5 مرحله مهم برای توسعه یک برنامه بازاریابی

وجود یک برنامه بازاریابی سالانه به شما کمک می کند تا بازاریابی خود را در مسیر درستی قرار دهید. در این صورت می توانید اهداف تجاری شرکت خود را به واقعیت تبدیل کنید. به این برنامه ریزی به عنوان یک برنامه سطح بالا فکر کنید که کمپین ها، اهداف و رشد تیم شما را هدایت می کند.

 به خاطر داشته باشید که بسته به صنعت و اهداف تیم بازاریابی شما، برنامه مورد نیاز شما تغییراتی دارد. برای اینکه ایجاد طرح شما آسانتر شود، فهرستی از مواردی که باید در برنامه خود بگنجانید و چند الگوی مختلف برنامه ریزی گردآوری کنید. در متن زیر پنج مرحله برای توسعه برنامه بازاریابی برای شما معرفی شده است.

برنامه بازاریابی

اهداف تجاری و بودجه خود را مستند کنید

اولین قدم برای توسعه برنامه بازاریابی این است که قبل از پرداختن به تاکتیک ها و اجرای برنامه ، تیم بازاریابی شما باید از تیم رهبری بخواهد که اهداف تجاری خود را برای یک تا سه سال آینده تعریف کند.

اهداف شما می توانند بر بیرون، متمرکز بر درون، یا شاید ترکیبی از هر دو باشند. هنگام توسعه اهداف (در سطح کسب و کار یا موارد دیگر)، آنها را در قالب SMART بنویسید که مسئولیت پذیری را تضمین می کند. SMART مخفف عبارت Specific، Measurable، Attainable، Realistic و Time-bound است.

اسمارت به این معنی است که شما باشد اهداف بازاریابی خود را مشخص کنید و شامل یک چارچوب باشد که باید آن را تکمیل کنید.

 

یک تجزیه و تحلیل SWOT انجام دهید

در نهایت، شما بازاریابی می‌خواهید که یک جریان ثابت از سرنخ‌های با کیفیت بالا را فراهم کند تا به فرصت‌های فروش جدید کمک کند و باعث رشد شود.

شما می خواهید مخاطبان و مشتریان را راضی نگه دارید. اما ممکن است بودجه و پهنای باند محدودی داشته باشید. برای دستیابی به همه اینها باید از یک رویکرد بازاریابی هوشمند استفاده کنید که یک استراتژی بازاریابی و برنامه اجرایی هماهنگ با اهداف تجاری شما ایجاد کند.

همچنین با SWOT برنامه بازاریابی فعلی شما شروع می شود. نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدها را از نظر موقعیت رقابتی، بازارهای هدف، مخاطبان هدف، شرکا و غیره مستند کنید. در این صورت می توانید به عنوان راهنما از آن استفاده کنید.

 
 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 شخصیت های هدف خود در برنامه بازاریابی

شما احتمالاً مشخصات ارزشمندترین مشتریان بالقوه خود و فرآیند فروش را که شرکت شما برای تبدیل آنها از سرنخ به فرصت به مشتریان استفاده می کند، می شناسید.

با این حال، همانطور که شرکت شما رشد می کند، موقعیت منحصر به فرد هر مشتری را نمی دانید و مطمئنا یک پیام برای همه کاربرد ندارد. شما باید با ایجاد پرسونای خریدار، بازاریابی خود را سفارشی کنید.

 پرسونای خریدار بازنمایی خیالی از مشتریان ایده آل شما بر اساس داده های جمعیت شناختی، رفتار آنلاین و حدس و گمان های تحصیل کرده شما در مورد تاریخچه های شخصی، انگیزه ها و نگرانی ها هستند.

 

برنامه بازاریابی و اهداف خود را توسعه دهید

با داشتن استراتژی در کسب و کار خود، اکنون آماده اید که اهداف برنامه بازاریابی خود را ایجاد کنید. تعیین هدف برای همسویی سازمان بازاریابی، محدود کردن تمرکز و تنظیم استراتژی بازاریابی کلی برای شما حیاتی است. مستندسازی اهداف تضمین می‌کند که تیم شما در راستای اولویت‌های بازاریابی شما و آنچه انتظار دارید هماهنگ است.

 برنامه بازاریابی برای فعالیت خود را بسازید

اکنون که اهداف و برنامه بازاریابی خود را ایجاد کرده اید و بودجه دارید، آماده توسعه برنامه بازاریابی خود هستید. موثرترین راه برای تبدیل استراتژی بازاریابی خود به یک برنامه اجرایی، استفاده از کمپین است.

می‌توانید کمپین‌ها را به عنوان مجموعه‌ای از فعالیت‌های متمرکز بر یک موضوع یا هدف مشترک در نظر بگیرید. کمپین‌ها می‌توانند گستره وسیعی را اجرا کنند.

 آنها می توانند هر چیزی باشند، از راه اندازی محصول عمده گرفته تا ایجاد رهبری فکری در یک بخش خاص تا افزایش ترافیک وب و سرنخ ها. در اینجا دو نمونه از کمپین های بازاریابی و اهداف و KPIهای بیان شده آنها آورده شده است:

کمپین-تولید سرنخ و تبدیل

مثال : از طریق محتوا و بازاریابی مشارکتی، سرنخ های با کیفیتی را جذب کنید که به فرصت تبدیل می شوند

KPI 1 : افزایش سرنخ ها با 35 درصد به 210 در ماه

KPI 2 : تبدیل فرصت سرنخ را از 6 به 8 درصد افزایش دهید

 

 کمپین - بازاریابی شریک

مثال : یک برنامه بازاریابی مشترک کانال را ایجاد و اجرا کنید

KPI 1 : حداقل یک محتوای با برند مشترک در هر سه ماهه منتشر کنید

KPI 2 : سرنخ خالص جدید از طریق فعالیت های بازاریابی مشترک ایجاد کنید

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top