چشم انداز فردی چیست و چرا به آن احتیاج است؟

 

برای تعیین و دستیابی به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت فردی، به یک برنامه ریزی دقیق و تمرکز بالا احتیاج است. در این راستا، چشم انداز فردی می تواند به شما کمک کند تا تمامی نقش های خود را در زمینه حرفه ای و شخصی با دقت ایفا کنید و توزان را در جنبه های مختلف زندگی خود برقرار کنید. اما چشم انداز فردی چیست و چرا به آن احتیاج داریم؟

 

تعیین هدف اولین قدم برای ثبت چشم انداز فردی است

 رازهای زبان بدن

چشم انداز فردی چیست؟

چشم انداز فردی خلاصه ای از اهداف، ویژگی ها و توانایی های اصلی شما است: چشم انداز فردی باید هدف اصلی شما را در 30 الی 40 کلمه بیان کند.

این هدف می تواند موارد مختلفی را شامل شود. به عنوان مثال، شما می توانید ارتقای شغلی و تبدیل شدن به برترین مدیر عامل یک شرکت خاص، قبولی در کنکور، مهاجرت و یا موفقیت در امتحانات را به عنوان هدف اصلی خود انتخاب کنید.

تنظیم چشم انداز فردی شفاف و دقیق می تواند به شما کمک کند تا به شکلی دقیق و موثر برای رسیدن به هدف نهایی خود تلاش کنید. داشتن چنین چشم انداز فردی می تواند به شما کمک کند تا از چالش های شغلی و تغییرات در بازار کار به راحتی عبور کنید و آن ها را به یک فرصت تبدیل کنید.

 هر روز آن را مرور کنید: چشم انداز فردی خود را در یک دفتر به شکل فهرست وار بنویسید و آن را در مکانی مشخص نگه دارید؛ به گونه ای که بتوانید معمولا آن را مشاهده کنید. چشم انداز فردی شما می تواند روی میز در دفتر کار شما باشد، می تواند در کشوی پاتختی شما قرار داشته باشد و یا آن را در کتابخانه شخصی خود نگه داری کنید. شما می توانید چشم انداز فردی خود را بر روی کارت های یادداشت بنویسید و آن ها را مرتب مرور کنید.

 اجازه دهید چشم انداز فردی شما، مهم ترین تصمیم هایتان را کنترل کند: از این چشم انداز برای انتخاب محل زندگی، حلقه نزدیک دوستانتان، محل کار و دوره های آموزشی تان استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا تصمیم هایتان در راستای اهدافتان شکل بگیرند. این توجه به چشم انداز فردی همچنین به شما کمک می کند تا در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید.

 
 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید اینجـــــــــــــــــــا کلیک نمایید.

 

چرا به چشم انداز فردی احتیاج داریم؟

  • تنظیم دیدگاه شخصی و حرفه ای: اگر از خواسته های خود در زندگی شخصی تان اطلاعی نداشته باشید، نمی توانید اهداف خود در زندگی حرفه ای را به شکل واضحی، تعیین کنید. چشم انداز فردی می تواند به شما کمک کند تا ارزش ها، اهداف و خواسته های شخصی خود را به بهترین شکل شناسایی کنید و سپس زندگی حرفه ای خود را بر اساس آن ها هماهنگ کنید.

  • تعریف مشخص موفقیت و برنامه ریزی برای دستیابی به آن: اگر تعریف مشخصی از موفقیت نداشته باشیم، هر تلاشی بیهوده خواهد بود. تعریف چشم انداز فردی شما را وادار می کند تا اهداف خود را به شکل روشنی تعریف کنید و ان ها را ثبت کنید. شما می توانید اهداف خود را به دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کنید. به محض مشخص شدن این اهداف، می توانید برای نیل به آن ها به شکل هوشمندانه ای برنامه ریزی کنید.

  • به حداقل رساندن عوامل حواس پرتی و شکست: چشم انداز فردی به شما کمک می کند تا عوامل حواس پرتی و شکست را به شکل مناسبی شناسایی کنید. این چشم انداز از کارهای بیهوده و تصمیم هایی که شما را از رسیدن به اهدافتان دور می کنند، جلوگیری می کند و عوامل حواس پرتی در راستای رسیدن به اهدافتان را شناسایی می کند.

  • ایجاد انگیزه برای رسیدن به اهداف: داشتن یک چشم انداز فردی به شما کمک می کند تا به جلو نگاه کنید و در تله حسرت ها و اشتباهاتتان گیر نکنید. برای دستیابی به موفقیت، باید همیشه به آینده نگاه کنید. نباید اجازه دهید اشتباهات، شما را در این راه دلسرد و یا پشیمان کنند. اگر چشم انداز فردی مشخصی دارید می توانید روی آنچه که بازی آخر شماست تمرکز کنید و اشتباهات خود را به عنوان بخشی از زندگی و تجربه رشد بپذیرید.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top