انواع روش های بازاریابی برای کسب و کارها

آشنایی با روش های بازاریابی می تواند به شما کمک نماید تا بهترین و موثرترین روش برقراری ارتباط با مشتریان خود را پیدا کنید. از طرفی این روش ها در تشخیص نیازهای مشتری و معروفی محصولات به آن ها نقش بسیار موثری دارند.

به طور کلی استفاده نمودن از انواع بازاریابی به صاحبان کسب و کار کمک می نماید، تا بتوانند محصولات خود را به صورت منحصر به فرد معرفی نمایند. همچنین در پیدا کردن روش مناسب برای فروش محصولات نیز نقش بسیار موثری دارند.

به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با انواع روش های بازاریابی به طور کامل آشنا کنیم.

 بازاریابی

 ابتدایی ترین روش های بازاریابی

 • بازاریابی تلفنی: یکی از روش های بازاریابی به صورت مستقیم، تبلیغات و بازاریابی تلفنی است. در این روش مسئولان فروش به صورت مستقیم با مشتریان خود ارتباط برقرار می نمایند. در صورت استفاده از این روش بازاریابی، مسئولان فروش باید برنامه ریزی درستی داشته باشند. تا بتوانند در طول مکالمه تلفنی مشتریان را قانع کنند که محصولات آن ها را خریداری نمایند.

 • بازاریابی دهان به دهان: این روش از دیگر روش های بازاریابی می باشد، که از طریق گفتگوی مشتریان به تبلیغات محصول می پردازد. در این روش مشتریان وفادار به تبلیغ محصولات می پردازند و مشتریان بیشتری را جذب می نمایند. با توجه به بررسی های انجام شده این روش یکی از موثرترین روش های تبلیغات است، که می تواند مشتریان بسیار زیادی را جذب نماید.

 • بازاریابی معاملاتی: در این روش از بازاریابی فروشندگان، با ارائه تخفیف، بن خرید و ... مخاطبان را تشویق می نمایند، تا از آن ها خرید کنند. این کار منجر به افزایش انگیزه مخاطبان برای خرید و در نهایت افزایش میزان فروش محصولات می گردد.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

انواع روش های بازاریابی الکترونیکی

یکی دیگر از روش های بازاریابی مدرن، تبلیغات به صورت الکترونیکی است. این بازاریابی در دهه های اخیر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است. بازاریابی به صورت الکترونیکی را می توان به چند دسته تقسیم بندی نمود.

 • بازاریابی از طریق ایمیل: در این روش تبلیغات محصول با کمترین هزینه انجام می شود. زیرا به سادگی و در کوتاه ترین زمان ممکن می تواند اطلاعات محصول را برای مخاطبان ایمیل نمود.

 • سئو سایت: طراحی وب سایت و بهینه سازی آن از دیگر روش های بازاریابی الکترونیکی است. در این روش باید سایت خود را مطابق با استانداردهای گوگل طراحی نمایید، تا در رتبه های ابتدایی موتورهای جستجو قرار گیرد.

 • بازاریابی از طریق فضای مجازی: در این روش صفحه های مختلفی برای تبلیغات محصول در شبکه های اجتماعی ایجاد می شود و کاربران می توانند از این صفحات بازدید نمایند. با توجه به استقبال بی نظیر افراد از شبکه های اجتماعی، این روش را می توان از موثرترین روش های تبلیغات الکترونیکی دانست. همچنین امکان جذب مشتریان وفادار و حفظ آن ها از طریق شبکه های اجتماعی موجب محبوبیت بی نظیر این روش بازاریابی شده است.

 • بازاریابی به روش تبلیغات: در این روش نیز تبلیغات محصول در سایت های مختلف انجام می شود. بنابراین با مشاهده سایت های مورد نظر، تبلیغ محصولات شما نیز نمایش داده می شود. به همین دلیل این روش جزو بهترین روش های بازاریابی الکترونیکی می باشد.

روش های دیگر بازاریابی

 • بازاریابی با ساخت ویدیو: یکی از موثرترین روش های بازاریابی، ساخت ویدئوهای آموزشی است. در این روش ویدئوهایی ساخته می شود که اطلاعات آموزشی مفیدی را نسبت به محصولات در اختیار مخاطبان قرار می دهند. این کار موجب افزایش ارزش محصولات در میان مخاطبان می شود. همین موضوع آن ها را ترغیب می نماید تا از محصولات برند شما خرید کنند. فراموش نکنید که هر چقدر ویدئوهای جذاب تر و کاربردی تری تولید نمایید، درصد فروش شما نیز افزایش خواهد یافت.

 • بازاریابی رابطه ای: این روش نیز از دیگر روش های بازاریابی است که سعی در ایجاد رابطه ای مثبت میان شرکت و مشتریان دارد. در این روش مسئولان فروش به جای تمرکز بر میزان فروش، روی رابطه شرکت و مشتریان تمرکز دارند. در صورت استفاده از این روش بازاریابی میزان مشتریان وفادار برند افزایش خواهند یافت.

 • بازاریابی مخفی: از دیگر روش های بازاریابی می توان به تبلیغات مخفی اشاره داشت. در این روش بازاریابی محصولات به صورت مستقیم تبلیغ نمی شوند. بلکه محصولات را به نمایش می گذارند و وانمود می کنند که تلاشی برای فروش آن ها ندارند. امروزه در دنیای اینترنت، شاهد بسیاری از نمونه های بازاریابی مخفی می باشیم. معمولا در این نوع بازاریابی شرکت افرادی را استخدام می نماید تا در سایت و پیج شرکت، نظرات مثبتی را در رابطه با محصولات ثبت نمایند.

 

 

پکیج بازاریابی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top