مدیر منابع انسانی کیست و چه وظایفی دارد؟

مدیریت منابع انسانی پروسه ای است ‌که بطور کلی رویه ها، مسئولیت ها، فعالیت ها و تدابیر خطیر یک نهاد را در خصوص با سرمایه های اصلی خود یعنی پرسنل پوشش می دهد. این پروسه شامل استخدام، اخراج، تعلیم، بررسی ‌کارکرد، تدوین تدابیر و راهبرد های حفظ پرسنل می باشد.

این نوع مدیریت جهت تشریح مدیریت و توسعه پرسنل در یک بنیاد مورد استفاده قرار می گیرد. نقش اصلی آن رسیدگی به تمامی امور مرتبط به مدیریت سرمایه های انسانی سازمان می باشد. HRM همچنین شامل گسترش و انجام برنامه هایی است که جهت افزایش تاثیر یک بنیاد یا حرفه طراحی شده است.

وظایف مدیریت منابع انسانی

چه کسی مسئول مدیریت نیروی انسانی است؟

مدیر یا رئیس منابع انسانی، سرپرست و مسئول مدیریت منابع انسانی است. مدیر HRM یک مدیر دست بالا می باشد که وظیفه ساماندهی تمامی امور و سیاست های منابع انسانی را بر دوش دارد. این مدیر بر بازپرداخت خسارت، مزایا، پرسنل، مبادرات مثبت، ارتباط پرسنل، بهداشت، آموزش و ... نظارت دارد. آنها حتی به پرسنل متخصص و متبحر نیروی ‌کار رسیدگی می کنند.

علت اهمیت مدیریت منابع انسانی برای هر مدیر

چرا مدیریت منابع انسانی برای هر مدیری حائز اهمیت است؟ احتمالا پاسخ این سوال راحت تر باشد اگر شما فهرستی از اموری که به منزله یک رئیس دوست نخواهید داشت در برابر کارکنان خود انجام دهید، ارائه دهید. شما مسلما به عنوان یک رئیس دوست ندارید که:

  • شخص اشتباهی را جهت کار انتخاب کنید
  • شکست های غیر قابل تحملی را تجربه کنید
  • پرسنل شما بهترین خود را انجام ندهند
  • زمان خود را برای مصاحبه های کاری بی ارزش هدر دهند
  • موسسه شما به علت تبعیض میان پرسنل به دادگاه کشیده شود
  • پرسنل شما خیال کنند که به قدر زحمات و تلاش خود حقوق و مزایا دریافت نمی کنند. مزایا و پاداش ها میان همه برابر نیست.
  • با آموزش و تعلیم ندادن درست و کاربردی نیرو های کار سبب کم شدن کارکرد آنها شوید.


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

دلایل نیاز به مدیریت منابع انسانی

چرا به مدیریت منابع انسانی نیاز دارید؟ منابع انسانی یا پرسنل یک بنیاد به منزله عمده ترین پایه و مهم ترین سرمایه یک بنیاد به حساب می آیند. از سویی دیگر وجود یک مسئول موثر، کلید موفقیت آن بنیاد به شمار می آید.

  • هماهنگی میان واحد ها و پرسنل یک سازمان

از علل نیاز به مدیریت منابع انسانی، هماهنگی میان واحد ها و پرسنل یک سازمان می باشد. در نهادی که از مدیریت موثر منابع انسانی به گونه مطلوب استفاده شده است، تدابیر و رویه های وابسته به پرسنل، با همدیگر همخوانی دارند. مجموعه این هم خوانی ها در راه دسترسی به اهداف بکار برده می شوند. در این گونه بنیادی، دستیابی به موفقیت بیش از پیش مقدور می شود. مسئول منابع انسانی قوی، می تواند به ایجاد این اتحاد بین پرسنل یک نهاد کمک بسزایی نماید. با شکل گیری یکپارچگی و اتحاد، همه افراد یک نهاد، با احساسی مشترک به سوی مقاصد آن نهاد قدم بر خواهند داشت.

  • شکل دهی به فرهنگ سازمانی اثربخش

از دیگر علل نیاز به مدیریت منابع انسانی، شکل دهی به فرهنگ سازمانی اثربخش می باشد. در مجموع می توان گفت فرهنگ حاضر در یک نهاد، موقعیت سازمانی مخصوصا سیر و سلوک مدیریتی، اثر زیادی در مقدار دسترسی به مقاصد یک نهاد دارد. این نوع فرهنگ و ارزش ها ضروری است در بین پرسنل یک نهاد ایجاد شوند تا سهمی بزرگ در پیش بردن مقاصد داشته باشند. داشتن یک مسئول منابع انسانی در چنین وضعیتی از ضروریات می باشد. تا بتواند با جدیت تمام در امتداد رسیدن به فرهنگ سازمانی اثربخش مبادرت نماید.

هدف از مدیریت منابع انسانی

هدف از مدیریت منابع انسانی ایجاد ‌کار و برخورد با پرسنل می باشد. جهت اجرای کار در یک نهاد، شخص بایستی معرفی شود. جهت معرفی فرد مناسب برای یک حرفه ویژه، بایستی اخطاریه فرستاده شود که حاوی شرح شغل و مشخصات او باشد.

جهت قبولی صحت کاندید های دعوت شده، آنها بایستی با شیوه های درست انتخاب جهت تعیین فرد مناسب امتحان شوند. بعد از آن کاندیداهای انتخاب شده بایستی جهت انجام امور و وظایف خود که در ابلاغیه نامبرده شده، فراگیری های لازم را دریافت نمایند. پس از آن، بررسی کارکرد پرسنل بایستی انجام شود. تا بدانید که پرسنل براساس معیار های مدنظر انتخاب شده به وسیله مدیریت کار می کنند یا خیر؟

مطابق همین، پرسنل بایستی به دلیل اموری که در نهاد انجام داده اند پاداش بگیرند. امنیت کارمندان در کار بر دوش مدیر منابع انسانی است ‌‌که بایستی اقدامات ایمنی را به پرسنل تعلیم دهند و مشاهده کنند که به صورت دقیق و درست دنبال می شوند.

جمع بندی

مدیریت منابع انسانی پروسه ای است ‌که بطور کلی رویه ها، مسئولیت ها، فعالیت ها و تدابیر خطیر یک نهاد را در خصوص با سرمایه های اصلی خود یعنی پرسنل پوشش می دهد. این پروسه شامل استخدام، اخراج، تعلیم، بررسی ‌کارکرد، تدوین تدابیر و راهبرد های حفظ پرسنل می باشد. مدیر یا رئیس منابع انسانی مسئول و سرپرست HRM می باشد.

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top