هر شرکتی می تواند با فرهنگ استارتاپی اداره شود!

فرهنگ استارتاپی به سرعت در حال حرکت است و برای تبدیل شدن به بهترین در بازار، باید خود را با این تغییرات سریع وفق دهید. هر شرکتی با هر اندازه ای می تواند از مزایای یک فرهنگ استارتاپی بهره مند شود؛ اما چه چیزی فرهنگ استارتاپی را منحصر به فرد می کند؟

محرک های یک ذهنیت پویا و قوی می تواند گروهی از کارکنان مشتاق را ترغیب کند تا به سمت یک چشم انداز جمعی و مشترک حرکت کنند. یکی از مهم ترین مزیت استارتاپ ها در این است که گروه کوچکی از افراد نوآور در تصمیم گیری های نهایی و پاسخ دهی به مشکلات، دخیل هستند.

بنابراین در هنگام نیاز، می توانند با ایجاد تغییرات سریع، به سرعت پاسخگو باشند. شرکت های بزرگ این قابلیت تغییر و وفق دهی سریع را ندارند.

 سریع حرکت کردن یا سریع شکست خوردن

شرکت های کوچک، شرکت های واکنشی هستند. یک تیم کوچک می تواند سریع تر به مشکلات پاسخ دهد و راه حل های بهینه را ارائه دهد. در شرکت های بزرگ، حرکت سریع در کانال های موثر دشوارتر است. این در حالی است که درک اهمیت پاسخ دهی سریع و تفویض اختیارات لازم به کارمندان برای تصمیم گیری و یافتن راه حل مناسب، کلید اصلی ساخت یک شرکت استارتاپی است.

مشکلات رخ می دهند و این امر اجتناب ناپذیر است. در چنین شرایطی، استارتاپ ها به سرعت اشتباهات را می پذیرند و تغییرات لازم را در کمترین زمان ایجاد می کنند. تفاوت اصلی میان استارتاپ ها و شرکت های بزرگ در این است که شرکت های کوچک می دانند نوآوری کلید بقای آنها است و راه حل های اولیه، در مسیر رشد، بدون شک با بن بست هایی روبرو می شوند و اشتباهات در راه هستنند.

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 تغییر دائمی و سریع است

استارتاپ ها دائماً در حال تغییر هستند و به دنبال راه هایی برای بازتعریف خود می باشند. آنها همیشه بر روی اهداف جدید بزرگتر و بهتر متمرکز هستند.

حتی به هنگام معرفی پروژه ها و پیشرفت های جدید، تیم ها به فکر حرکت های بعدی و برنامه های به روز رسانی جدید خود هستند. نوآوری کلید است.

شرکت های کوچک به تکنولوژی های نوآورانه وابسته هستند تا امور خود را به شکل خودکار انجام دهند.  این امر به کارکنان اجازه‌ می‌دهد تا بر مشارکت های معنی دار برای پیشبرد تجارت متمرکز شوند.

در استارتاپ ها کارمندان محدود نمی شوند و یا وظایف اساسی خاصی برای آن ها تعیین نمی شود. در چنین شرایطی هر کارمند به ابتکار و ارائه راه حل هایی خارج از جعبه تشویق می شوند.

 انعطاف پذیری ارزش‌ها، نوآوری الهام بخش

بهترین بخش یک استارتاپ چیست؟ زمانی که یک تیم از کارمندان سخت کوش، علاقه مند، با هدف و با چشم انداز مشترک در کنار هم جمع می شوند، نیازی به مدیریت دقیق و سختگیرانه آن ها نیست.

یک محل کار انعطاف پذیر باعث ایجاد حس اعتماد در بین تیم می شود و در نتیجه کارمندان کارآمدتر هستند و بهره وری بیشتری دارند.

کارمندان، مخصوصا نسل جوان که امروزه اکثریت نیرو‌ی کار را شامل می شوند، به دنبال محیط های کاری انعطاف پذیر هستند که بتوانند در آن خلاقیت های خود را بروز دهند و با هم نوعان خود، همکاری کنند. دلیلی وجود دارد که استارت آپ ها معمولاً طرح اداری با مفهوم باز دارند. یک فضای همکاری مشترک به کارمندان کمک می کند تا ایده های خود را به اشتراک بگذارند و راه حل های ابتکاری جدید ایجاد کنند. 

منبع: INC.COM

چگونه کارآفرین شویم؟

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top