چرا باید کمپین تبلیغاتی راه اندازی کنیم؟

یکی از مهم ترین زیر مجموعه های بازاریابی بخش تبلیغات است. که هدف اصلی آن افزایش مشتریان یک کسب و کار و موفقیت آن است. بنابراین نمی توان در بازاریابی این بخش را نادیده گرفت.

اگر در حوزه بازاریابی تخصص و مهارت داشته باشید، قطعا با واژه کمپین های تبلیغاتی آشنایی دارید. این کمپین ها مجموعه ای از روش های بازاریابی موثر هستند که در راستای دستیابی به یک هدف مشخص مورد استفاده قرار می گیرند. این روش ها می تواند شامل بازاریابی تلفنی، ایمیل، چاپ بنر، ویدئوها و ... باشد.

اما تمامی این روش های تبلیغات به صورت یکپارچه و هماهنگ برای دستیابی به نتیجه ای یکسان و جذب مخاطبان مورد نظر فعالیت می نمایند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تاثیر این کمپین ها برای داشتن تبلیغات بهتر و موثرتر، بیشتر آشنا کنیم.

اصول تبلیغات

نکات کلیدی جهت راه اندازی کمپین های تبلیغاتی

برای اینکه بتوانید یک کمپین بازاریابی راه اندازی نمایید، باید با مراحل ساخت و اجرای آن به خوبی آشنایی پیدا کنید. تا بتوانید بازاریابی و تبلیغات موثرتری داشته باشید. به طور کلی برای راه اندازی این کمپین نیاز است تا به موارد زیر توجه داشته باشید.

شناخت دقیق بازار و تعیین اهداف:

اولین مرحله برای راه اندازی یک کمپین بازاریابی شناخت عمیق و دقیق بازار است. برای این کار باید مخاطبان خود را به خوبی شناسایی نمایید. هدف آن ها را از خرید محصولات خود مورد ارزیابی قرار دهید و در نهایت هدف های بازاریابی خود را مشخص نمایید. برای شناخت بازار و مخاطبان خود می توانید از روش زیر استفاده نمایید.
یک نظرسنجی تنظیم نمایید و سپس با توجه به نیازهای خود سوالات موجود در آن را طرح نمایید. این سوالات باید به شما کمک کنند که بتوانید مخاطبان خود را شناسایی نمایید. همچنین سوالات باید به گونه ای باشند که مشخص شود مخاطبان از کدام مشخصه محصولات و یا خدمات شما بیشتر استقبال می کنند و کدام بخش را نمی پذیرند.

اهداف کمپین بازاریابی خود را مشخص نمایید:

اکنون توانسته اید مخاطبان خود و بازار پیش روی خود را شناسایی نمایید. بنابراین با توجه به این شناخت باید اهداف کمپین را مشخص نمایید و تعیین نمایید که تبلیغات دقیقا روی چه موضوعی تمرکز داشته باشند. برای این کار بهتر است موارد زیر را مورد توجه قرار دهید.

  • هدف کمپین را مشخص نمایید.
  • بازار کار را از هدف خود مطلع نمایید و پیشنهاد خود را ارائه دهید.
  • مشتریان و مخاطبان خود را متقاعد نمایید. برای این کار می توانید اشتراک ایجاد کنید، پیشنهادات وسوسه کننده ارائه دهید و ...
  • کانال رسانه ای مناسبی را برای تبلیغات خود انتخاب نمایید.
  • نظرسنجی تنظیم کنید.
  • اطلاعات کامل تری از بازار کار خود جمع آوری نمایید.
  • روش های مختلفی را برای بازاریابی کسب و کار خود مورد استفاده قرار دهید

بودجه تعیین کنید:

حتما برای راه اندازی این کمپین بودجه مشخصی را تعیین نمایید. تا بتوانید با توجه به آن روش های بازاریابی را انتخاب نموده و مورد استفاده قرار دهید. فراموش نکنید که عدم تعیین بودجه می تواند در اواسط راه بازاریابی شما را با مشکلات جدی روبرو نماید.

تحقیقات را رها نکنید:

بسیاری از افراد فکر می کنند زمانی که کمپین بازاریابی خود را ساختند، دیگر نیازی به تحقیقات بیشتر نیست. در صورتی که برای به روز بودن و حفظ مشتریان نیاز است تا روش های تبلیغات و بازاریابی خود را به روز نگه دارید و یک گروه پشتیبانی طراحی کنید که بتوانند تمامی روند بازاریابی کمپین های بازاریابی را آپدیت نموده و در هر دوره ای مخاطبین را راضی نگه دارند.

تاثیر کمپین تبلیغاتی برای داشتن تبلیغات بهتر و موثرتر

سوالی که ممکن است برای شما ایجاد شود، این است که این کمپین چگونه می تواند به بازاریابی قوی تر و تبلیغات موثرتر کمک نماید. از تاثیرات قابل توجه این کمپین ها برای داشتن بازاریابی بهتر و موثرتر می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • افزایش مخاطبین: از آنجایی که در کمپین های بازاریابی شما از چندین روش برای بازاریابی استفاده می نمایید. قطعا با مخاطبان زیادی نیز مواجه می شوید و می توانید دایره مخاطبان خود را گسترده تر نمایید.

  • برندسازی: قطعا با تشکیل این کمپین ها می توانید بازاریابی خود را گسترده نموده و برندسازی قوی تری انجام دهید. در این صورت احتمال ماندگاری و شناخته شدن برند شما در بازار کار به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

می توانید با کلیک اینجا، توضیحات دوره اصول و تکنیک های تبلیغات موثر و اثربخش مشاهده نمایید

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top