لینکدین چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟


امروزه استفاده از دنیای مجازی در معرفی و موفقیت کسب و کارها، بسیار موثر واقع شده است. شما می توانید با استفاده از فضای مجازی و اینترنت، کسب و کار خود را به تمام کشور و یا حتی دنیا معرفی نمایید. بنابراین به راحتی می توانید کسب و کار خود را رونق ببخشید. یکی از پلتفرم های بسیار کاربردی در فضای کسب و کار لینکدین، است. شما با یادگیری نحوه استفاده از آن می توانید به راحتی از آن برای موفقیت در کسب و کارتان استفاده نمایید. در ادامه قصد داریم شما را با تعریف لینکدین و کاربرد آن بیشتر آشنا کنیم.

 

لینکدین

لینکدین چیست؟

لینکدین یکی از مهم ترین و معتبر ترین شبکه های اجتماعی می باشد که، به منظور بهبود بخشیدن به کسب و کارهای مختلف و آشنا کردن آنها با یکدیگر، طراحی و تولید شده است. شما می توانید با استفاده از این شبکه اجتماعی، با دیگر افرادی که در حوزه کسب و کار شما فعالیت دارند، آشنا شوید و با آنها ارتباط برقرار نمایید. از طرفی استفاده از لینکدین، در پیدا کردن کار و یا استخدام نیروی کار، به شما کمک می نماید.

برای استفاده از این شبکه اجتماعی کافی است مانند تمامی شبکه های اجتماعی موجود، در ابتدا پروفایلی مشخص و معرف برای خود ایجاد نمایید. در ادامه به شما در ساخت پروفایل با کیفیت و جذاب در لینکدین، کمک خواهیم نمود.

 

نکات حائز اهمیت در شروع لینکدین

از آنجایی که برای شروع لینکدین نیاز به یک پروفایل جذاب و معرف دارید. بهتر است با ویژگی های آن به طور کامل آشنا شوید.

عنوان پروفایل:

عنوان یک عبارت کوتاه است که، در زیر اسم پروفایل شما قرار می گیرد. این عنوان به نوعی توصیف کننده شما و فعالیت های شما می باشد. به همین دلیل انتخاب این عبارت به دقت و خلاقیت بسیار زیادی نیاز دارد. برای انتخاب این عبارت بهتر است به فعالیت خود و ویژگی بارز آن اشاره داشته باشید.

مشخصات شخصی:

یکی از مهم ترین کارهایی که برای ایجاد پروفایل در شبکه اجتماعی لینکدین، باید به آن توجه داشته باشید، معرفی خودتان است. باید تمامی مشخصات شخصی مورد نیاز جهت معرفی و یا یافتن کار را در پروفایل قرار دهید. برای اینکه بدانید چه مشخصاتی را باید وارد نمایید، کافی است روی آیکون قلم کلیک نمایید. و بخش های مختلف آن را پر کنید.

تجربیات:

یکی دیگر از موارد مهم در ساخت پروفایل شما، معرفی تجربیات شما می باشد. اگر به دنبال کار هستید و یا می خواهید افرادی را به همکاری در کسب و کار خود دعوت نمایید، بهتر است تجربیات خود را به آنها معرفی نمایید.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

ویژگی های شاخص:

اگر افتخارات و یا جوایزی را در دوران کاری و یا تحصیلی خود دریافت نموده اید، بهتر است آن ها را در صفحه لینکدین خود معرفی نمایید.

توانایی ها:

میزان تحصیلات، مهارت های شاخص در کسب و کار، سابقه کاری و ... همگی از ویژگی های مهم زندگی حرفه ای شما هستند که، بهتر است آنها را در پروفایل خود قرار دهید.

عکس پروفایل:

برای عکس پروفایل خود، بهتر است از عکسی با کیفیت و مرتبط با کسب و کار و یا مهارت های خود قرار دهید. از طرفی سعی کنید عکسی را انتخاب نمایید که، در صورت قرار گیری در دایره عکس پروفایل به طور واضح و کامل قرار گیرد.

تصویر پیش زمینه:

برای جذابیت بیشتر پروفایل و صفحه اجتماعی خود، بهتر است از تصویر پیش زمینه استفاده نمایید. این تصویر بهتر است مرتبط با تجربیات و یا کسب و کار شما باشد.

نوع پروفایل:

در صورتی که پروفایل شما خصوصی باشد، فقط افرادی که شما درخواست آنها را پذیرفته اید، قادر به مشاهده پروفایل شما هستند. برای اینکه بتوانید کسب و کار و توانایی های کاری خود را به راحتی و در سطح گسترده تری معرفی نمایید. بهتر است پروفایل لینکدین خود را برای عموم باز بگذارید.

شناسایی افراد مختلف و آشنایی با آن ها:

یکی از مهم ترین کارهای شروع لینکدین، پیدا کردن کسب و کار دلخواه و یا افرادی است که می خواهید با آنها همکاری نمایید، است. به همین منظور با ورود به منوی my network شوید. در ادامه لیستی از تمامی افرادی که در کسب و کارهای مختلف مشغول به فعالیت هستند، در اختیار شما قرار خواهد گرفت. که در صورت تمایل می توانید با آنها connect شوید.

 

 

لینکدین فضای عالی برای ارتباط و تعامل است و البته اگر بتوانید یک رزومه حرفه ای و بین المللی داشته باشید، فرصت های شغلی و کاری فوق العاده ای هم خواهید داشت. در دوره ای با همین عنوان، مهندس حق پناه به شما می آموزد که چگونه در لینکدین روزمه ای حرفه ای داشته باشید. برای مطالعه توضیحات دوره و خرید آن، برروی لینک زیر کلیک نمایید

دوره رزومه نویسی حرفه ای و بین المللی بر پایه لینکدین Linkedin

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top