چرا ارتباط موثر برای کسب و کارها مهم است؟

وجود رقبا و گسترش کسب و کارهای مختلف، اهمیت توجه به برقراری ارتباط مؤثر در افزایش بهره وری و موفقیت تجاری را افزایش داده است. پیشرفت های تجاری و رونق اقتصادی در کسب و کارها در گرو روابط مؤثر و سازنده است؛ به عبارت دیگر، حجم بالایی از تلاش های یک مجموعه، بدون روابط مؤثر هدر می‌روند.

جذب و حفظ مشتری، کسب رضایت مشتری، افزایش توانایی کارکنان و مذاکره صحیح با شرکا و رقبا نیازمند ارتباط مؤثر است. میزان بهره گیری از فرصت های اقتصادی در فضای مجازی و دنیای واقعی با مهارت های ارتباطی افزایش می یابد. امروزه کسب و کارهای مختلف به اهمیت روابط مؤثر واقف اند از این رو آموزش و ارتقا روابط صحیح را در دستور کار خویش قرار داده اند.

ارتباطات در محیط کار

تعریف ارتباط مؤثر در کسب و کار

 درک صحیح تعریف ارتباط مؤثر در ایجاد روابط کارساز نقش اساسی دارد. رابطه مؤتر در واقع ارتباط هدفمند بین دو یا چند نفر است که طی آن اطلاعاتی رد و بدل می‌گردد. اطلاعات داده شده باید با اطلاعات دریافتی تطابق داشته باشند؛ به عبارت دیگر درک صحیح داده ها میزان کیفیت رابطه را معین می‌کند.

یک ارتباط مؤثر شامل اجزای متعددی چون ایده، فرستنده، راه ارتباطی، گیرنده، رمزگشایی و بازخورد می باشد. تناسب راه ارتباطی با ایده و بحث مدنظر در دریافت بازخورد مطلوب مهم است. راه های برقراری ارتباط مفید شامل ارتباط مستقیم، ارتباط تلفنی، ویدئو کال، ایمیل و پیامک می باشد.

نقش ارتباط مؤثر در تجارت

تجارت موفق نیازمند رعایت اصول برقراری ارتباط مؤثر در سطوح مختلف است. ایجاد روابط مؤثر میان کارکنان و مدیران، کارکنان و مشتریان و مدیران و مشتریان در بالندگی تجارت حائز اهمیت هستند. ایجاد حس صمیمیت با کارکنان و مشتری در کسب و کارها از طریق ایجاد ارتباط سازنده میسر می‌شود.

ارتباط مؤثر با اطرافیان به معنی نقشه راهبردی جهت کسب رضایت مشتری و سبقت از رقبا می باشد. در دنیای کنونی، موفقیت در هر زمینه ای نیازمند عملکرد بر اساس داده های دریافتی است. از این رو برقراری ارتباطات مفید با اطراف سبب کسب اطلاعات لازم و ضروری در ارتقا تجارت می‌گردد.


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

مزایای برقراری ارتباط مؤثر

برقراری ارتباط مؤثر در محیط کار به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می‌شود. مهم ترین مزایای روابط دوستانه و مؤثر در بخش های مختلف مجموعه شامل موارد ذیل می باشد.

  • بهره وری: برقراری ارتباط مؤثر و سازنده مدیران به عنوان رهبر توانمند با کارکنان، سبب افزایش کارآیی می‌گردد. در واقع ایجاد حس خوب در کارکنان زمینه افزایش راندمان و تلاش آنها برای موفقیت را فراهم می‌کند.
  • روحیه شکست ناپذیر: ارتباط مؤثر میان اعضای تیم کارکنان مجموعه های مختلف، روحیه آنان را در حد مناسبی تقویت می‌کند. روابط مؤثر سبب افزایش مشارکت و کاهش یأس می‌گردد.
  • کاهش تعارضات: روابط دوستانه و ارتباط نزدیک نیروی انسانی از ایجاد سوء تفاهم و تعارض میان اعضای مجموعه می کاهد.
  • کاهش نواقص و افزایش نقاط قوت: ارتباط مؤثر سبب کشف نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت مجموعه می‌گردد.
  • حل مشکلات موجود: فعالیت در دنیای تجارت بر اساس روابط شکل گرفته است. گسترش روابط مؤثر در کسب و کارها سبب دریافت یاری و راهنمایی دوستان و آشنایان می گردد.

تکنیک های برقراری روابط مؤثر در تجارت

کسب نتایج خارق العاده از ایجاد ارتباط مؤثر به میزان مهارت و توانایی فرد و انتخاب مخاطب صحیح بستگی دارد. برخی از تکنیک ها و نکات اساسی در ایجاد روابط مفید شامل موارد ذیل می باشند.

  • شناخت مخاطب: خواسته ها، علایق، دانش، تخصص و هنجارهای شخصی هر فرد در چگونگی ارتباط تأثیر می‌گذارند. از این رو ارزیابی موارد مذکور پیش از برقراری رابطه با مشتری، رقبا، شرکا و همکاران در نتیجه نهایی مؤثر است.
  • مختصر و مفید سخن گفتن: یکی از تکنیک های خارق العاده در روابط مؤثر، سنجیده و کوتاه سخن گفتن است. افراد توانمند از توضیحات طولانی و گزافه گویی پرهیز می‌کنند.
  • بروید سر اصل مطلب: طرح مسائل اصلی و مباحث مدنظر بدون توجه به حاشیه ها، خصوصیت افراد متخصص است. بدین ترتیب، اهمیت وقت و دانش شما برای فرد مقابل مشخص می‌شود.
  • افزایش اعتماد بنفس: موفقیت در تمام روابط در وهله اول نیازمند اعتماد بنفس و عزت نفس کافی است. فرد دارای اعتماد بنفس رفتار سنجیده، نظرات مفید و کلام مؤثر دارند.

برقراری روابط تأثیر گذار امری است که در گذر زمان اتفاق می‌افتد و نیازمند صبر و حوصله است. دریافت بازخورد های مطلوب نیازمند بکارگیری مهارت های مختلف و تخصصی است. ارتباط مفید در هر سطحی از کسب و کار برای کسب نتایج مطلوب مثمر ثمر واقع می‌شود.

 

پیشنهاد میکنیم برای بهتر کردن ارتباطات در محیط کار نگاهی به توضیحات دوره مجازی زیر بیاندازید.

دوره آموزشی ارتباطات موثر و حرفه ای در محیط کار

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top