6 تکنیک جذاب تبلیغاتی که باید بیاموزید!

امروزه انجام تبلیغات از ضرورت های هر کسب و کاری به شمار می رود. استفاده کردن از تکنیک های تبلیغاتی در میان اغلب واحدهای اقتصادی رایج است. استفاده صحیح و به موقع از ابزارهای تبلیغاتی متنوعی که امروزه در دسترس قرار دارد، می تواند به رشد و توسعه واحدهای اقتصادی منتهی شود.

برخی از جذابترین تکنیک های تبلیغات

در این نوشتار برخی از جذابترین تکنیک های تبلیغات که در بازارهای داخلی و خارجی استفاده می شود را مورد استفاده قرار می دهیم.

خلق شخصیت های جالب

یکی از جالب ترین انواع تکنیک های تبلیغات، خلق شخصیت های تخیلی، داستانی و کارتونی می باشد. شخصیت های مختلفی ممکن است به عنوان تکنیک تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از شخصیت تاریخی ابن سینا برای تبلیغات تلویزیونی برخی از تولیدکنندگان شامپوی ایرانی یکی از مصادیق استفاده از این تکنیک در تبلیغات به شمار می رود. شخصیت تبلیغاتی ممکن است انسان، حیوان یا برخی از اشیا باشد. برای مثال گاو و گوسفند به عنوان دو شخصیت تبلیغاتی اصلی برای محصولات لبنی شناخته می شوند. همچنین می توان به گنجشک یا میمون اشی مشی به عنوان نمونه های دیگری در زمینه خلق شخصیت های جالب به عنوان یک تکنیک تبلیغاتی اشاره کرد.تکنیک تبلیغات

جان بخشی به اشیاء

بدون تردید تماشای کیف پولی که سخن می گوید یا درختی که گریه می کند نشانه های ماندگاری در ذهن مخاطبین درج می کند. به طور کلی جان بخشی به اشیا از صنایع ادبی به شمار می رود و منظور از آن به نمایش درآوردن ویژگی های انسانی در اشیا و وسایل بی جان است. امروزه استفاده از آواتار یا ربات ها در تبلیغات رواج پیدا کرده است. نمایش خصوصیات و احساسات انسانی مثل خشنودی و اندوه، در موجودات بی جانی مثل سنگ و آهن در ذهن مخاطبین این تکنیک تبلیغاتی، ماندگاری زیادی ایجاد می کند. شوخی با تابلوی مونالیزا اثر داوینچی نیز از جمله مصادیق رایج استفاده از این شیوه است.

 

بزرگ نمایی و اغراق

بزرگ نمایی و اغراق علاوه بر این که جنبه شوخی دارد و با مزه است، تاثیر زیادی در حافظه مخاطب بر جای می گذارد. پوشک بچه ای را فرض کنید که حتی آب باران را به خود می گیرد. یا مایع ظرف شویی که ظرف های یک مهمانی بزرگ را در یک چشم به هم زدن تمیز می کند. مبالغه و اغراق نیز از جذابترین تکنیک های تبلیغات به شمار می روند و نقش آن تا مدت های طولانی در ذهن مخاطب باقی می ماند.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

توجه به تفاوت های جمعیتی و فرهنگی

توجه به ویژگی های جمعیتی از قبیل سن، جنس، نژاد و ... در تاثیر پذیری مخاطبین تکنیک های تبلیغات تاثیر مثبتی بر جای می گذارد. برای مثال در مورد بسیاری از مواد آرایشی و بهداشتی مخصوص زنان، معمولاً از رنگ های روشن و نمادهای زنانه استفاده می شود. البته باید توجه داشت با توجه به موقعیت جمعیتی محلی که در آن تبلیغات صورت می گیرد متفاوت است.

استفاده از نمادها، استعاره ها و تشبیه ها

یکی دیگر از رایج ترین تکنیک های تبلیغات استفاده از نماد ها و استعاره ها می باشد. برای مثال می دانیم که واحد اندازه گیری نیروی موتور در صنعت خودروسازی، اسب بخار است. در نتیجه امروزه استفاده از حیوان اسب در تبلیغات خودروسازی در میان شرکت های خودروسازی شیوع دارد. به عنوان نماد دیگر می توان به سیب گاز خورده اشاره کرد که نماد شرکت اپل است.تکنیک و روش تبلیغات

ایجاد جاذبه های احساسی

این شیوه نیز از تکنیک های تبلیغات به شمار می رود و منظور از آن ایجاد رنگ و لعاب در تبلیغات است. مثلاً استفاده از صدای یک گوینده محبوب برای تولید یک تیزر تبلیغاتی ممکن است در مخاطبین آن تبلیغات، جاذبه های احساسی ایجاد کند. به طور کلی هر آنچه باعث آرامش، شادی، ترس، اندوه و دیگر احساسات مثبت و منفی در وجود مخاطبین گردد، می تواند به عنوان یکی از تکنیک های تبلیغات مورد استفاده قرار گیرد.

حل مشکل

تکنیک های تبلیغات برای ارائه یک محصول تبلیغاتی به کار گرفته می شود و در واقع منظور از آنها حل مشکل یا مسئله است. در نتیجه محتوای تبلیغات نیز می بایست نمایانگر حل یک مسئله یا مشکل باشد. برای مثال تبلیغ یک حشره کش باید با کشته شدن همه حشرات پایان یابد.  

 

می توانید با کلیک اینجا، توضیحات دوره اصول و تکنیک های تبلیغات موثر و اثربخش مشاهده نمایید

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top