نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای چیست؟

 

بازاریابی شبکه ای (نتورک مارکتینگ) یک مدل تجاری است که برای رشد یک کسب و کار به شبکه فروشندگان یا نمایندگان فروش و ارجاع پلکانی متکی است. یک شرکت، کالا یا خدمات را ارائه می دهد و دیگران را استخدام می کند تا کالا یا خدمت بفروشند.

 به نمایندگان فروش، که پیمانکار مستقل هستند و کارمند نیستند، برای آنچه می فروشند، کمیسیون پرداخت می شود. گاه شرکت های نتورک مارکتینگ ضمن استخدام و پرداخت حقوق ثابت به کارکنان، در صورت قرارگرفتن در این شبکه ­ی پلکانی کارمزد پرداخت می کنند.

به عنوان مثال ، یک شرکت برای فروش لپ تاپ از مدل بازاریابی شبکه ای (نتورک مارکتینگ)  بهره می گیرد و  به هر کس که لب تاپ را  بفروشد ۱۰ درصد کارمزد پرداخت می کند. اکنون اگر کسی که فروشنده­ ی این شرکت است، فرد دیگری را برای فروش لب تاپ تشویق نماید، او در عین اینکه به ازای فروش لب تاپ ۱۰ درصد می گیرد شرکت بخاطر نقش شما در معرفی، آموزش و تبدیل او به فروشنده ۲ درصد هم در ازای هر فروش او به شما تخصیص می دهد و به همین منوال چنانچه او شخص سومی را وارد این کسب وکار نماید، شرکت نتورک مارکتینگ به ازای هر لب تاب که نفر سوم بفروشد ۱۰ درصد به او ، ۲ درصد به نفر دوم و نیم درصد به شما می پردازد! 

 نتورک مارکتینگ

مزیت های بازاریابی شبکه ای (نتورک مارکتینگ)

بزرگترین مزیت بازاریابی شبکه ای (نتورک مارکتینگ) این است که می توانید بدون نیاز به توسعه یک محصول یا ساختن یک برند، برای خودتان یک تجارت پر رونق بسازید زیرا تنها کاری که باید انجام دهید فروش است. در نتورک مارکتینگ یک شرکت با مدیریت خوب، تبلیغات مناسب و پویش های بازاریابی، پشتیبان فروش شما است تا به شما برای  موفقیت کمک کند.

نتورک مارکتینگ تا چندین لایه یا طبقه (تک لایه ، دو لایه و چند سطحی) قابل افزایش است و هر چه دامنه این شبکه را افزایش دهید بیشتر سود می کنید. شما می توانید تجارت خود را در یک شرکت نتورک مارکتینگ گسترده با لایه های پر شماری از افزاد علاقمند توسعه دهید. اگر وقت تان محدود است یا در پیشه ­ی دیگری مشغول هستید می توانید پس از تشکیل شبکه خود و فروش کافی به درآمد قابل توجه برسید و سپس در عین دریافت منافع عملکرد شبکه، به کار دیگری بپردازید. بسیاری از کارآفرینان  بزرگ در جهان وجود دارند که از روش نتورک مارکتینگ به درآمدهای ماهانه قابل ملاحظه رسیده اند.

نتورک مارکتینگ روشی عالی برای توسعه مهارت هایی همچون مذاکره، مربیگری، فروش ، مشارکت گروهی، رهبری و مدیریت است. شما در نتورک مارکتینگ در یک شب ثروتمند نمی شوید، اما این فرصت را خواهید داشت تا اطلاعات ارزنده و آموزش های کاربردی و پولساز را فرا بگیرید. به بیان دیگر فعالیت در این پیشه یک میدان تمرین برای تقویت مهارت های تجاری شما است.

بازاریابی شبکه ای (نتورک مارکتینگ) سرشار از امکان ارتباطات موثر و آشنا شدن با افراد موفق، با انگیزه و تشنه­ ی موفقیت است. شما در این کسب و کار  به جمعی از افراد هم فکر متصل خواهید شد. کسانی که مانند شما می خواهند به توانگری و آزادی مالی برسند ، کسانی که شبانه روز برای کامیابی تلاش می کنند، به رسالت خود باور دارند و می خواهند مهارت خود را گسترش دهند. این به خودی خود ارزشمند است.

 

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید اینجـــــــا کلیک نمایید.

 

آیا نتورک مارکتینگ حرفه­ ی خوبی است؟

نتورک مارکتینگ می تواند برای شما یک حرفه عالی با  درآمد رضایت بخش باشد ، البته موفقیت این کسب و کار به چند عامل وابسته است:

۱. تلاش و تحملی که دارید

بازاریابی شبکه ای (نتورک مارکتینگ) یک کسب و کار کوچک است و شما مانند هر کارآفرین دیگر، پیش از به دست اوردن نتایج دلخواه، باید به سختی کار کنید. گاه این تحمل ممکن است چند سال طول بکشد. اگر این پشتکار را ندارید ، بازاریابی شبکه ای (و بطور کلی تجارت) برای شما مناسب نیست.

 بیشترکسانی که از بازاریابی شبکه سرخورده می شوند، انتظار دارند سریع کسب درآمد داشته باشند. اما پس از چند ماه ناامید و غیرفعال می شوند و نتورک مارکتینگ را ترک کرده، حتی پس از مدتی خود را قربانی یک کلاهبرداری می دانند!

 

۲. مطمئن شوید با شرکت معتبری همکاری می­کنید

برخی از شرکت های نتورک مارکتینگ محکوم به نابودی هستند و طبیعی است که وقتی غرق می شوند شما را هم با خودشان به پایین خواهدن کشید.  پس وقت، سرمایه و تلاش هایتان را برای شرکتی بگذارید که معتبر و احتمال بقایش بسیار است .

 

۳. نشانه ها را جدی بگیرید

شما باید تصمیم نهایی برای همکاری در تیم نتورک مارکتینگ یک شرکت را بر اساس شواهدی که دارید اتخاذ کنید. گاهی اوقات ، دود نشانه ­ی آتش سوزی است. بنابراین چنانچه مردم ناراضی هستند یا همکاران شما در اندیشه خروج از تیم شبکه ای شرکت می باشند یا در فضای مجازی خبر های ناراحت کننده ای در باره شرکت تان می بینید ، این نشانه ها را جدی بگیرید .

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top