5 تکنیک برتر فروش که باید بدانید؟

در این مطلب می خواهیم به 5 موضوعی و 5 تکنیک که می تواند در فروش به شما کمک کند، بپردازیم، این مطلب ترجمه شده و الگو برداری شده یکی ازمطالب سایت corporatevisions.com است

  • تصویر روشنی از آینده داشته باشید.

بیشتر فروشندگان فرایند فروش را یک فرایند خطی می دانند و برای آن ابتدا و پایانی در نظر می گیرند. مهم این است که فرایند فروش به فرایند همواره پویا نگاه کنیم، داشتن چشم انداز از مهمترین مواردی است که برای هر کسب و کاری لازم است و باید به آن توجه کند. خیلی اوقات کسب و کارها به این دلیل شکست می خورند که تصمیم درستی نمی گیرند و تصویر روشنی از آینده برای خودشان ندارند

 

2- ابزار ارزشی خود را پیدا کنید.

چه میزان همپوشانی وجود دارد میان آن چه که می توانید نسبت به چشم انداز خود فراهم کنید و آن چه که رقابت برای مشتریان فراهم می کند؟

اکثر فروشندگان در کسب و کار های B2B (داد و ستد با سایر کسب و کارها، نه با عموم – م.) اقرار دارند که این هم پوشانی 70 درصد یا بالاتر است. این یعنی آنکه حدود 70 درصد خدماتی که مشتریان ارائه میکنند را رقبا هم ارائه می کنند. لذا بهتر است به جای تمرکز کردن بر این "حوزه مساوی"، بر این تمرکز کنید که چه کاری می توانید برای مشتری انجام دهید که متفاوت با خدمات و کارهای رقبا باشد!؟

این متفاوت با کاری است که رقبای شما انجام می دهد و نامش "ابزار ارزشی" است. برای مشتری مهم است که ابزار ارزشی شما خاص خودتان و قابل دفاع باشد. (برای آشنایی بیشتر با ابزار انگیزشی برای مشتریان این ویدئو را مشاهده نمایید --> آشنایی با مدل کانو )

 

3- گفتن داستان های مشتریان

منظور از پیام رسانی، تعریف کردن داستان شرکت خودتان است از طریقی که بتواند چشم اندازها را به سمت شما جلب کند و به مشتری بازگرداند.

چالش شما این است که داستان شما باید متفاوت با داستان رقبایتان باشد چرا که اگر این طور باشد، شما را از دیگران متمایز نمی کند. در حالی که برای خلق یک گزاره ارزشی قدرتمند، لازم است داستان "قبل" و "بعد" خود را تعریف کنید، در این میان بیان داستان های مشتریان شما هم بسیار ارزشمند و عالی است.

هنگامی که داستان های مشتری را تعریف می کنید از پیوستن اطلاعات با احساسات واهمه نداشته باشید. اغلب بهترین راه برای انجام آن، این است که از مردمی صحبت کنید که چالش با محیط کارشان آن ها را تحت تأثیر قرار داده بوده است. سپس از این صحبت کنید که چگونه پس از استفاده از راه حل شما، زندگی آن ها بهتر، آسان تر، شادتر و از استرس خالی تر شده است.

 

4- قهرمان ساختن از مشتری

هر داستانی، قهرمانی دارد. قهرمان داستان شما کیست؟ قهرمان شما شرکت شماست یا راه حل شما؟ اگر پاسخ شما، شرکت شما است، پس باید داستانتان را بازنویسی کنید و مشتری را قهرمان قرار دهید. این مشتری است که می خواهد زمان خود را حفظ کند، نه شما. نقش شما، نقش یک مربی است. شما این جا هستید که به مشتریان کمک کنید تا بدانند چه چیزی در دنیایشان تغییر کرده، چگونه باید خود را با آن تطبیق دهند، بهتر در آن باقی بمانند و پیشرفت کنند.

 

5- استفاده از اشکال و تصاویر

راه های بسیاری برای بازگوکردن یک داستان وجود دارد؛ اما یک تکنیک مؤثر و مورد استفاده، استفاده از اشکال سه بعدی است. شکل ها الگوهای مورد انتظار را می شکنند، می توانند چشم انداز را برقرار کنند و و جلب توجه نمایند. آن ها باعث می شوند یک قیاس یا استعاره، محسوس شود. اشکال یک تذکر فیزیکی خلق می کنند و حتی زمانی که شما اتاق را محل کرده اید به فروش ادامه می دهند.

برروس اشکال و تصاویر سازمانتان بیشتر کار کنید.

 

آموزش بازاریابی و فروش

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top