4 پیشنهاد برای برنامه ریزی کارهای روزانه

 

هر روز که از خواب بیدار می شویم، با حجم بزرگی از وظایف، علایق، مسئولیت ها، نقش ها و هدف هایی روبرو هستیم که انجام آن ها آسان به نظر نمی رسد و برقراری تعادل میان آن ها یک چالش است. ثبت نام کودکان در کلاس ها، خرید های خانه، رسیدگی به کار و پروژه ها، جلسات اداری و هزاران مسئولیت ریز و درشت دیگری که شاید برای انجام آن ها به بیش از 24 ساعت زمان نیاز است. به همین سبب است که برنامه ریزی کارهای روزمره اهمیت دارد. اما چگونه می توان یک برنامه کارآمد و جامع را برای کارهای روزمره در نظر گرفت؟

با این مطلب همراه ایران آکادمی باشید تا چندین روش برای مدیریت زمان و برنامه ریزی را باهم مرور کنیم.

 برنامه ریزی روزانه


پیشنهاد اول: یادداشت برنامه روزانه

نوشتن برنامه روزانه، تمرین درستی برای مدیریت زمان است که می تواند از استرس و یا بدقولی شما در طول روز و همچنین احساس خستگی آخر شب بکاهد. کافی است در ابتدای روز و یا شب قبل از آن، تمام کارهایی را که می خواهید انجام دهید یادداشت کنید. چه کارهایی الویت دارند؟ چه زمانی باید آن ها را انجام دهید؟ یک لیست از امور مهمی که شما می خواهید انجام دهید تهیه کنید. نوشتن برنامه، باعث می شود ذهن شما از کارهای ریز و درشت پاک شود و دیگر نگران فراموش کردن چیزی نباشید.

 

پیشنهاد دوم: نگاهی به آینده دور

یک لیست از کارهایی که باید انجام دهید، کارهایی که می خواهید انجام دهید و هدف هایتان تهیه کنید. آیا برای انجام این کارها محدودیت زمانی دارید؟ آیا سر زمانی مشخص باید پروژه خود را تحویل دهید؟ به چه کسانی باید ایمیل بزنید و یا تماس بگیرید؟ آیا کارهای عقب افتاده ای وجود دارند که باید به آن ها رسیدگی کنید؟ پس از تهیه این لیست و با توجه به اولویت های موجود، آن ها را در برنامه روزانه هفتگی و یا ماهیانه خود پخش کنید. این کار به شما کمک می کند که از زمان جلسات مهم خود با خبر شوید و بتوانید از روزها قبل برای بهترین عملکرد، خود را اماده کنید.  (این مطلب را هم بخوانید: 6 دلیل اتلاف در جلسات کاری)

 

پیشنهاد سوم: تمرکز بر دو کار مهم در روز

یک کار مهم در زمینه زندگی کاری و یک امر مهم در زمینه زندگی  شخصی خود را انتخاب کنید. لزومی ندارد که این کارها سخت و یا زمان بر باشند. این دو کار مواردی هستند که به شما در انجام مسئولیت ها و یا رسیدن به اهداف بلند مدت آن بسیار کمک می کنند. به عنوان مثال شما می توانید تصمیم بگیرید که در روز سه شنبه، گزارش کاریتان را برای رئیستان ارسال کنید و یک ساعت را به پیاده روی و یا خواندن زبان اختصاص دهید. این کارها اولویت اول شما در روز هستند و باید اول از همه در روز انجام شوند. این کار به شما کمک می کند تا حتی در صورت به وجود آمدن امور پیش بینی نشده، مهمترین وظایف و کارهای روزانه خود را انجام دهید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

پیشنهاد چهارم: انتخاب چند کار آسان و کوتاه

تمام برنامه روزانه خود را به پروژه های بزرگ و زمان بر اختصاص ندهید. انجام برخی از کارها آسان است و تنها به ده الی پانزده دقیقه زمان احتیاج دارد. آن ها را در لیست کارهای روزمره خود بگنجانید. این دسته از کارها برای بخش هایی از روز که خسته هستید و انرژی کمتری دارید، عالی هستند. آن ها انرژی کمتری از شما می گیرند و در عین حال لذت انجام دادن چند کار در روز را به شما هدیه می کنند. برخی از این کارهای کوچک شامل بررسی لیست جدید ترین کتاب های روز، پرداخت قبوض، زدن بنزین و یا بررسی یادداشت های معلم کودکتان هستند.

 

برنامه ریزی روزانه به شما کمک می کند تا با آرامش و تمرکز بیشتری به انجام امور روزمره بپردازید، دقت شما را در جنبه های مختلف زندگی بالا می برد و همچنین به شما کمک می کند تا قدم هایی کوچک اما پیوسته را در راستای رسیدن به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود، بردارید. از همین امروز با همین چهار پیشنهاد، برنامه ریزی را شروع کنید.

شما هم پیشنهادی برای برنامه ریزی دارید؟ در کامنت ها به اشتراک بگذارید.

 

دوره مجازی مدیریت زمان

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top