اول از همه، شامل شخصی می شود که در نهایت محصول را خریداری می کند. در مرحله بعد شامل کسانی می شود که در شرایط خاصی تصمیم می گیرند چه محصولی بخرند (اما به صورت فیزیکی آن را نمی خرند). نهایتا، شامل کسانی می شود که بر خریداری محصول تأثیر می گذارند (مانند کودکان، همسر و دوستان). در عمل، صاحبان کسب و کار کوچک، با نزدیک بودن به مشتریان خود، احتمالاً به طور دقیق می داند که چگونه به آژانس تبلیغاتی در مورد سلیقه مصرف کننده هدف مشاوره دهند.


این مطلب را از دست ندهید:      چگونه یک پیام تبلیغاتی جذاب تهیه کنیم؟

رسانه های ارتباطی

هنگامی که محصول ،محیط آن و مصرف کننده هدف مشخص شد، مسیرهای دسترسی به مصرف کننده (رسانه های ارتباطی ) باید ارزیابی شود - پنج کانال اصلی برای صاحبان کسب و کار در دسترس است:

چاپ - در درجه اول روزنامه ها (هفتگی و روزانه) و مجلات.

صدا - رادیو FM و AM.

ویدیو — فیلم ها، آگهی ها

شبکه جهانی وب.

ایمیل مستقیم.

در فضای باز - بیلبوردها، در وسایل حمل و نقل عمومی (تاکسی، اتوبوس).

هر کدام از کانال های موجود مزایا، معایب و الگوهای هزینه خود را دارند.

 
می تواید برای یادگیری بیشتر، در دوره آموزشی تولید محتوا برای سایت و رسانه های اجتماعی شرکت کنید.

پیاده سازی

به طور کلی استراتژی برای هدایتِ اجرا  و پیاده سازی است. آثار هنری، تصاویر، موسیقی - در واقع همه جنبه های کمپین تبلیغاتی - باید استراتژی را در سراسر مسیر کمپین منعکس کنند. این امر به ویژه هنگامی که از چندین کانال تبلیغاتی استفاده می شود حائز اهمیت است: برای مثال کانال های تبلیغاتی چاپ، تلویزیون و پست مستقیم. به منظور  دستیابی به حداکثر انسجام، بسیاری از تبلیغ‌کنندگان مؤثر، موضوعی یکپارچه ایجاد می‌کنند که به صورت یک تصویر، یک شعار یا ترکیبی از هر دو بیان می‌شود که برای همه عناصری که در نهایت به دست مصرف‌کننده می‌رسد، تصویری یگانه ایجاد کند.

 


اگر تمایل دارید با اصول حرفه ای و کاربردی تبلیغات و اصول تبلیغات پارتیزانی که بر مبنای خلاقیت است، بخوبی آشنا شوید و تبلیغات عالی تهیه کنید، حتما در دوره آموزشی بازاریابی و تبلیغات پارتیزانی شرکت کنید

تبلیغات چریکی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top