مدیریت منابع انسانی چیست و چه اهدافی دارد؟

با ملاحظه به عرصه رقابتی در مشاغل و کسب و کار های امروز، منابع انسانی به منزله یک مزایای رقابتی در بنیاد ها، گرانبها ترین دارایی یک شغل به حساب می آید. در بنیاد های حال حاضر اهمیت ابتکار، نوآوری، خلاقیت بنیادی و انگیزه زیاد نیرو کار بر هیچ ‌کس پنهان نیست. در این صورت نقش مهم این نوع مدیریت می تواند این مهم را برای موسسات و بنیاد ها برآورده نماید. جواب به مدیریت منابع انسانی چیست خیلی حائز اهمیت است؛ زیرا که سبب حفظ و نگهداری هر چه بیشتر ماخذ سازمانی نهاد می شود.‌

مدیریت منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی در آموزش و توسعه کارکنان

مدیریت منابع انسانی در تعلیم و گسترش پرسنل به چه صورت است؟ چنانچه استخدام مطابق تبحر ها و تخصص ‌‌‌کنونی پرسنل صورت گیرد. با این وجود هیچ بنیادی از تعلیم تقویت و گسترش تبحر های پرسنل خود بی نیاز نیست. در این پروسه نهاد ها روش هایی را به پرسنل خود عرضه می کنند تا بتوانند علم و تبحر های خویش را ارتقا دهند. این پروگرام به صورت دو مفهوم تعلیم و توسعه انجام می گیرد. آموزش و تعلیم به مفهوم کوشش برنامه ریزی شده جهت فراگیری علم، تبحر ها و هنجار مربوط به کسب و کار سازمانی به وسیله پرسنل می باشد. توسعه هم به حصول علم، تبحر ها و هنجاری هایی گفته می شود که قابلیت پرسنل را در رویارویی با مشکلات شغلی بالا می برد.

پروسه مدیریت منابع انسانی، پروگرام آموزشی را با ۲ هدف متنوع انجام می دهد. اول تمهید پرسنل تازه وارد برای کار در بنیاد و دوم تعلیم پرسنل جهت مدیریت تنوع در بنیاد می باشد. به بیانی دیگر مدیران امکان دارد پرسنل را جهت شغل ‌کنونی یا شغل آتی خود تعلیم بدهند. همچنین امکان دارد برنامه را به طور عمومی اجرا نمایند یا فقط جهت تعلیم تعدادی از پرسنل برنامه ریزی کنند.


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

اهداف مدیریت نیروی انسانی

اهداف مدیریت منابع انسانی را می توان به چند گروه مهم طبقه بندی کرد که به شرح زیر می باشند:

  • اهداف اجتماعی

در مدیریت منابع انسانی اقداماتی در نظر گرفته شده است که جوابگوی نیاز های اخلاقی و اجتماعی یا مشکلات موسسه و پرسنل آن است. این مورد حاوی حقوقی، نظیر فرصت یکسان، حقوق یکسان جهت کار یکسان می باشد.

  • اهداف سازمانی

مبادراتی که به اطمینان از عملکرد بنیاد کمک می کند. این مورد حاوی عرضه آموزش، استخدام شمار مناسب پرسنل جهت یک کار معلوم می باشد.

  • اهداف عملکردی

از دیگر اهداف مدیریت منابع انسانی، اهداف عملکردی است. راهنمایی هایی جهت کارکرد بهتر منابع انسانی در کل بنیاد است. این مورد حاوی مطمئن بودن از اختصاص منابع انسانی به همه پتانسیل خود می باشد.

  • اهداف شخصی

در مدیریت منابع انسانی ماخذی مشخص جهت ساپورت اهداف شخصی هر پرسنل بکار برده می شود. این مورد حاوی عرضه فرصت جهت تحصیل یا ارتقا شغلی و حتی حفظ خشنودی پرسنل می باشد.

نکات کلیدی در خصوص نقش مدیریت منابع انسانی

نکات مهم درباره نقش مدیریت منابع انسانی عبارتند از:

  • سرمایه حاوی تمامی ماخذی است که موسسه جهت ایجاد درآمد، آنها را بکار می برد. نیروی انسانی که در نهاد مشغول به کار است عمده ترین منبع به حساب می آید.
  • پروسه HRM، پروسه استخدام اشخاص، تعلیم آنها، حقوق و مزایای آنها، جمع آوری سیاست های مرتبط به محیط کار و جمع آوری راهبرد های حفظ پرسنل می باشد.
  • چند وظیفه خطیر برای مدیران منابع انسانی نظیر استخدام، تعیین سیاست ها، مشخص کردن حقوق و مزایا، حفاظت، یادگیری، قانون استخدام و ساپورت پرسنل وجود دارد.
  • مدیران منابع انسانی بایستی به جوانب داخلی دقت داشته باشند. علاوه بر این بایستی تحولات موجود در فضای بیرونی را که امکان دارد بر پرسنل آنها اثر بگذارد هم به روز نگه دارند. تمایل به سوی برنامه های منعطف و دورکاری، مثالی از جوانب خارجی است.

جمع بندی

با توجه به میدان رقابتی در حرفه ها و ‌کسب و کارها، مدیریت منابع انسانی به منزله یک مزایای رقابتی در اداره ها، با ارزش ترین دارایی یک حرفه به شمار می آید. این پروسه دارای اهداف متنوعی چون اهداف اجتماعی، سازمانی، عملکردی و شخصی می باشد. در این پروسه ادارات شیوه هایی را به کارکنان خود عرضه می کنند تا بتوانند دانش و مهارت های خود را گسترش دهند. این برنامه به دو شیوه تعلیم و توسعه انجام می گیرد. برای درک بهتر این پروسه بهتر است به نکات ذکر شده در این مقاله حتما توجه نمایید.

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top