چگونه محصولات خودمان را تبلیغ کنیم؟

تبلیغ و بازاریابی از اصول ابتدایی جذب مشتری هستند. امروزه تمامی کسب و کارهای موفق برای افزایش میزان مشتریان خود، بخش قابل توجهی از بودجه خود را روی بازاریابی سرمایه گذاری می نمایند.

 بازاریابی می تواند به شما کمک نماید تا برند خود را در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار دهید و در نهایت نظر افراد بیشتری را جلب نمایید.

روش های مختلفی برای تبلیغات و بازاریابی محصولات وجود دارند، که می توانید با توجه به شرایط و نوع برند خود مناسب ترین آن ها را انتخاب نمایید. اما سوال بسیار رایج در رابطه با بازاریابی چگونگی تبلیغ محصول است.

به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با بهترین روش های تبلیغ محصولات به طور کامل آشنا کنیم.

 


نکات کلیدی هنگام تبلیغ محصول

اگر می خواهید برای تبلیغ محصولات خود اقدام نمایید، بهتر است یک سناریو برای آن بنویسید و بر اساس آن روند بازاریابی محصولات خود را عملی کنید. به طور کلی انجام روند زیر می تواند در انجام بازاریابی محصول به شما کمک نماید.

  1. کاری متفاوت از رقبا انجام دهید: اولین کاری که برای تبلیغ محصولات خود باید انجام دهید، توجه به نحوه بازاریابی رقبا و انجام کاری متفاوت از آن است. فراموش نکنید که این کار شاید در ابتدا ریسک بزرگی محسوب شود، اما می تواند در موفقیت نتیجه بازاریابی شما نقش بسیار موثری داشته باشد.

  2. برای تبلیغات خود سناریو تعریف کنید: انسان ها به طور ناخودآگاه به شنیدن داستان علاقه مند هستند. این موضوع می تواند به شما کمک نماید تا برای تبلیغ محصولات خود، یک روند داستانی تعریف نمایید. البته توجه داشته باشید که این داستان باید کاملا مطابق با ویژگی های واقعی محصولات شما باشد. در این صورت مخاطبان علاقه بیشتری به پیگیری بازاریابی شما و استفاده از محصولاتتان پیدا خواهند کرد. فراموش نکنید که در این داستان به ارزش هایی که برای مخاطب قائل هستید و مزایای محصولات خود اشاره داشته باشید.

  3. قدرت مسابقات را دست کم نگیرید: برگزاری مسابقه میان مشتریان و اعلام آن در تبلیغ ها از دیگر نکاتی است که به موفقیت بازاریابی محصولات شما کمک می نماید. این مسابقات می توانند در معروفیت برند شما و تشویق مخاطبان برای خرید محصولات شما نقش بسیار موثری داشته باشند. بهتر است برای پیشگیری از شکست این تکنیک، بازاریابی مربوط به مسابقات را در پلتفرم هایی قرار دهید که بازدید بیشتری دارند. در این صورت افراد بیشتری برای شرکت در مسابقات محصول شما ترغیب می شوند و احتمال شکست این استراتژی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

بهترین روش های تبلیغ محصولات

برای تبلیغ محصولات خود می توانید از روش های مختلفی استفاده نمایید. یکی از ابتدایی ترین روش هایی که می تواند به شما کمک نماید، بازاریابی محصول در شبکه های اجتماعی است. از آنجایی که امروزه شبکه های اجتماعی از مخاطبان بسیار زیادی برخوردار هستند، بازاریابی شما در این شبکه ها بازدید بیشتری خواهند داشت. این روش برای افرادی که بودجه کمی برای بازاریابی محصول خود دارند نیز روش بسیار مناسبی است. زیرا برای قرار دادن تبلیغات در رسانه های اجتماعی نیاز به پرداخت هزینه زیاد نمی باشد. از طرفی امروزه این روش از محبوب ترین و موثرترین روش های بازاریابی است که در میان تمامی کسب و کارهای موفق مورد استفاده قرار می گیرد.

روش های دیگری نیز برای تبلیغ محصولات وجود دارند که با توجه به شرایط کسب و کار خود می توانید از آن ها استفاده نمایید. از رایج ترین آن ها می توان به خرید بازاریابی آنلاین، معرفی محصول در روزنامه های سنتی، بازاریابی رادیویی و تلویزیونی اشاره نمود. ارائه بروشور و برگزاری سخنرانی های عمومی نیز از دیگر روش های بازاریابی محصولات است، که امروزه برندهای بسیار زیادی از آن ها استفاده می نمایند.

هنگام بازاریابی محصول به این نکات نیز توجه داشته باشید!

نکات دیگری نیز وجود دارند که هنگام تبلیغ محصولات می توانند به شما کمک نمایند، تا سریع تر به نتایج دلخواه دست پیدا کنید. این نکات عبارتند از:

  • از بازاریابی ایمیلی برای بازاریابی محصول خود استفاده نمایید.
  • فیلم های تبلیغاتی خلاقانه نیز می توانند در موفقیت شما بسیار موثر باشند.
  • می توانید از تصاویر نیز برای معرفی محصولات برند خود استفاده کنید.
  • قدرت اینستاگرام را در بازاریابی دست کم نگیرید.
  • از یوتیوب نیز برای بازاریابی محصول خود استفاده نمایید.

یک دفتر کار مجازی راه اندازی نمایید و از طریق آن برای بازاریابی محصول خود استفاده کنید.

 

می توانید با کلیک اینجا، توضیحات دوره اصول و تکنیک های تبلیغات موثر و اثربخش مشاهده نمایید

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top