سلاح سری شما: برگ برنده ی شما


می خواهم شما را با یکی از بزرگترین استراتژیهایی آشنا کنم که تا به حال در پیشرفت شخصی استفاده کرده ام. این استراتژی به من کمک می کند تا کنترل انتخاب های روزانه ام را به دست گیرم و باعث می شود هر چیزی سر جای خودش قرار گیرد و منجر به رفتارها و اقداماتی می شود که عادت های من را مثل خدمت گذارانی وظیفه شناس و وفادار، هدایت می کند.

درست در همین لحظه، جنبه ای از زندگی تان را که می خواهید در آن به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید، انتخاب کنید. آیا می خواهید پول بیشتری در حساب بانکی تان داشته باشید؟ یا کمری باریک تر؟ یا قدرت کافی برای شرکت در مسابقات مردان آهنین؟ یا رابطه ی بهتر با همسر و فرزندان؟ در ذهن تان جایی را مجسم کنید که در آن جنبه از زندگی تان، در حال حاضر حضور دارید. حالا، جایی را مجسم کنید که می خواهید در آن باشید: ثروتمندتر، لاغرتر، شادتر یا هر چیز دیگری. اولین قدم برای تغییر، آگاهی ست.

اثر مرکب

اگر می خواهید از جایی که هستید به جایی که می خواهید باشید، برسید، نقطه شروع تان باید آگاهی از انتخاب هایی باشد که شما را از هدف مدنظرتان دور می کنند. باید درباره ی هر انتخابی که امروز می کنید، کاملن آگاه شوید تا بتوانید برای حرکت رو به پیشرفت، شروع به انتخاب های هوشمندانه تری کنید.

برای کمک به شما در آگاه شدن از انتخاب های تان، از شما میخواهم اقداماتی را شناسایی کنید که به آن جنبه از زندگی تان مربوط هستند که می خواهید بهبود بخشید و بعد، اطلاعات مربوط به آنها را ثبت کنید. اگر تصمیم گرفته اید از بدهی خلاص شوید، باید هر پنی را که از جیبتان خارج می کنید، ثبت کنید. اگر تصمیم گرفته اید وزنتان را کم کنید، باید هر چیزی را که در دهانتان می گذارید، ثبت کنید. اگر تصمیم گرفته اید برای یک رقابت ورزشی آماده شوید، باید هر قدمی را که برمی دارید و هر تمرینی را که انجام می دهید، ثبت کنید.

فقط کافیست همیشه یک دفترچه یادداشت و یک خودکار را در جیب یا کیف تان بگذارید. باید همه ی موارد را یادداشت کنید. هر روز و بدون هیچ تخلفی و بدون عذر و بهانه و بدون هیچ استثنا قائل شدنی. طوری که انگار ناظر کبیر (Big Brother موضوعی که در رمان جورج اورول آمده است) در حال تماشای تان است. انگار هر بار که تخلفی می کنید، من و پدرم می آییم و شما را مجبور می کنیم صدتا شنای سوئدی بروید.

میدانم که نوشتن این چیزها روی یک برگه ی کاغذ، آن چنان کار بزرگی به نظر نمی رسد. ولی ثبت پیشرفتها و اشتباهات ام، یکی از دلایل رسیدن من به موفقیت هایی ست که امروز دارم. این فرآیند مجبورتان می کند تا درباره ی تصمیم گیری های تان آگاه باشید. ولی همان طور که جیم ران می گفت: «چیزی که انجام دادن اش راحت است، انجام ندادن اش هم راحت است.» جادوی این وظیفه، در سختی اش نیست در انجام مکرر و به اندازه ی کافی این کارهای ساده برای بر انگیختن معجزه اثر مرکب است.

بنابراین چیزهای ساده زندگیتان را دست کم نگیرید، چرا که همین ها باعث اتفاق های بزرگ در زندگی شما می شوند.

مطلب فوق برداشتی از کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی است، از اینجـــــــــا می توانید این کتاب را تهیه نمایید.

کتاب اثر مرکب

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top