6 نکته برای فن بیان کودکان

صحبت کردن از مهم ترین و ابتدایی ترین ابزارهای برقراری ارتباط با اطرافیان است. بنابراین برای اینکه بتوانید ارتباط موثری با اطرافیان خود برقرار کنید، نیاز دارید تا این مهارت را در خود تقویت نمایید.

 کودکان با ورود به مهدکودک و مدرسه برای اولین بار وارد اجتماع می شوند. بنابراین نحوه برقراری ارتباط آن ها با دنیای اطرافشان می تواند زمینه ساز موفقیت های بعدی آن ها در آینده باشد.

 به همین دلیل است که امروزه تقویت فن بیان کودکان برای والدین آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. خوشبختانه در حال حاضر مراکز تخصصی و باتجربه ای تاسیس شده اند، که می توانند به کودکان شما کمک نمایند تا فن بیان قوی تری داشته باشند، با این وجود راهکارهای اصولی وجود دارند که می توانند به شما کمک نمایند تا در تقویت فن بیان کودک خود موثر باشید.

به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با راهکارهای موثر جهت تقویت فن بیان کودکان، بیشتر آشنا کنیم.

فن بیان کودکان

اهمیت تقویت فن بیان در کودکان

کودکان می توانند آینده یک مملکت را بسازند و چند سال دیگر به عنوان افراد فعال در یک جامعه حضور پیدا کنند. بنابراین تقویت نمودن مهارت های آن ها می تواند در میزان موفقیت آن ها در آینده موثر باشد.

یکی از مهم ترین مهارت های لازم جهت دستیابی به موفقیت، داشتن فن بیان قوی جهت برقراری ارتباط با اطراف است. قطعا هر چقدر زودتر برای تقویت نمودن مهارت های کودکان اقدام نمایید، در آینده افراد قوی تری را تحویل جامعه خواهید داد.

از طرفی کودکانی که دارای مهارت گفتاری قدرتمندی می باشند، می توانند راحت تر خواسته های خود را بیان نمایند و با قدرت از حق خود دفاع کنند. به همین دلیل احتمال سوء استفاده از این کودکان بسیار کم است.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

راهکارهای تقویت فن بیان در کودکان

همانطور که گفته شد تقویت فن بیان در کودکان تاثیر بسیار زیادی بر میزان موفقیت و ارتباطات آن ها در آینده خواهد داشت. بنابراین بهتر است برای تقویت نمودن این مهارت در فرزند خود، از سنین کودکی تلاش نمایید. از اصولی ترین راهکارهای موثر در تقویت فن بیان کودکان، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 1. به کودک خود اجازه دهید اظهار نظر کند: یکی از اصلی ترین موانع تقویت مهارت گفتاری کودکان، خجالتی بودن و کمرویی آن ها است. معمولا کودکانی که نمی توانند اظهار نظر کنند و هنگام صحبت کردن در جمع والدین به آن ها اجازه ادامه صحبت نمی دهند، کودکان خجالتی و کمرویی هستند. در صورتی که والدین دانا می دانند که خجالتی بودن، یکی از موانع بزرگ موفقیت کودک در آینده است. اگر می خواهید مهارت گفتاری کودک خود را تقویت نمایید، در رابطه با مسائل معمول و روتین خانه از او نظرخواهی کنید. در این صورت کودک جرات پیدا می کند تا با قدرت بیشتری در رابطه با نظرات و تفکر خود با شما و دیگران صحبت کند.


 2. برای او کتاب بخوانیدخواندن کتاب و داستان های کودکانه به فرزند شما آموزش می دهد که چگونه جملات را در کنار یکدیگر قرار دهد تا صحبت تاثیرگذارتری داشته باشد. بنابراین اگر می خواهید مهارت های گفتاری کودک خود را تقویت نمایید، برای او کتاب بخوانید و از او راجع به داستان کتاب نظرخواهی کنید.

   


  یک پیشنهاد دوستانه:

  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

   

 3. کودک را وارد اجتماع کنید: معمولا کودکانی که بیشتر از همسالان خود وارد اجتماع می شوند، فن بیان بیان قوی تری دارند. به طور مثال کودکانی که به مهدکودک، باشگاه و یا کلاس های آموزشی دیگری می روند، می توانند راحت تر با دوستان و مربیان خود ارتباط کلامی برقرار نمایند. البته این به معنای محدود کردن زمان بازی کودک نیست. بهتر است کودکانی که زیر 6 سال دارند، تنها در یک فعالیت اجتماعی مانند باشگاه و یا مهدکودک حضور پیدا کنند.

 4. مسئولیت های مختلفی را به او بسپارید: در طول روز مسئولیت های مختلفی را با به او واگذار نمایید که می دانید می تواند آن ها را به درستی انجام دهد. سپس با او در رابطه با نحوه انجام مسئولیت صحبت کنید. فراموش نکنید که سپردن مسئولیت به کودکان می تواند اعتماد به نفس و عزت نفس آن ها را افزایش دهد و مهارت گفتاری آن ها را نیز تقویت نماید.

 5. کلمات درست و تلفظ صحیح آن ها را به کودک بیاموزید: از دیگر راهکارهای موثر در تقویت مهارت های گفتاری کودکان، آموزش کلمات درست و نحوه تلفظ صحیح آن ها است. برای این کار می توانید برای او کتاب بخوانید و یا فلش کارت های کلمات را تهیه نموده و در قالب بازی دایره لغات او را افزایش دهید.

 6. با کودک خود همراه شوید و با او بازی کنید: از آنجایی که کودک پیش از ورود به اجتماع بیشتر وقت خود را در کنار خانواده و والدین خود می گذراند. بهتر است در طول روز چند ساعتی را با کودک خود همراه شوید و با او بازی کنید. در این زمان می توانید به عنوان مصاحبه گر با او صحبت نمایید یا به او اجازه دهید مانند مجری های تلویزیون با شما مصاحبه نماید. این بازی تاثیر فوق العاده ای در تقویت مهارت های کلامی و گفتاری کودک دارد.

  منبع - منبع

فن بیان

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top