فروشنده حرفه ای و 6 ویژگی های آن

 

 یکی از شغل های بسیار مهم امروزی ، شغل فروشندگی است. فروشنده ها می تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت سازمان داشته باشند. به همین جهت فروشنده ها باید  ویژگی ها و مهارت های مختلفی را داشته باشند تا بتوانند به بهترین نحو ممکن با مشتری ارتباط برقرار کرده و محصولات و خدمات را به فروش برساند.

فروشنده بتواند سطح مهارت و توانمندی‌های خود را بالا ببرد می‌تواند فروش بهتری داشته باشد، مطمئنا در این مسیر یادگیری این نکات می تواند تاثیر بسیار بالایی بر روی افزایش این مهارت ها داشته باشند 

 در این مطلب قرار است در خصوص برخی از مهمترین ویژگی های یک فروشنده حرفه ای صحبت کنیم، همراه ایران می باشد.

 فروشنده

1- شور و اشتیاق

 یکی از مهمترین ویژگی های یک فروشنده حرفه ای داشتن شور و اشتیاق کافی برای فروش است. فروشنده ای که شورو اشتیاق کافی برای انجام کارش دارد مطمئنا می تواند سریعتر و بهتر از دیگر فروشنده‌ها کارش را انجام بدهد. شورو اشتیاق یک عامل و انگیزاننده درونی بسیار قوی برای انجام بهترین و حتی در سخت‌ترین کارهاست. فروشنده ای که به این ویژگی مجهز باشد مطمئنا می تواند فروش فوق العاده ای را تجربه کند.

 

2- پرتلاش و سرسخت

فروشنده حرفه ای و فروشنده موفق هیچگاه از ترس هایی که بر سر راه یک فروشنده ممکن است به وجود بیاید، نمی هراسد.

 یکی از مهم ترین ترس های فروشنده ها،  شنیدن پاسخ نه از جانب مشتری است. یک فروشنده حرفه ای هیچگاه از شنیدن نام نمی ترسد چرا که می داند خیلی اوقات این پاسخ های منفی شروع می تواند باشد برای پاسخ های مثبت بعدی.  شنده جسور و پرتلاش سعی خودش را می‌کند تا با پیگیری‌های صحیح و معرفی حرفه ای محصول، میزان پاسخ های منفی مشتریان را کاهش دهد.

 

3- اعتماد به نفس

 یکی از ابزار های داشتن اعتماد به نفس کافی است.  اگر فروشنده اعتماد به نفس کافی نداشته باشد نمی تواند ارتباط مناسب و حرفه ای با مشتریان برقرار کند و این موضوع سبب می‌شود نتوان فروش خوبی داشته باشد.   افرادی که نمی توانند در مقابل یک فرد غریبه،  به خوبی صحبت کنند و به خوبی این موضوع که می خواهند و بگویند اعتماد به نفس مناسبی ندارند و نمی توانند فروشنده های موفقی باشند.

 

4- خودکار و خودجوش

 شنده حرفه‌ای باید خودش به دنبال پاسخ بسیاری از سوالات برود که می‌تواند فروشش را بیشتر کند. فروشنده های حرفه ای منتظر نمی ماند که کسی به آنها بگوید که چه باید بکند یا محصول شان چه ویژگی خاصی دارد، این افراد خودشان به دنبال شناخت بهتر محصول و شناخت بهتر مشتریان. می رود این فروشنده ها می توانند به بهترین نحو ممکن محصولات و خدمات را بفروشند چرا که به بهترین نحو ممکن محصولات و مشتریان را  شناخته اند.

 

5- صداقت 

یکی از موضوعات جدانشدنی از حوزه فروشندگی، موضوع صداقت است. فروشنده ای که صداقت در گفتار و رفتارش نداشته باشد مطمئنا نمی تواند طول عمر چندانی در این شغل داشته باشد. صداقت یکی از ضروریات ماندن در شغل فروشندگی است و فروشنده های حرفه ای به این موضوع آشنایی کامل داشته و همواره سعی می کنند صداقت لازم را در معرفی محصولات  و ارتباط با مشتری خودشان را رعایت کنند.

 

6- با دقت

 شنده حرفه ای باید دقت کافی و بسیار زیاد به رفتارها و عکس‌العمل‌های مشتری داشته باشد. فروشنده های فروشنده‌های حرف تمام محیط کسب و کار و  اطراف خودشان را رصد می کنند و از این طریق سعی می کنند آنچه که مشتری می‌خواهد را بشناسند و به مشتری معرفی کنند.

 فروشنده حرفه ای این دقت را در گوش دادن نیز دارد .او به دقت به صحبت های مشتری گوش می دهد و سعی می کند بر اساس صحبت‌های مشتری و خواسته های مشتری بهترین گزینه ها را به او پیشنهاد کنند.

 

مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، الزاماتی است که یک فروشنده حرفه باید داشته باشد و مطمئناً بدون این موارد نمی توان انتظار یک فروش خوب را داشت.

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی و یادگیری بیشتر با حوزه فروشندگی حرفه ای، دوره مجازی اصول فروشندگی حرفه ای را تهیه کنید.

 

دوره مجازی اصول فروشندگی حرفه ای

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top