نکات اساسی بازاریابی تلفنی را بیاموزید

بازاریابی تلفنی یکی از شیوه های بازاریابی پرطرفدار، موثر و مستقیم است. در این روش شما به جای استفاده از رسانه جمعی برای معرفی خدمات و محصولات یا دسترسی به مشتریان، از طریق یک تلفن و به صورت مستقیم با مشتری ارتباط برقرار می کنید. در این نوع بازاریابی با معرفی خدمات یا محصولات طی تماس تلفنی و تعامل مستقیم با مشتری، او را دعوت به خرید می کنید. البته در برخی مواقع استفاده از پست صوتی و روش های مشابه نیز به عنوان زیر مجموعه بازاریابی تلفنی قرار می گیرد.

علی رغم پیدایش و توسعه روش های متعدد بازاریابی از جمله دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی تلفنی همچنان مورد استفاده قرار می گیرد چرا که در اغلب مواقع جواب می دهد. تقریبا تمامی متخصصان و فعالان عرصه بازاریابی و فروش، در حوزه این نوع بازاریابی نیز تجربه دارند و حداقل برای یک بار، این روش را نیز امتحان کرده اند.

بازاریابی تلفنی فروش تلفنی

 

مزیت های بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی مزیت های متعددی دارد. از جمله مزیت های این روش بازاریابی مستقیم می توان به تاثیرگذاری و ضریب بالای موفقیت آن اشاره کرد. هر چند این روش میان مشتریان محبوب نیست اما آمار ها نشان می دهد می توان این نوع بازاریابی را در دسته روش های تاثیرگذار قرار داد.

بازاریابی از طریق تلفن از جمله روش های کم هزینه بازاریابی است و به نسبت هزینه ای که برای انجام آن می کنید، بازدهی زیادی دارد. این روش بازاریابی، قابلیت پیگیری و ارزیابی سریع دارد. به طوری که شما پس از یک بازاریابی تلفنی می توانید به راحتی متوجه شوید که مشتری قصد خرید دارد یا نه.

از دیگر مزیت های بازاریابی از طریق تلفن می توان به امکان پاسخگویی به سوالات مشتری اشاره نمود. با توجه به این که این روش تعاملی است، بازاریاب می تواند به سوالات مشتری پاسخ دهد و او را برای خرید متقاعد کند. برای این که آمادگی کافی داشته باشید، بهتر است تلاش کنید سوالات احتمالی مشتری را پیش بینی کنید و برای سوالات پاسخ های مناسبی را آماده کنید.

 

 این مطلب را از دست ندهید: چند نکته در مذاکره، فروش و بازاریابی تلفنی

 

حرفه ای بازاریابی کنید

بازاریابی تلفنی نیز مشابه هر روش بازاریابی دیگری، تکنیک های خاص خود را دارد و یک کار تخصصی است. بنابراین اگر می خواهید از مزایای این روش استفاده کنید، لازم است حرفه ای و اصولی اقدام کنید. تماس تلفنی با مشتریان بالقوه برقرار می شود. بهتر است افرادی را در اولویت تماس تلفنی قرار دهید که می دانید به خدمات یا محصول نیاز دارند. البته نباید همیشه اصل را بر این بگذارید که گیرنده تماس حتما به خدمات یا محصول مورد نظر شما نیاز دارد. بنابراین بهتر است در جملات ابتدایی، سعی کنید نیاز را برای مشتری تشریح کنید. آمار ها نشان می دهد زمانی که بازاریاب، تماس را با طرح یک سوال آغاز می کند، در جذب مشتری موفق تر است. در این حالت مشتری نیاز را درک می کند و متوجه می شود که شما برای پاسخ به نیاز مشخصی، راهکاری ارائه می کنید. 

 

در بازاریابی تلفنی، تصور کنید با مشتری رو در رو هستید!

از آنجایی که به هنگام بازاریابی تلفنی، مشتری شما را نمی بیند، لغاتی که انتخاب می کنید و لحن شما اهمیت زیادی دارد. آمارها نشان می دهد افرادی که با لحن شاد و پر انرژی بازاریابی می کنند، در جذب مشتری موفق تر هستند. جالب است بدانید در بازاریابی با تلفن، توصیه می شود که تصور کنید مشتری رو در روی شماست، بنابراین بهتر است از حرکات و زبان بدن نیز استفاده کنید! شاید عجیب به نظر برسد اما مطالعات نشان می دهد در این صورت در انتقال احساس موفق تر خواهید بود. زبان بدن بر لحن شما نیز تاثیر می گذارد. همچنین برای انتقال بهتر و واضح تر صدا بهتر است از هدست استفاده کنید.  

 

قوانین حمایت از مصرف کنندگان

با توجه به این که کسب و کار های زیادی از روش بازاریابی تلفنی استفاده می کنند، بسیاری از مشتریان از دریافت تماس های متعدد کلافه می شوند. بنابراین در بسیاری از کشور ها قوانین حمایت از مصرف کنندگان در این خصوص وضع شده است. در این قوانین معمولا تماس گیرنده یا بازاریاب مکلف است در ساعات مشخصی با مشتری تماس بگیرد و حتما اطلاعات کافی در خصوص شرکت عرضه کننده محصول یا ارائه دهنده خدمات را به مشتری اعلام نماید. در بسیاری از کشور ها این امکان وجود دارد که افراد با ثبت نام در سامانه ای، عدم علاقه خود را به دریافت این تماس ها اعلام نمایید. بنابراین اگر قصد دارید از این نوع بازاریابی استفاده کنید، حتما قوانین مربوطه را نیز بررسی نمایید.

 

مذاکره تلفنی

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top