روش های کاهش هزینه سازمان

مدیریت و تنظیم هزینه های سازمان می تواند برای صاحبان مشاغل بسیار سخت و چالش برانگیز باشد. یکی از مشکلات رایج مدیران در اواخر هر سال، عدم تطابق هزینه ها با بودجه سالانه است.

 بخشی از این مشکل می تواند ناشی از چالش هایی باشد که در طول سال بر سر راه صاحبان مشاغل قرار می گیرد که متاسفانه چندان قابل مدیریت نیستند. بخش دیگری از این مشکلات اما ناشی از ساختار داخل خود سازمان است که به راحتی قابل تمیز هستند.

 تکنیک های درون سازمانی زیادی وجود دارند که می توانند با کاهش هزینه سازمان، به بهبود شرایط بسیار کمک کنند. 

 کاهش هزینه ها

حل مسائل مربوط به کارکنان

به تاخیر انداختن تصمیمات سختگیرانه در مورد کارمندان آسان است، اما ممکن است در نهایت موجب به وجود آمدن خسارت غیرضروری در امور مالی سازمان شود. اگر کارمندانی دارید که کار کافی برای مشغول بودن ندارند، به فکر تغییر ساختار و تعاریف مشاغل مجموعه خود باشید و بر بهبود عملکرد کارمندان نیز تمرکز کنید. ممکن است شما بخواهید کارمندان اضافی را از مجموعه حذف کنید و یا در دوران رکود کار، کارگران را به مرخصی های بدون حقوق بفرستید. ممکن است این کار سخت باشد، چرا که هیچ کسی از اخراج کارمندان خود خوشحال نمی شود؛ اما پرداخت پول اضافی به افراد ضعیف نیز چندان منطقی نیست.

 

کنترل خرید را در دست بگیرید

آیا از قدرت خرید ترکیبی شرکت خود بیشترین بهره را می برید؟ مجموعه شما  ممکن است بخشهای مختلفی داشته باشد که به طور مستقل لوازم یا خدمات یکسانی را خریداری می کنند. به عنوان مثال، ممکن است بخش های مختلف مجموعه شما به صورت جداگانه خریدهایی شامل کاغذ، کامپیوتر و دستگاه کپی را داشته باشند. با ادغام چنین خریدهایی، ممکن است بتوانید بخشی از هزینه ها را در سطح پایین نگه دارید.

برای دریافت امتیاز تخفیف و عضویت در باشگاه مشتریان برندهای مختلف، بلافاصله قبض های خود را پرداخت کنید. این کار ممکن است به شمار در دریافت قیمت های کمتر کمکی نکند، اما شاید بتوانید در آینده تخفیف هایی را دریافت کنید و یا حداقل جریمه نشوید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

الگوهای بازاریابی خود را بررسی کنید

هنگام محاسبه هزینه های بازاریابی، ممکن است متوجه شوید که هزینه های تبلیغات، بودجه قابل توجهی را به خود اختصاص داده اند. تبلیغات جز گران ترین هزینه ها برای مجموعه هستند که اغلب کمترین بازدهی را دارند. متدها و ابتکاراتی را که به وضوح نتیجه نداده اند، قطع کنید و حداقل به طور موقت بازاریابی خود را به رسانه های اجتماعی و سایر راه های مقرون به صرفه منتقل کنید. یک توییت مثبت ممکن است بیشتر و گسترده تر از تبلیغات چاپی یا غرفه های نمایشگاهی تجاری تاثیر گذار باشد. 

 

زنگ خطر

زمانی که سازمان به کمبود بودجه دچار می شود، بسیاری از مدیران قطع و کاهش ناگهانی هزینه ها را پیش می گیرند. این کار بسیار ساده به نظر می رسد و ممکن است در کوتاه مدت بسیاری از مشکلات مجموعه را حل کند، اما در ذات بسیار خطرناک است. کاهش هزینه سازمان در کوتاه ترین زمان، ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به بدنه تولید، توزیع و منابع انسانی وارد کند. بهترین روش که این روزها بسیاری از کسب و کارهای بزرگ پیش گرفته اند، اجرای ترکیبی از اقدامات کوچک اما موثر است. به عنوان مثال، قطع بخشی از اقدامات تبلیغی، در کنار بازتعریف مشاغل و خارج کردن بخشی از نیروی کار مازاد، می تواند در جبران بسیاری از هزینه های مجموعه کمک کند. این در حالی است که خط اصلی تولید و اهداف مجموعه نیز به شکل پیوسته حفظ شده و مجموعه آسیب بسیار کمتری را می بیند.

 

جمع بندی:

توجه به همین نکات به نظر ساده می تواند به شما کمک کند تا در کنترل و مدیریت بودجه سازمانتان بهتر اقدام کنید و موفق تر باشید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top