چرابه برای پیاده سازی ایزو به مشاور نیاز است؟

 

بسیاری از سازمان ها به دنبال دریافت گواهینامه و همچنین پیاده سازی و اجرای استانداردهای ایزو هستند.برخی از سازمان ها که پرسنل فنی و حرفه ای در این زمینه دارند، خودشان اقدام به پیاده سازی و دریافت گواهینامه می کنند اما اغلب سازمان ها برای پیاده سازی استانداردهای ایزو نیازمند کمک گرفتن از یک مشاور با تجربه و آشنا به این حوزه دارند.

اما سوالی که خیلی اوقات مطرح می شود این است که چرا سازمان ها باید بسراغ مشاورهای ایزو بروند؟ مگر نمی شود یکی از پرسنل سازمان با یادگیری مباحث استانداردها، آنها را در سازمان پیاده سازی نماید؟

در این مطلب در این خصوص صحبت می کنیم و علل استفاده از مشاور در پیاده سازی استانداردهای ایزو می پردازیم.

مشاور ایزو

  • مشاورها به سازمان کمک می کنند تا سرعت پیاده سازی واجرای ایزو بالا برود.

مشاورها با توجه به تجربه کاری که در زمینه استقرار استانداردهای ایزو دارند و همچنین توانمندی آنها و نیز داشتن پیش نویس آماده برای مستندات اولیه، می توانند زمان استقرار را به شدت کاهش بدهند.

همانطور که می دانید قسمت قابل توجهی از زمان پیاده سازی استانداردهای ایزو، مربوط به تهیه مستندات استانداردهای ایزو است، حال اگر سازمانی بخواهد خودش این کار را انجام بدهد و این مستندات را از صفر خودش تهیه کند، مطمئناً زمان بسیار بیشتری را نیاز دارد اما مشاورها با توجه به نمونه های مختلفی از مستندات که در اختیار دارند، به این کار سرعت می دهند و تنها کافیست مستندات باتوجه به ماهیت سازمان بروزرسانی و ویرایش شوند.

بسیاری از سازمان ها با توجه به توانایی پرسنل خودشان، سعی می کنند استقرار استانداردها را درون سازمان خودشان انجام بدهند اما سرعت اجرا در این سازمان ها معمولاً پایین است، این درحالی است که همکاری با یک مشاور ایزو می تواند زمان استقرار را بصورت قابل توجهی کاهش دهد.

 

  • همکاری و ارتباط بهتر با شرکت های صدور گواهینامه

مشاورها با توجه به شغلشان، با شرکت های صدور گواهینامه همکاری دارند و معمولاً با چند شرکت بصورت مستمر کار می کنند. لذا وقتی قراردادی برای صدور گواهینامه از جانب مشاور بسته می شود هم به احتمال فراوان با قیمت بهتری بسته می شود و هم ممیزی ساده تر و بهتری را با توجه به حضور مشاور می توان انتظار داشت.

خیلی اوقات صاحبان کسب و کارها انتخاب شرکت گواهینامه دهنده را به مشاور می سپارند و سعی می کنند به مشاور خودشان اعتماد کنند.

البته انتخاب شرکت صادرکننده گواهینامه با توجه به نظر مشتری خواهد بود و گاهاً این مشتری است که انتخاب می کند گواهینامه از کدام شرکت گرفته شود، اما با این حال باز ارتباط مشاور با شرکت های گواهینامه دهند، بسیار حرفه ای تر وبهتر خواهد بود.

 

نگاه از بیرون به سازمان توسط مشاور و شناسایی نقاط ضعفی که سازمان آنها را نمی بیند.

شاید شما هم تجربه کرده اید، وقتی در جایی هستید که بوی نامطبوعی می آید، پس از چند دقیقه برایتان این بو عادی می شود، اما وقتی فردی تازه وارد به جمع شما می پیوندد، سریعاً متوجه این بود می شود. سازمان ها هم همینطور هستند، خیلی از مشکلات برای سازمان ها عادی شده است و اصلاً به حل آنها فکر نمی کنند و خیلی اوقات همین مشکلات باعث بروز عمده مسائل سازمانی می شود.

مشاور، فردی است که از بیرون به سازمان نگاه می کند و خیلی از این مشکلات را می بیند. مشاور می تواند به سازمان کمک کند تا نقاط ضعف شناسایی شود و برنامه های بهبود جهت رفع این مشکلات در سازمان تظیم شود.

این موضوع می تواند به سازمان کمک کند تا با حذف نقاط مشکل دار در سازمان، نقاط قوت را تقویت کند و سریع تر در مسیر رشد قرار بگیرد.

 

نتیجه گیری:

خیلی اوقات سازمان ها به خاطر صرفه جویی در هزینه به سراغ مشاورین ایزو نمی روند و خودشان به صورت خودجوش اقدام به پیاده سازی ایزو می کنند اما از این موضوع غافل هستند که خیلی اوقات این کار هزینه بیشتری را به آنها تحمیل می کند، چرا که زمان بر شدن همین پیاده سازی یک طرف و ممیزی های مختلف که هرکدام هزینه ای مجزا دارند یک طرف.

پیشنهاد می کنیم حتماً از مشاوران حرفه ای استفاده کنید و تیم ایران آکادمی هم می تواند در سمت مشاور به شما کمک کند.(اینجـــا کلیک نمایید.)

شما هم اگر علاقه مند هستید که وارد شوید می توانید با شرکت در دوره تربیت مشاور ایزو، با اصول این حرفه آشنا شوید.

جهت مشاهده توضیحات و ویدئو رایگان معرفی دوره تربیت مشاور ایزو، اینجــــــــــــــا کلیک نمایید

مشاور ایزو

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top