3 راهکار که به ایجاد انگیزه موفقیت کمک می کنند!

 

همه ما افراد بسیار موفقی را در محل کار، دانشگاه، کلاس موسیقی و یا حتی در جنبه های مختلف زندگی شخصی خود می شناسیم که به گونه ای به الگوی ما تبدیل شده اند. شاید به برخی از آن ها غبطه بخوریم. شاید بیشتر از بسیاری از افراد موفقی که می شناسیم، برای دستیابی به موفقیت تلاش کرده اما به هدف خود نرسیده باشیم.

 شاید این امر در مراحلی از زندگی سبب ایجاد احساس خود کم بینی و یا افسردگی در شما شوند. با این حال، در اکثر مواقع سرمایه گذاری بر روی خود و تغییر چارچوب های فکری می تواند قدم اول و بسیار مفیدی در راه رسیدن به موفقیت باشد. نباید فراموش کرد که هیچ راه مستقیم و واحدی برای موفقیت وجود ندارد.

ما در این مقاله قصد داریم چند المان مهم و اساسی که می توانند به ایجاد انگیزه موفقیت در زندگی کمک کنند را معرفی کنیم.

 

 موفقیت

 

ایجاد انگیزه موفقیت با رشد ذهنی

رشد ذهنی می تواند به ایجاد اعتماد به نفس در شما کمک کند. افرادی که بستر لازم را برای رشد ذهنی خود فراهم می کنند، می توانند با شرایط سخت بهتر کنار بیایند، مهارت ها  و توانایی های خود را بهبود ببخشند و از تلاش بیشتر برای دستیابی به موفقیت واهمه ای ندارند. در چنین شرایطی، انگیزه موفقیت در افراد به سختی متزلزل خواهد شد.

چگونه می توان رشد ذهنی ایجاد کرد؟

  • به قدم های کوچک و تلاش های خود ایمان داشته باشید: با ایجاد رشد ذهنی، توجه شما دیگر معطوف توانایی های محدود و یا مشکلاتی که در مسیر موفقیت به وجود می آیند، نخواهد بود. افرادی که رشد ذهنی خوبی دارند، غالبا تلاش و سخت کوشی را شالوده دستیابی به موفقیت می دانند.
  • کسب مهارت های جدید: برای مواجهه با یک چالش، شما نیاز دارید مهارت ها و دانش خود را توسعه دهید تا بتوانید بر شرایط موجود غلبه کنید. این کار خود به موفقیت شما در مسیر کمک می کند.
  • شکست مهد یادگیری است: رشد ذهنی به شما کمک می کند تا شکست ها را بازتابی از ناتوانی خود نبینید، بلکه آن ها را به عنوان یک منبع با ارزش از تجربه های جدید تلقی کنید. فراموش نکنید که هر شکستی مقدمه پیروزی است.

 

ایجاد انگیزه موفقیت و هوش هیجانی

به طور سنتی، افراد با هوش، موفق تلقی می شوند. اگرچه نمی توان منکر نقش مهم و کلیدی هوش در جنبه های مختلف زندگی شد، اما کارشناسان معتقد هستند که وزنه اهمیت هوش هیجانی در موفقیت می تواند بیش از سایر موارد باشد. افراد باهوش از نظر احساسی قادر به درک عواطف خود و دیگران هستند. این امر به تعاملات بهتر و در نتیجه، موفقیت در سایه همیاری دیگران بسیار کمک می کند.

 

 

برای آنکه به فردی با هوش هیجانی زیاد تبدیل شوید:

  • به احساسات خود توجه کنید. تمرکز خود را بر روی شناسایی احساسات و عواملی که باعث ایجاد این احساسات می شوند، بگذارید.
  • مدیریت احساسات در لحظات چالش برانگیز. یک راه حل ساده برای مدیریت احساسات، بررسی شرایط و تفکرات خود از منظر یک سوم شخص است. به فردی بی طرف تبدیل شوید و تلاش کنید احساسات خود و موقعیت را بهتر درک کنید. احساسات منفی خود را سرکوب نکنید اما به دنبال روش های قابل قبول و سالم برای بروز آن ها باشید.
  • به حرف دیگران گوش دهید. برای "گوش دادن" به دیگران نه تنها باید به سخنان آن ها توجه کنید، بلکه باید تمامی سیگنال های دریافتی را در یک چارچوب مشخص و با توجه به عواطف، رفتار و زبان بدن فرد مقابل بسنجید. برای تمرین، بهتر است به چشمان و حرکت های صورت افراد به هنگام صحبت کردن، توجه کنید.

 

انگیزه موفقیت با توسعه مقاومت ذهنی

مقاومت ذهنی به انعطاف پذیری در برابر مشکلات و دلسرد نشدن حتی در شرایط سخت، اشاره دارد. با توسعه مقاومت ذهنی، افراد چالش ها را فرصتی برای موفقیت می دانند. افرادی که از مقاومت ذهنی بالایی برخوردار هستند، احساس می کنند که بر سرنوشت خود تسلط دارند؛ به توانایی های خود باور دارند و متعهد هستند آنچه را كه شروع می كنند به نحو احسن به پایان برسانند.

برای افزایش مقاومت ذهنی و در نتیجه آن ایجاد انگیزه موفقیت، از کجا می توان شروع کرد؟

  • خودباوری. خود، توانایی های خود، ارزش ها و اهدافتان را باور داشته باشید و دست از تخریب خود با کلمات و تفکرات منفی بردارید.
  • ثابت قدم باشید. راه دستیابی به اهداف همیشه آسان نیست و ممکن است در مقاطعی ادامه راه غیر ممکن به نظر برسد. بر روی اهداف و راه حل های موجود معطوف شوید و تلاش کنید تا مهارت های خود را افزایش دهید.
  • اهداف شما کدامند؟ افرادی با ذهنی شلوغ و برنامه کاری پرمشغله می دانند که برای رسیدن به هدفی بزرگ، باید با اهداف در دسترس کار خود را شروع کنند. دستیابی به این اهداف لزوماً آسان نیست، اما با برداشتن قدم های کوچک می توانید یک مسیر طولانی و شاید سخت را راحت تر طی کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top