رازهای زبان بدن که افراد موفق رعایت می کنند.

زبان بدن یکی از مهم ترین رفتارهای تاثیر گذار در ارتباطات هر انسانی است. انسان های موفق سعی می کنند از زبان بدن و رازهای آن کمال استفاده را ببرند تا بتوانند بیشترین تاثیر را بر دیگران بگذارند. مطمئناً دانستن رازهای زبان می تواند در موفقیت و تاثیرگذاری ارتباطات هر فرد بسیار موثر است.. در ادامه قصد داریم شما را با رازهای زبان بدن افراد موفق، آشنا کنیم.

 رازهای زبان بدن

 

هماهنگی میان صحبت ها و زبان بدن:

یکی از رازهای زبان بدن افراد موفق، هماهنگی میان زبان بدن و صحبت هایشان است. نا هماهنگی میان زبان بدن و صحبت باعث می شود تا، فرد مقابل شما احساس کند که، یک چیزی درست نیست. مطلبی را به او نمی گویید و یا راستش را نمی گویید. طبق بررسی ها ما انسان ها وقتی به دوگانگی بین صحبت های فرد و زبان بدنش برخورد کنیم، به آنچه زبان بدن می گوید باور می کنیم.

 

بی قراری:

 یکی دیگر از رازهای زبان بدن، مفهوم رفتارهای بی قرار است. افرادی که دائما دست خود را درون موهایشان فرو می برند. یا افرادی که دائما در حال تکان دادن پای خود هستند. معمولا افراد بی قرار و مضطربی هستند. این بی قراری می تواند نشانه نگرانی و یا استرس فرد باشد. به طور کلی با این ژست کمبود اعتماد به نفس خود را به رخ، مخاطب خود می رسانید. البته ممکن است رفتاری تبدیل به یک تیک رفتاری شده باشد و شما بصورت ناخودگاه این رفتار انجام بدهید و خودتان متوجه آن نباشید، اما همین رفتارها به شدت بر روی مخاطب تاثیر می گذارد و از اعتبار شما می کاهد. لازم است برای برروی عادت های خودتان توجه بیشتری داشته باشید و مواردی مانند این تیک های رفتاری را شناسایی کنید و سعی در حذف آنها داشته باشید.

 

اغراق نکنید:

 از دیگر رازهای زبان بدن در افراد موفق، کنترل حرکات اغراق آمیز است. رفتارهای اغراق آمیز نشان دهنده دروغ گویی و یا عدم صداقت کامل می باشد. معمولا افرادی که با استفاده از زبان بدن سعی در گمراه نمودن طرف مقابل خود دارند، می خواهند حقایقی را پنهان کنند و یا چیزی جز حقیقت بگویند. افرادی که با آب و تاب خیلی زیاد و با بزرگنمایی محصولات و خدمات خودشان را معرفی می کنند و یا خودشان را خیلی بهتر و بالاتر از دیگران می دانند. افراد حرفه ای در رفتارهایشان سعی می کنند اغراق و بزرگنمایی، چه کلامی و چه غیرکلامی را نداشته باشند.

 
 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

خمیده نباشید:

 یکی از رازهای زبان بدن افراد موفق، خودداری از خمیده بودن در ارتباطات است. خمیده بودن از نشانه های بی احترامی به فرد مقابل است. این ژست این احساس را به مخاطب القا می کند که، نسبت به ارتباط با او احساس خستگی و بی علاقگی دارید. به همین دلیل است که افرادی که با شانه های خمیده با یکدیگر ارتباط کلامی برقرار می کنند، بحث بیشتری میانشان به وجود می آید. این موضوع هم در حالت ایستاده و هم در حالت نشسته مهم است و مبادا در مذاکره های مهم این رفتار را بروز دهید.

 

نگاه نکردن به ساعت:

عدم نگاه کردن به ساعت در طول صحبت خود و یا طرف مقابل از دیگر اصولی است که افراد موفق آنرا رعایت می کنند. نگاه کردن به ساعت در طول ارتباط به معنای بی احترامی به فرد مخاطب شما است. نگاه کردن به ساعت به معنای این است که، شما کارهای مهم تری از ارتباط با مخاطب خود دارید و برای رسیدگی به آنها عجله دارید و یا اینکه می خواهید این مفهوم رابه طرف مقابل برسانید که خیلی زیاد حرف می زند. اگر هم می خواهید زمان را چک کنید، این کار را بگونه ای انجام دهید که مخاطب شما متوجه نگاه شما به ساعت، چه مچی، چه دیواری و چه گوشی موبایل، نشود.

 

این مطلب را هم بخوانید: برخی از تکنیک های زبان بدن

 

توجه به صحبت دیگران:

زمانی که در صحبت ها صورت خود را می چرخانید و یا در صحبت های دیگران نظری نمی دهید، به معنای این است که خیلی به صحبت ها توجه نمی کنید و یا نمی خواهید دخالت نمایید. یکی از زارهای زبان بدن افراد موفق، این است که در هنگام صحبت کمی سر خود را به سمت مخاطب خود خم می کنند. این به نشانه تمرکز و دقت به حرف های مخاطب است. همچنین این افراد سعی می کنند تا در با دقت کردن در صحبت های دیگران، از همان کلمات استفاده کنند و نشان بدهند که به صحبت های مخاطب بخوبی گوش داده اند.

 

تکان ندادن بیش از اندازه سر:

 از دیگر رازهای زبان بدن تکان ندادن اغراق آمیز سر است. زمانی که شما در هنگام برقراری ارتباط سر خود را زیادی تکان می دهید، معمولا برای طرف مقابل این احساس را به وجود می آورید، که سعی دارید چیزی را که درکی از آن ندارید، تایید نمایید. مراقب باشید تکان دادن سر، نشانه ای از تایید است و آن را هر جایی و برای هرکلامی استفاده نکنید.

 

ارتباط چشمی:

  زمانی که در حال صحبت با مخاطب خود هستید، اما از تماس چشمی خودداری می کنید، نشان از ضعف شما در برابر مخاطب می باشد. این ضعف می تواند به دلیل پنهان کاری، استرس، عدم اعتماد به نفس و یا عدم علاقه به برقراری ارتباط با مخاطبتان باشد. برای موفقیت و برقراری یک ارتباط موثر، بایستی زمانی را برای ارتباط چشمی اختصاص بدهید. البته ارتباط چشمی بیش از حد هم مطلوب و پسندیده نیست.

کنترل تماس چشمی با مخاطب بسیار مهم است. شما نه باید از برقراری تماس چشمی فراری باشید و نه اینکه بیش از اندازه به مخاطب زل بزنید. زل زدن به طرف مقابل، این احساس را در او به وجود می آورد که، نسبت به او حالت تهاجمی دارید و می خواهید او را تحت نظر قرار دهید. از طرفی در زمان هایی که می شنوید باید ارتباط چشمی قوی داشته باشید نه در زمان هایی که صحبت می کنید.

 

اگر مدیر هستید، پیشنهاد می کنیم دوره زبان بدن برای مدیران راکه یکی از دوره های وبسایت معتبر لیندا است را از لینک زیر مشاهده نمایید:

دوره آموزشی زبان بدن برای مدیران (دوبله فارسی)

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top