قیف فروش چه مزایایی دارد؟


امروزه در دنیایی زندگی می کنیم، که هر محصول را می توانیم با برندهای مختلف، کیفیت های متفاوت و قیمت های متنوع تهیه نماییم. بنابراین اگر کسب و کاری داشته باشید که بخواهید در آن محصول و یا خدماتتان را ارائه دهید، باید بتوانید در ابتدا اعتماد مشتریان را جذب نمایید، سپس محصولتان را به آنها بفروشید.

امروزه در دنیای تجارت روش های گوناگونی برای بالا بردن فروش وجود دارد، که یکی از این روش ها استفاده از قیف فروش است. در ادامه قصد داریم شما را با این روش و مزایای آن بیشتر آشنا کنیم.

 قیف فروش

 

قیف فروش چیست؟

یکی از اصطلاحات پر کاربرد در بازاریابی، sales funnel یا همان قیف فروش است که از آن برای بهتر درک نمودن روند فروش استفاده می نمایند.

استفاده از این روش بازاریابی به شما کمک می کند تا هدف اولیه خود را به مشتری واقعی تبدیل نمایید. دلیل اسم گذاری این روش دستیابی به نتیجه فرآیند می باشد.

برای درک بهتر یک قیف را تصور نمایید، دهانه ورودی بسیار بزرگی دارد که هر چه پیش می رود تنگ تر می شود و دهانه خروجی بسیار کوچک می باشد.

در قیف فروش هم فرآیند به همین صورت می باشد. اطلاعات ورودی و اهداف بازاریابی کسب و کار شما بسیار گسترده می باشند و دریافتی نهایی شما فقط مشتریانی می باشند که از محصولات شما استفاده می نمایند.

در کسب و کار و بازاریابی روش های مشابه به این روش نیز وجود دارد که از انواع آنها می توان به روش قیف بازاریابی اشاره نمود.

 

اصطلاحات پر کاربرد در قیف فروش:

برای اینکه بتوانید از این روش برای بازاریابی استفاده نمایید بهتر است با مهمترین اصطلاحاتی که در این فرآیند می شنوید، آشنا شوید.

به طور کلی در بازاریابی به روش قیف فروش، شما با سه دسته مشتری روبه رو خواهید شد. مشتریانی که فقط ممکن است از محصولات شما آگاهی پیدا کنند تا زمانی که مشتریان واقعی جهت خرید محصولات شما مشخص گردند که این مشتریان عبارتند از:

Leads: ابتدایی ترین مشتریان و یا کسانی که راغب هستند با محصولات و یا خدمات کسب وکار شما آشنا شوند.

Prospects: این دسته از مشتریان، می توانند رغبت بیشتری برای خرید از محصولات شما دارند.

Customers: این افراد مشتریان قطعی و واقعی محصول و یا خدمات شما هستند که از شما کالا و یا خدمات خریداری نموده اند.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

مزایای قیف فروش:

استفاده از این روش می تواند مزایای مختلفی داشته باشد که یکی از مهمترین آنها دسته بندی مشتریان و آشنایی با مشتریان است که می تواند به فروش بیشتر هم منجر شود.

 در ادامه به بررسی برخی از این مزیت ها می پردازیم.

1- پیش بینی نمودن بازار:

شما با استفاده از این روش می توانید میزان مشتریان احتمالی و مشتریان واقعی خود را اندازه گیری نمایید و در ادامه بر میزان فروش خود نظارت داشته باشید. در این صورت می توانید برای ارتقا بازار فروش محصولات خود در آینده برنامه ریزی نمایید و میزان حدودی فروش محصولات خود را در چند دوره تخمین بزنید.


2- شناسایی نمودن مشتریان واقعی:

یکی از مهمترین مزیت های این روش شناسایی نمودن مشتریان واقعی و خریداران کسب و کارتان می باشد.


3- بررسی و شناخت موانع کسب و کار:

با بررسی و شناخت مشتریان بالقوه و واقعی محصولات خود، می توانید موانعی که موجب کاهش مشتریان کسب و کارتان است را شناسایی نموده و آنها را برطرف کنید.


4- شناسایی نمودن ذائقه مشتریان:

با وجود تنوع های فکری و فرهنگی در میان مردم، انسان ها دارای تفکرات مشترکی نیز هستند. به همین دلیل است که قیف فروش به کسب و کار شما کمک می کند تا پس از مد شدن هر محصولی، میزان مشتریان آن را بررسی نمایید. بنابراین شما می توانید ذایقه جامعه را به عنوان هدف کسب و کارتان، بشناسید و در ادامه با بهبود بخشیدن به فرآیند کسب و کارتان، مشتریان بیشتری جذب نمایید.


5- بازاریابی موثر:

یکی دیگر از مزیت های این روش در بازاریابی، تاثیر گذاری آن است. با استفاده از این روش می توانید بفهمید، مشتریان شما مربوط به کدام شهر و منطقه می باشند. با شناخت فرهنگ مشتریان می توانید روش های بازاریابی موثرتری را ارائه دهید و میزان مشتریان کسب و کار خود را افزایش دهید.

 

به شما پیشنهاد می کنیم برای یادگیری کامل و استفاده صحیح از قیف فروش در کسب و کار خودتان، در دوره آموزشی قیف فروش یا Sales Funnel (تبدیل مشتری راغب به خریدار) شرکت نمایید. برای مشاهده توضیحات دوره بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

دوره قیف فروش

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top