استراتژی ها و اصول بازاریابی که به شما کمک میکند

آگاهی نسبت به اصول بازاریابی می تواند به شما کمک نماید تا نتیجه رضایت بخش تری را از تبلیغات به دست آورید. زمانی که اصول و استانداردهای بازاریابی را به خوبی بشناسید، می توانید از استراتژی های بازاریابی به خوبی استفاده کنید.

این اصول به ارتقا کیفیت تبلیغات و همچنین جذب مشتریان بیشتر کمک می نماید. البته استراتژی های مورد استفاده در هر نوع از بازاریابی ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد، اما به طور کلی بازاریابی در تمامی روش های تبلیغات از اصول و استانداردهای یکسانی پیروی می نماید.

 به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با اصول بازاریابی و تبلیغات به طور کامل آشنا کنیم.

 بازاریابی

کلیدی ترین اصول بازاریابی

اصول بازاریابی از چهار اصل مهم تشکیل شده است. این چهار اصل شامل تولید محصول، محل، قیمت و ترویج آن می باشند. برای درک بهتر هر کدام از این اصول به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

  • تولید محصول: از مهم ترین و موثرترین اصول بازاریابی، ایده تولید محصولاتی هستند که ارائه می شوند. برای اینکه بتوانید نتیجه رضایت بخشی از بازاریابی به دست آورید، باید بتوانید محصولات با کیفیت و مفیدی را تولید نمایید. به طور کلی در اکثر مواقع محصول و یا خدمات ارائه شده توسط شما قبلا توسط رقبا طراحی و تولید شده است. بنابراین نمی توانید بگویید که محصولات و یا خدمات شما برای اولین بار ارائه می شوند. اما می توانید نقایص محصولات مشابه را بررسی نمایید و محصول بهتر و کاربردی تری را تولید نمایید. در این صورت است که می توانید بازاریابی خوبی نیز داشته باشید. بنابراین برای بازاریابی موفق باید هدف و ایده محصولات شما جالب توجه باشد.

  • محل ارائه: دیگر اصول بازاریابی مشخص نمودن محل ارائه محصولات است. باید در تبلیغات به وضوح مشخص نمایید که سفارش محصولات به چه صورت است. امروزه ارتباط دیجیتالی مشتریان با برند شما می تواند نقش بسیار موثری در موفقیت بازاریابی برندتان داشته باشد.

  • قیمت محصول: یکی دیگر از اصول بازاریابی قیمت گذاری محصولات است. فراموش نکنید که محصولات مشابه را می توان با قیمت های مختلفی در بازار یافت. برای داشتن بازاریابی موفق باید بتوانید محصول بهتر و باکیفیت تری را با قیمت مناسب تر ارائه دهید. فراموش نکنید که قیمت نهایی محصول برای مشتریان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

  • ترویج آن: دیگر اصل مهم در بازاریابی ترویج آگاهی نسبت به محصولات، برند و خدماتی است که توسط شما ارائه می شود. باید بتوانید اطلاعات درست، صادقانه، اساسی و مهم محصولات خود را به بهترین و جذاب ترین شکل به مخاطبان خود ارائه دهید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

اهمیت شناخت اصول بازاریابی

آشنایی با اصول بازاریابی به شما کمک می نماید تا بتوانید روش مناسب تری را برای تبلیغات برند خود انتخاب نمایید. از طرفی شناخت این اصول و به کار بردن آن ها در بازاریابی نقش بسیار موثری در موفقیت تبلیغات محصولات شما دارد. با توجه به این موضوع که بازاریابی انواع مختلفی دارد، شما می توانید روی مناسب ترین و تاثیرگذارترین روش های بازاریابی سرمایه گذاری نمایید. اما استراتژی های کلی بازاریابی در تمامی روش های تبلیغات کاربرد دارد.

از طرفی اصول بازاریابی به شما کمک می نماید تا مسیر درست تری را برای بازاریابی و تبلیغات در نظر بگیرید. به همین دلیل اگر با این اصول به خوبی آشنایی پیدا نکنید، ممکن است در مسیر تبلیغات با شکست روبرو شوید. بنابراین پیش از شروع بازاریابی و برای رونق کسب و کار خود، بهتر است در ابتدا با اصول و استانداردهای بازاریابی آشنا شوید و از آن ها در تبلیغات برند خود استفاده نمایید.

اصول مدیریت بازاریابی

برای مدیریت نمودن تبلیغات و بازاریابی کسب و کارها نیز باید استراتژی های اصولی مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین اگر می خواهید اصول بازاریابی را به درستی در تبلیغات خود لحاظ نمایید، بهتر است روش های مدیریت آن را نیز بیاموزید. به طور کلی برای داشتن یک بازاریابی اصولی و موثر در ابتدا باید دانش مدیریت بازاریابی را داشته باشید و آن را در شیوه بازاریابی لحاظ کنید. به این معنا که در ابتدا مشخص نمایید هدف شما از بازاریابی چیست و چگونه می توانید به اهداف خود دست پیدا کنید. مشتریان چه می خواهند و چگونه می توان خواسته آن ها را برطرف نمود.

سپس باید بتوانید برنامه های بازاریابی را سازماندهی کنید. هزینه و سرمایه مورد نیاز بازاریابی را برآورد نمایید. در ادامه نوع بازاریابی و تبلیغات را انتخاب کنید و در نهایت بر اساس اصول بازاریابی آن ها را برنامه ریزی کنید. در نظر داشته باشید که خلاقیت در بازاریابی بخش قابل توجهی از موفقیت آن را تشکیل می دهد. بنابراین هنگام برنامه ریزی بازاریابی این موضوع را فراموش نکنید. توجه داشته باشید که کارآمد بودن تبلیغات در کنار خلاقانه و جذاب بودن آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین تبلیغات باید کاملا با شرایط بازار و عرف جامعه سازگاری داشته باشند.

 

برای یادگیری کامل پیشنهاد می کنیم دردوره مجازی تدوین برنامه بازاریابی (مارکتینگ پلن) شرکت کنید و با اصول گام به گام آن آشنا شوید.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top