3 نکته برای حل خلاقانه مسائل

از مسائل مهم در حوزه سازمانی و فردی، یافتن راهکارهایی برای حل مسئله است. حل خلاقانه مسائل می تواند به سازمان ها و افراد کمک کند مسیر پیشرفت را سریع تر طی کنند. در این مطلب که برداشت شده از کتاب " ای کاش وقتی 20 ساله بودم می دانستم" نوشته تینا سیلیگ، در خصوص سه نکته مهم در حل خلاقانه مسائل صحبت می کند.

نخست این که فرصتها حد و مرزی ندارند. کافی است در هر مکان به دور و اطرافتان نظری بیاندازید و مسایلی را که چشم انتظار حل و فصل هستند شناسایی کنید.

بعضی از آنها مانند رزرو میز در رستوران و یا بادزدن لاستیکهای دوچرخه کوچک و پیش پا افتاده اند. اما شماری دیگر مشکلاتی است که چون ابری سیاه بر سراسر جهان سایه افکنده است.

وينوزخوسلا، یکی از بنیانگذاران شرکت مایکروسیستم در این زمینه گفته نغز و جالبی دارد. وی می گوید: «هر چه مسأله بزرگتر باشد، فرصت ناشی از آن نیز بزرگتر است. هیچ کس به فردی که گره از مشکلی باز نمی کند پول نمیدهد.» 

دوم، صرفنظر از ابعاد هر مسأله راههای خلاقه ای وجود دارد که به شما امکان میدهد با توسل به منابع و ابزارهایی که از پیش در دسترستان است آنها را حل و فصل کنید.

فراموش نکنید که هر فرصت مسأله ای است در جامه ی مجهول و مبدل. وقتی با مشکلی روبه رو هستید، در واقع فرصتها پابه پای شما حرکت می کنند تا به سادگی به چنگشان آورید و شما بیشتر اوقات ندانسته دست رد به سینه شان می زنید. بر این اساس کار آفرین فردی است که گوش به زنگ برخورد با مسائل است تا از دل آن فرصتها را بیرون بکشد. سپس با یافتن راههای خلاقه از این فرصتها در جهت تحقق اهدافش سود ببرد.

بیشتر مردم طوری با مشکل روبه رو می شوند که گویی کلافی سردرگم است. مدارهای ذهن این کسان انباشته از ناممکن هاست. به همین دلیل هرگز راه حلهایی را که دست به سینه در برابرشان ایستاده نمی بینند.

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 7 اصل مهم در مدیریت مطلوب کسب و کار شرکت نکرده اید اینجـــــــــــــــــــا کلیک نمایید.

سوم، ما اغلب مشکلات را بسیار دشوارتر از آنچه هست برآورد می کنیم. وقتی چالشی ساده مانند کسب درآمد در دو ساعت مطرح می شود بسیاری از افراد تحت تأثیر اندیشه های منفی که برحسب عادت از سرشان می گذرد و برنامه ریزی هایی که از سالهای اولیه ی حیات در ذهن شان ثبت و ضبط شده پاسخهای مشابه و معمول ارائه می کنند.

هرگز درصدد نیستند افقهای تازه ای را به روی دیدگاه های خود بگشایند و درباره مسایل از زوایای مختلف و جهات گوناگون تعمق کنند. از این واقعیت غافلند که اگر چشم بندهایی را که بر چشم هایشان نهاده اند بردارند با دنیایی از منابع و امکانات روبه رو خواهند شد.

دانشجویان در کلاس کارآفرینی من این واقعیت را با تمام وجود درک کرد دانستند که بی پولی و افلاس هیچ دلیل موجه و قابل قبولی ندارد. زیرا همواره مشکلی جلوی رویشان است که برای حل شدن لحظه شماری می کند.

؛ ..............................................................

پیشنهاد ما به شما این است که برای تقویت قدرت خلاقانه مسائل در خودتان، در دوره مجازی حل مسئله با رویکرد 6 کلاه تفکر شرکت نمایید.

حل مسئله

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top